t Broers Van Dijke laten zich zien in Zeeland Vleugel hoopt op groter podium volleybalsport Ife Patrick van der Meer neemt stokje over van Minderhoud 17 Bij de start van de ATB wintercompetitie in Wolphaartsdijk lieten de getalenteerde tweelingbroers Mick en Tim van Dijke hun gezicht zien aan het Zeeuwse publiek. De twee broers reden respectieve lijk naar de eerste en de derde plaats. Voor hen was het een trai- ningsrit met het oog op het ko mende veldritseizoen en daardoor zaten ze dan ook niet op de gebrui kelijke mountainbikefiets. Het was even wennen op de vel- dritfiets voor Mick. De 18-jarige mountainbiker richt zich voor het eerst op een volledig veldritsei zoen en zat zo pas voor de vierde keer op zijn nieuwe fiets. Toch wilde ze deze wedstrijd niet als trainingsrit gebruiken. „Wij vin den het leuk om hier voor het pu bliek te rijden. Normaal rijden wij eigenlijk in de rest van Nederland of de rest van de wereld. Vorig jaar op het WK in Australië ziet nie mand je rijden en nu kunnen de mensen uit de buurt ons ook eens zien rijden", zegt Mick. In Wol phaartsdijk was het voor de man nen toch nog even wennen aan de fiets. De gebruikelijke mountain bikefiets werd toch nog wel gemist door Tim. „Vooral die putten in het gras op die crossfiets zijn echt verschrikkelijk. Met de mountain bike heb je wat meer comfort en dan zijn die hobbels wel lekker." Hartritmestoornissen De afgelopen jaren hebben de twee jonge Zeeuwen zich ontpopt tot de beste mountainbikers van Nederland in hun categorie. Mick werd in 2017 achtste op het WK ju nioren en Tim werd dit seizoen Nederlands kampioen bij de juni oren. Daar moest Tim het wel doen zonder de tegenstand van zijn broer, want die mistte een groot deel van het seizoen door hartritmestoornissen. Na een ope ratie kon Mick weer op de fiets stappen. Zijn hartslag wordt nog wel goed in de gaten gehouden. „Met mijn trainer evalueer ik altijd mijn pieken en dalen. Zojuist had ik een piek van 189 hartslagen per minuut en dat is gewoon prima. Toen met die hartritmestoornis sen was mijn piek weieens 276 hartslagen, maar nu heb ik dat ge lukkig niet meer", vertelt Mick. Nu alles weer fysiek in orde is gaan de broers voor het eerst een compleet veldritseizoen draaien. Volgende week zondag sluiten de broers aan bij de beloften in het Belgische Ruddervoorde tijdens de Superprestige. „Dit seizoen is eigenlijk gewoon om te testen. Ik ben eerstejaars belofte, dus dan is het vooral kijken waar je staat. We hebben nog niet echt kunnen me ten met die mannen, maar ik ver wacht dat we er niet ver vandaan zullen zitten", stelt Tim tot besluit. Het laatste woord Zeker voetbal krijgt heel veel aandacht in de media. Volleybal komt er maar bekaaid vanaf Met de overwinning maakte Pa trick van der Meer (Naaldwijk) met zijn hengst Chinook zijn faam waar. Met een imponerende kür, met fraaie dubbele pirouettes, piaffe- en passage-tour, danste het Olympisch kaderlid met de elfja rige Vivaldi-zoon naar een nipte overwinning (71,200%). Het zilver was voor Van der Meers leerling Philip van Ommen (Naaldwijk) met de ruin Denver I.P.S. (70,225%). Jurylid Jack van der Harst: „Het was spannend. Patrick reed een overtuigende proef. De dubbele pirouettes, wat veel kracht van het paard vraagt, waren schitterend. Een kür met een hoog moeilijk heidsgehalte. En dat gaf de door slag." Van der Meer was zelf ook te vreden over zijn kür: „Ik rij Chi nook nog maar pas in de Grand Prix. Dit was zijn eerste kür. De kür waarmee ik met Uzzo op het EK heb gereden en met het team goud won. Erg moeilijk, maar Chi nook liet zich fijn sturen. De pi rouette en piaffe verliepen vloei end. Het kan natuurlijk nog beter, maar ik ben