Oostappen ontruimt vakantiepark met arbeidsmigranten bij Hoek Racoon Een avond met een lach en een traan P20 De bevrijding leeft nog altijd in IJzendijke, 74 jaar na 17 oktober 1944. Op het 17 Oktoker-plein waren zaterdag eerst kransleggingen bij het oorlogsmonument, 's Middags vertrok een stoet oude legervoertuigen (foto) voor een rit door de streek. „Ik doe altijd mee", vertelde Mare Huisman uit Heinkenszand, één van de deelnemers. Hij reed in een Amerikaanse Dodge uit 1941. „In 2019 ga ik ermee naar de herdenking in Normandië, 75 jaar na de geallieerde invasie." Jos Mennen, directeur beheer en ontwikkeling bij Oostappen, laat weten 'met pijn in het hart' tot ont ruiming over te gaan. Hij kan niet veel anders meer, nadat de recht bank in Breda vrijdag de gemeente Terneuzen in het gelijk stelde. Het bestemmingsplan voor Marina Be ach staat de huisvesting van ar beidsmigranten niet toe. Oostap pen moet een dwangsom van ïoo.ooo euro betalen, als de ar beidsmigranten morgen niet van het park zijn. „Waar moeten die mensen nu heen?", vraagt Mennen zich af. „Moeten ze in een auto slapen? Of moeten ze terug naar huis? Een aantal stond huilend bij ons aan de receptie." Op het vakantiepark heerste za terdagmiddag vooral rust. De blauwe stacaravans dichtbij de hoofdweg langs Marina Beach, waar eerder tal van busjes en auto's met buitenlandse kentekens ston den, waren verlaten. Bungalows verderop het park waren nog wel bewoond door arbeidsmigranten die voor uitzendbureau Goodmor- ning in het kassenbedrijf bij West- dorpe werken. Oostappen en Goodmorning proberen hen in de wijde omge ving, tot in België, onder te bren gen, weet burgemeester Jan Lonink van Terneuzen. Hij vindt het verve lend dat het zo ver heeft moeten ko men. Oostappen kreeg zes maan- Oostappen had eerder maatregelen kunnen nemen den geleden al te horen dat aan de illegale bewoning door arbeidsmi granten een einde moest worden gemaakt. Lonink: „Ze hadden eer der maatregelen kunnen nemen, maar hebben tot op het laatste mo ment gewacht." Volgens Oostappen-directeur Mennen is dat verwijt niet te recht. „We waren bereid in overleg met de gemeente tot een oplossing te komen voor de huisvesting van arbeidsmigranten, zoals we eerder in samenwerking met de gemeente asielzoekers op Marina Beach heb ben gehuisvest." Oostappen is nooit met een uitgewerkt plan ge komen, tekent de gemeente aan. Terneuzen heeft de bewoning door arbeidsmigranten ook lang door de vingers gezien. Pas nadat de Vereni ging van Bungaloweigenaren op het park handhaving van het be stemmingsplan eiste, is tot actie overgegaan. Terneuzen voelt aan alle kanten de druk om de huisves ting van arbeidsmigranten beter te regelen. De aantrekkende econo mie en werken als de bouw van de Nieuwe Sluis zorgen voor een grote toestroom. Het college van B en W heeft voor de zomer beleidsregels vastgesteld, zoals maximaal vier ar beidsmigranten per woning. De ge meenteraad praat er donderdag avond over. Ook de vestiging van 150 a 200 ar beidsmigranten in een tijdelijk on derkomen op het voormalige Phi- lips-terrein in Terneuzen komt dan aan de orde. Het college wil dit toe staan voor tien jaar met een ver gunning op basis van de nog altijd geldende Crisis- en Herstelwet uit 2010. De bestemming van het ter rein, bedrijven, hoeft daarom niet gewijzigd te worden. Ondernemers vrezen desondanks dat zij hun be drijven niet ongestoord kunnen voortzetten. Ook omwonenden zijn er niet gerust op. It maandag 22 oktober 2018 pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl EELAND FOTO CAMILESQHELSTRAETE Waar moeten mensen nu heen? Arbeidsmigranten zijn morgen vertrokken van vakantiepark Marina Beach bij Hoek. De eige naar, de Oostappen Groep, zet alles in het werk om dat voor el kaar krijgen.. Harmen van der Werf Hoek -Burgemeester Jan Lonink

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 54