M 2495 De Toos en Henk Scheurkalender 2019 19 MANNENDAG ZIERIKZEE Burgers, bier, bolides, brommers, een barbier én keiharde muziek. Het was zaterdag Mannendag in Zierikzee. Hij ziet zichzelf alweer rijden in zijn oude Morris Minor die hij in Australië had. Lange tijd staat Michael Schmitt- mann uit Berlijn weg te dromen bij de zelfgebouwde Burton van Jaap de Groot uit Burgh-Haam- stede. „Die Morris was even oud als ik. En het fijne was, dat hij makkelijk te repareren was. Met die auto's van tegenwoordig zou me dat niet meer lukken. Dat is een heel andere techniek." Dan buigt Michael zich voorover om naar de versnellingspook te kijken. „Die is exact hetzelfde als in mijn 2CV. Die had ik lange tijd na de Morris." Hij heeft gelijk, want de Burton is gebouwd op het onderstel van de Citroen, ofwel een Lelijke Eend. Jaap de Groot heeft er een jaar over gedaan om zijn auto te fabri ceren. En de Mannendag is de eer ste keer dat hij hem aan het grote publiek kan tonen. „Eigenlijk is het een nieuwe oldtimer. Het on derstel is uit 1989. Ik belde naar de organisatie of ik mee kon doen aan de Classic Wheels, en dat was geen probleem." Jaap had 'm al tij dens de oldtimershow op de Burghse dag willen laten zien. „Hij was af, maar hij moest nog ge keurd worden." Er zijn zaterdag meer mannen zoals Michael op het Havenplein in Zierikzee te vinden. Daar staat, speciaal voor de eerste Mannendag in de stad, een hele rits bijzondere auto's opgesteld. Bij sommige is het een beetje dringen geblazen, zoals bij de Jaguar sportwagen van Jeroen Hoep uit Bruinisse. Die vindt de bijna zesjarige Benjamin Deurloo uit Nieuwerkerk ook erg mooi, laat zijn vader Paul weten. „We gaan zeker nog een rondje langs alle auto's doen." Eerst laat Benjamin zich onder handen nemen door barbier Mark Koornneef. Hij moet ervoor in de laadbak van een truck klimmen, die onder het plafond van De Beuze staat geparkeerd. En dat be tekent dat hij goed in 't zicht zit. Eigenlijk is het een nieuwe oldtimer. Het onderstel is uit 1989 „Dat maakt hem echt niets uit", weet Paul. Hij en zijn gezin, dat verder bestaat uit zijn vrouw Bar- bara en hun dochter Sophie (4), zijn gaan winkelen in Zierikzee en toevallig stuitten ze op de activi teiten van de Mannendag. Wat voor kapsel Benjamin krijgt? „Op geschoren aan de zijkanten en wat langer van boven. Hij wordt een kleine hipster." Duitse toeristen bestellen een hamburger met topping bij Emiel Huijer van eetcafé 't Centrum. Dat zit aan de overkant van het plein, maar Emiel staat de burgers voor de gelegenheid Onder de Beuze te bakken op een hele grote ronde grillplaat. Het is echt mannenvoer beaamt hij, maar vrouwen mogen er ook van eten. Er zijn overigens genoeg vrou wen te zien tijdens de Mannendag. Zo heeft de band Gruss een vrou welijke zanger. LeidaDaalmeijer knalt met gemak de ene na de an dere coverhit uit de microfoon. En zoals het echte mannen betaamt, verroert het publiek geen vin op de aanstekelijke rock-oldies. Het is veel fijner om een drankje bij de Beerbar te halen en gezellig met een paar maten op een van de bankjes tussen de mooie auto's te gaan zitten. Want het is echt weer om te chillen op deze eerste Man nendag. 1 kalender 14,95* 2 kalenders Bestel er 2: eentje voor uzelf en één als cadeau! bow4wo!wJÏÏJ Ga naar pzc.nl/toosenhenk maandag 22 oktober 2018 Lekker chillen op het Havenplein Valeska Nastaly Zierikze De Boluzclub (Bromfiets Oldtimer Liefhebbers Uit Zeeland) was ook aanwezig op het Havenplein. De 87 NSU uit 1954. Rechts onder anderen Willem (groen jasje), André (midden) en Jan. fotomariekemandemakerder -Jaap de Groot -jarige Piet (links) is trots op zijn "Exclusief €1,95 verzendkosten bij bestelling van 1 kalender. cartoons ledereen kent Toos en Henk: uit de krant en van internet. Als u zichzelf niet herkent in de dagelijkse beslommeringen van dit populaire cartoon duo, dan toch zeker uw buren of beste vrienden. De scheurkalender 2019 staat boordevoL nieuwe cartoons, waardoor u dagelijks met een gLimlach aan de dag begint.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 50