tevreden." Lotje Schoots Lotje Schoots ging vrijdag in de Lichte Tour als een komeet uit de startblokken. Met een overtui gende overwinning in de kleine finale met de merrie Grace of Rose (65,824%). En zilver in de finale Lichte Tour Intermediate met de ruin Eqzuitop Favorit (71,775%) sloot de gelouterde international (Europees Junioren- en Young Ri der kampioen) uit Abcoude giste ren haar driedaagse af. Jessica Leijser (Someren) schreef met merrie Djambalaya verrassend de finale van de Lichte Tour op haar naam (72,126%). Vin cent Bol (Nieuw- en Sint Joos land) met de ruin Baltimore kon, met een derde plaats in de Inter mediaire I Lichte Tour (67,794%) en een fraaie vierde plaats in de fi nale (70,450%), op een succesvol optreden terugkijken. maandag 22 oktober 2018 PM VAcub r De winnaar Mick van Dijke (nr.21) en broer Tim (nr.22) in actie bij de start van de ATB wintercompe titie in Wolphaartsdijk. foto johan van der heijden Quincy Hofland Wolphaartsdijk Waarschijnlijk is Louise Vleu gel één van de meest gepassi oneerde volleybalsters van Zeeland. Al sinds 1993 staat ze in het eerste team van haar club VV Forza uit Bruinisse/Zierikzee. Ondanks haar verhuizing naar Rotter dam rijdt ze wekelijks nog drie keer naar Zeeland om haar geliefde sport uit te oefenen. Met veel interesse volgde ze de afgelopen weken de ver richtingen van de Oranje vol leybaldames. Bas Dingenouts Bruinisse Heb je veel van de wedstrijden kunnen zien? Veel minder dan ik had gewild helaas. Voor de Nederlandse supporters was het natuurlijk erg jammer dat het WK in Japan werd gespeeld. Ik werk in het onderwijs en de meeste wed strijden werden 's ochtends vroeg afgewerkt. Live heb ik dus niet zoveel kunnen zien. Wel ging ik na de werkdag vaak nog Louise Vleugel even samen met een collega op onze telefoons naar de samen vattingen kijken. Had je verwacht dat de dames het zo goed zouden doen? Om eerlijk te zijn had ik wel ge dacht dat ze het ver zouden gaan schoppen dit toernooi. We hebben echt een gouden lichting in het damesvolleybal momen teel. Er zit zo'n enorme drive en teamgevoel in de ploeg. De pas sie spat van de gezichten af. Het valt me ook op dat er bijna niet A Louise Vleugel. gemopperd wordt op elkaar. Het Nederlandse damesvol leybal kan een succes als dit vast goed gebruiken? Absoluut! Momenteel gaat het niet zo goed met het Neder landse damesvolleybal in de breedte. Steeds minder meisjes kiezen voor onze sport. Tegen woordig kiezen ze bijvoorbeeld sneller voor voetbal, na de suc cessen van het Nederlands elf tal. Wat dat betreft is het natuur lijk geweldig wat die meiden in Japan gepresteerd hebben. Laten we hopen dat dit de popu lariteit van de sport ten goede komt. Al moet ik wel zeggen dat de wedstrijden voor het grote publiek te weinig zichtbaar waren. Alleen via een betaalzen der kon je naar het WK kijken. Vind je dat volleybal minder aandacht krijgt dan het ver dient? Dat vind ik zeker. Zeker voetbal krijgt heel veel aandacht in de media. Volleybal komt er maar bekaaid vanaf. Ik bedoel, als ik het WK voetbal wilde zien hoefde ik de wedstrijden echt niet op mijn telefoon op één of andere obscure site met Chi nees commentaar te zitten kij ken. Ik hoop dat het volleybal een wat groter podium krijgt de komende tijd. Het hoofdnummer van It's All of Dressage kreeg voor de vierde keer op rij een interna tional als winnaar. Patrick van der Meer, die de eerste twee edities van het driedaags eve nement in Nieuw- en Sint Joos- land al op zijn naam schreef, nam zaterdagavond het stokje weer over van Hans Peter Min derhoud. Lucien Roelandt Nieuw- en Sint Joosland A Lotje Schoots. foto lex de meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 45