Knutselen bij de boswachter 18 IN DE REGIO Werken met Windows 10 Lezing Gerard van Veen Schilderen en tekenen Zondag is de tweede in de reeks van vier colleges met het thema land en water aan de beurt. Ingenieur Wou ter Zomer uit Deventer vertelt over dijken: hoe sterk zijn ze, en hoe kunnen we dat meten? Kinderen tussen de acht en twaalf jaar laten tijdens de MuseumJeugdUniversi- teit, waarbij de trouwzaal in het oude stadhuis dienst doet als colle gezaal, hun licht over het onder werp schijnen. Alle vijftig doen ac tief mee en dat is wat Luik bij het eerste college in september ook al zag. De boodschap die de 'studen ten' van Wouter Zomer meekrij gen, is dat je er op tijd bij moet zijn om te zien dat er wat mis is met een dijk. Want een dijk kan binnen twee minuten ineens voor je neus verdwijnen. Dimas Diks (to) uit Oud-Vosse- meer maakt aantekeningen. Hij vindt het reuze interessant. „Ik ga mijn werkstuk over dijken doen." Zijn buurman Gerben Gaakeer (to) is vooral onder de indruk van het filmpje over 'piping'. Daarbij stroomt er water onder de dijk door, waardoor die uiteindelijk in zakt. Dimas en Gerben en diens broer Wieger (8) zijn de volgende colle ges ook van de partij. Op 18 novem ber gaat het over kaartlezen, en op 16 december over duiken naar scheepswrakken. Die twee zijn dus uitverkocht, maar er komen meer colleges aan voor de Museumjeugd- Universiteit in het Stadhuismu seum. „We werken met thema's. Na deze reeks willen we iets met me dia gaan doen, en bijvoorbeeld ga- men", vertelt Erik Luik. Bastiaan de Jong (6) uit Rockanje begint mokkend aan de kabouter route in het bos. Dat is iets voor kleine kinderen, vindt hij. De rode kaboutermuts hoeft hij niet op. Hij heeft gehoord van het spook- huistouw, waarmee je geblind doekt door het bos kunt lopen. Dat is wat hij wil De kabouterroute hoort niet bij de activiteiten van de Boswach tersdag, maar hij is wel open én £i. i f w n geliefd. Nora (4) die met opa Ad van Hees het pad wil volgen, kiest wél voor de muts. Rond de excursieschuur staan twee boswachters en tien vrijwil ligers om alle bezoekers op te van gen. Kinderen kunnen bij Els van der Hoeff-Stoel heksenbezems maken. Ze heeft er honderd takjes van dode bomen voor afgeknipt. Rien Pronk zit in het bos met schedeltjes en spannende voeldo- zen. Tygo Fokker (5) uit Zonne- maire steekt zijn hand door de ga ten. „Ik denk een bot", zegt hij. Rien schuift het deksel open. Er komt een enorme schelp tevoor schijn. Tygo wil nog een keer voe len, en mag weer raden naar een dennenappel, een tand van een paard of hert, een gewei, een eikel. Die laatste had hij meteen goed. MIJN DORP, MIJN STAD maandag 22 oktober 2018 SD ZIERIKZEE Bibliotheek Zierik- zee geeft morgen een workshop 'leren werken met Windows 10'. In een rustig tempo en in begrijpelijke taal leren de deelne mers in acht lessen de basisvaardighe den. Bibliotheek Oosterschelde werkt in haar cur susaanbod samen met SeniorWeb. Bi bliotheekleden be talen 75 euro in plaats van 90 euro. De cursus wordt gehouden tussen 09.30 en 11.30 uur. Aanmelden via bibliotheekooster- schelde.nl. ELLEMEET Gerard van Veen geeft morgen een lezing voor Groei Bloei Goeree-Over- flakkee/Schouwen- Duiveland in Elle- meet. Van der Veen is educatief mede werker van de Bo tanische Tuin in Delft en auteur van het boek 'Van