NYNKE DE JONG Dode bij crash na achtervolging door politie Profiteer t/m 31 oktober van MEGA kortingen! 088 - 70 70 600 6 korting op cruises* m Column Wim Kok is overleden. Zijn jaren als premier waren de jaren waarin ik de politiek begon te volgen. En als kind dacht ik dus dat dit politiek was: voorspoed voor de mensen, Hans Dijkstal die ergens saxo foon speelde, Hans van Mierlo die met zijn bronstige stemgeluid iets uitlegde en Wim Kok die als de opperbaas het land in goede banen leidde. Het waren de ul tieme polderja ren. Je kon dit weekend geen ne crologie van Wim Kok lezen of be kijken, of het woord werd ge noemd. Niemand die zo vereenzel vigd raakte met dat begrip als Kok. Hij bedacht het, hij was het, hij kon geen andere politiek bedrijven dan pol- derpolitiek. Politici kwamen van heinde en verre om te kij ken hoe ze dat in Nederland toch deden: compro missen sluiten, draagvlak creëren. Aan de onderhandelingstafel stapje voor stapje dichter bij el kaar komen. Politiek gezien kon het natuur lijk best botsen. Maar voor de gemiddelde Jeugdjournaal-kijker leken het rustige tijden, de tweede helft van de jaren 90. De bomen groeiden tot in de hemel. En in Paars 1 werd goedgemutst en zonder al te veel gedoe het land richting welvaart gestuurd door wijze oude mannen en vrouwen. et lijkt een eeuwigheid ge leden. De wereld is, zeker k sinds 11 september 2001, voorgoed veranderd. De politiek is harder r geworden, de V. contrasten lijken scherper. Het schelden dat nu regelmatig in de Tweede Kamer is te horen, daarvan kun je je niet voorstellen dat de mannen des tijds zich ertoe zouden verlagen. Destijds was de parlementaire pers al weken van de leg van Jan Marijnissen die 'effe dimmen' zei. Dijkstal is er al niet meer, net als Van Mierlo, Borst, en nu dus Kok. De hoofdrolspelers van Paars worden één voor één mensen uit geschiedenisboeken. De Oude Politiek. Maar dat polderen, daar komen we nooit meer vanaf. Dat zit in middels in ons Hollandse dna ge bakken. Hoe groot de politieke contrasten tegenwoordig ook kunnen zijn: in een politiek stel sel waarin er altijd verschillende politieke partijen samen moeten regeren, künnen we nu eenmaal niet zonder. Het is de nalatenschap van Kok, misschien wel de allerbeste pol deraar van allemaal. Politici kwamen van heinde en verre om te kijken hoe ze dat in Nederland toch deden De vluchtende bestuurder ging er met hoge snelheid vandoor toen de politie hem wilde controleren bij Wilnis. Betrokken agenten schatten de snelheid waarmee de man reed op meer dan 160 kilo meter per uur. Volgens een politiewoordvoer der vertoonde de automobilist 'slingerend rijgedrag'. „Dat was surveillerende agenten opgeval len en zij wilden dan ook pools hoogte nemen. Vervolgens ging de automobilist ervandoor." Op de afrit van de A12 bij Utrecht Kanaleneiland kwam de auto in botsing met een personen auto. Twee inzittenden van de aangereden auto raakten gewond en werden per ambulance naar het ziekenhuis vervoerd. De auto van de vluchtende bestuurder vloog zo hard van de weg, dat het motorblok uit de auto werd ge slingerd en meters verderop in het groen terechtkwam. De bestuur der overleed ter plekke. Waar schijnlijk verloor de man de macht over het stuur en klapte hij met hoge snelheid in de vangrail. Afgesloten Het is nog onduidelijk waarom de man ervandoor ging, toen de politie hem wilde controleren. „Daar doen we nu onderzoek naar", aldus de woordvoerder. De afrit waar de botsing plaatsvond, is tot in de vroege ochtend afge sloten. i Volgens agenten ging de man er met 160 kilometer per uurvandoor Begin deze maand viel ook al een dode na een politieachter volging in de regio Utrecht. Op de Rondweg in Houten raakte toen een auto van de weg, sloeg over de kop en belandde in de sloot. De bestuurder, een 19-jarige man uit IJsselstein, raakte daarbij ern stig gewond en overleed later in het ziekenhuis. €1994 Kerstshoppingcruise Van Italië naar Dubai Dubai, Oman Abu Dhabi reizen nl Kijk voor ons volledige aanbod op onze website! maandag 22 oktober 2018 GO @Nynke Polderen Bij een politieachtervolging op de A12 tussen Utrecht en Nieuwegein is in de nacht van zaterdag op zondag een per soon om het leven gekomen. Yelle Tieleman Utrecht ïeizen nu vanaf DEALS geldig t/m woensdag Cruise Taiwan, Japan China 3 verschillende routes Elders tot wel €2899 k 18-20 dagen r van €1059 nu vanaf Vertrek nov. dec. 2018! Düsseldorf Keulen 3 of 4 dagen Beperkt aantal plaatsen! Vertrek 2 dec. 2018 22 dagen A Op basis van All Indusive Inclusief vliegreis fooien 8 dagen y Italië - Caribbean y Inclusief 1 nacht Fort de France, V Vertrek 22 nov. 2018! 19 dagen S A Vliegreis, transfers fooien/dranken t.w.v. €185 p.p. - Semi All Indusive J zie stipreizen.nl/crhhsb Gosta pullmantur ^MSC zie stipreizen.nl/crrakb zie stipreizen.nl/crclib zie stipreizen.nl/crpuhb zie stipreizen.nl/crcmp2b zie stipreizen.nl/cralsb *Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer/hut excl. Calamiteitenfonds van €2,50 reserveringskosten €35 per boeking. Kortingen zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt. Onze prijzen zijn onderhevig aan vraag aanbod, beschikbare voorraden zijn een momentopname, dus deze kunnen dagelijks variëren. Op onze website vindt u de juiste prijzen en kortingen. Op deze reizen zijn de ANVR reisvoorwaarden van toepassing. Bekijk alle voorwaarden op stipreizen.nl/actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6