boldErman.nl Reizen 2019 met vertrekgaranties! 8 STAATSBEZOEK VOORUITBLIK Britse journalisten die onlangs door koning Willem- Alexander werden ontvangen op paleis Noordeinde, zijn onder de indruk van onze ontspannen vorst. 699,- r stonden biscuits op tafel, maar geen van de aanwezigen nam er eentje. Ook koning Willem- Alexander bleef van de koekjes af, toen hij twee weken geleden een delegatie Britse journalisten op paleis Noordeinde ontving voor een vooruitblik naar zijn staats bezoek aan het Verenigd Konink rijk, morgen en woensdag. Koffie werd niet geschonken die maandagmiddag, louter thee. Typisch Brits, nietwaar? „Het is vooral typisch Nederlands, zoals jullie denken over Britse gewoon tes", zegt Anna Holligan (op de foto hiernaast derde van rechts). De Schotse woont en werkt sinds 2011 in Den Haag als correspon dent van de BBC. Zij en haar colle ga's verbaasden zich over de naakte, gouden engeltjes op het rode behang, over het feit dat zij aan de tafel zaten waar de koning en koningin vrijwel elke maandag vergaderen met hun naaste advi seurs, dikwijls in gezelschap van prinses Beatrix. Holligan en de rest werden het meest getroffen door de ontspannen houding van de vorst. „Hij moest om alles lachen." James Rothwell van The Daily Telegraph (op de foto tweede van rechts): „Het is bij ons al bijna on voorstelbaar dat je als journalist in dezelfde ruimte zit als The Queen. Als dat al het geval is, kijkt ze dwars door je heen. Jullie koning las niets op, geen enkel woord kwam van papier. En hij was all laughs. Heel bijzonder." De Britse pers, van de ranzigste tabloid tot de deftigste zaken krant, schrijft niet of nauwelijks over de vorstenhuizen op 'het con tinent'. „Uw koning en koningin hebben geluk als ze bij hun staats bezoek ergens achter in de kranten een fotobij schrift krijgen. Nu Meghan voor de eerste maal in ver wachting is, levert dat nog uitgebreide be richtgeving in de kranten op", schat Charles Rae, gewezen royaltywatcher van dé boule vardkrant The Sun. „Daarbij is Pippa Middleton net bevallen van een zoon. Geloof me, dat is hier veel belangrijker Brexit Maar toch: het ge sprek dat Willem-Alexander in zijn werkpaleis voerde met het Britse journalistengezelschap, kreeg behoorlijk wat aandacht aan de overkant van de Noordzee. dan een bezoek van uw koning en koningin." Jennie Bond, in de jaren 90 de Maartje van Weegen van de BBC, zegt het nog dodelijker: „Het spijt me, maar geen Brit die een lid van uw koninklijke fa milie kan opnoemen." 12 dagen Peniscola, Costa del Azahar 12-daagse Rondreis Baltische Staten 15-daagse Rondreis Spanje en Portugal 15-daagse Byzantijnse rondreis 12 dagen Corsica en Sardinië 12 dagen Ierland, the Wild Atlantic Way maandag 22 oktober 2018 GO Oranjes op de thee bij de Jeroen Schmale Den Haag De Britse journalisten samen met de koning voor het engeltjesbehang in paleis Noordeinde. foto annaholligan v.a. slechts v.a. slechts v.a. slechts Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. ANVR Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten Diverse vertrekdata 2019 Diverse vertrekdata 2019 Diverse vertrekdata 2019 Diverse vertrekdata 2019 Diverse vertrekdata 2019

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 8