Plant tot Techniek.' De le zing wordt gehou den in verenigings gebouw 'T Durp- suus en begint om 20.00 uur. Toegang is gratis voor Groei Bloei leden. Niet- leden betalen 3,50 euro. ZIERIKZEE De Volksuniversiteit begint op 31 okto ber in Zierikzee met de cursus 'Inleiding tekenen en schilde ren'. Verschillende the ma's komen aan bod. De bijeen komst wordt ge houden van 19.30 tot 21.30 uur in De Punt. Aanmelden kan tot en met woensdag via 0118-634800 of volksuniversiteit zeeland.nl/creatief. Dimas Diks (tweede van links) maakt aantekeningen tijdens het college van Wouter Zomer in het Stadhuismuseum. Naast hem zitten de broers Wieger (I) en Gerben Gaakeer. foto dirk-jan gjeltema Jeugdcolleges in Zierikzee slaan aan De 'collegebanken' zijn tot ach teren toe gevuld. Alle vier de colleges van de MuseumJeugd- Universiteit in het stadhuismu seum in Zierikzee zijn uitver kocht. Het concept slaat aan. „We gaan hier mee door", verze kert educatiemedewerker Erik Luik. Valeska Nastaly Zierikzee „De schelpenzandlijstjes gaan altijd het hardst. Daar zijn kinde ren gek op", zegt vrijwilliger Jan Berrevoets. Daarom timmert hij elk jaar bergen met lijstjes in el kaar en mixt hij een grote spe- ciekuip met zand en behanglijm. Dat is de basis van de kunst werkjes, een van de activiteiten die kinderen zaterdag konden doen tijdens de Boswachters dag bij de excursieschuur in Westenschouwen. Valeska Nastaly Westenschouwen Bastiaan kijkt naar het reeënschedeltje dat vrijwilliger Rien Pronk van Staatsbosbeheer hem toont, foto marieke mandemaker BURGH-HAAMSTEDE Zeven trekpaarden waden zater dagmorgen door het zeewater bij Westenschouwen. Zes lopen er twee aan twee, met een paar mannen erachter. Eentje loopt alleen. Dat is Timo met zijn berijdster Joyce Blom uit Burgh-Haamstede. De paarden slepen netten voort om garnalen te vissen. Paardenman Jaco Groenendijk uit Noordwelle (foto) vindt dit het mooiste wat er is. „Ik wil de oude tradities in ere houden." Daarom organiseert hij de monstraties zoals deze. Joyce was er vorig jaar ook bij. „Het is leuk om te doen. Je paard moet wel goed in het tuig lopen, maar die van mij is alles gewend." foto dirk jan gjeltema BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 19.00-22.30 uur: Boogschieten Jeugd Ar- temis; BRUINISSE Brusea, 14.00-17.00 uur: Mu seum geopend; BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis, 13.00-16.45 uur: Bridge; 19.00-20.30 uur: Tai- Chi; Pelgrimskerk, 18.45-19.45 uur: Yoga; DREISCHOR Trefpunt de Dorsvloer, 14.45 uur: Slagwerklessen Cres cendo; 17.00 uur: Repetitie CresBeat; ELLEMEET Dorpshuis, 19.00-23.00 uur: Biljartvereniging Onder Vrien den; KERKWERVE Dorpshuis, 14.00-16.00 uur: Kaarten maken, 19.00-21.00 uur: Gym voor dames; NIEUWERKERK Ons Dorpshuis, 13.30 uur: Kof fie en ontmoeting 65 plus; 19.00 uur: Muziekvereniging; NOORDGOUWE Dorpshuis, 19.00 uur Pilates, 19.15 uur: Bodyshape, 20.15 uur: Badminton; OOSTERLAND Dorpshuis, 19.45 uur: Repetitie zangvereniging V.Z.O.S.; OUWERKERK Dorpshuis, 10.00-11.00 uur: Yoga; 19.00 uur: Koor Rodonis; SEROOSKERKE Dorpshuis, 9.00 uur en 19.15 uur: Yoga les; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 9.00-10.30 uur: Dansen voor ouderen; 19.30- 21.15 uur: Repetitieavond Nut Uitspanning. GARNALEN VISSEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 49