T*i li De Meeuwen leert snel DE WEEK VAN® RAAS êéTOT RICOf 13 Kloetinge pakt op overtuigende wijze de eerste zege van het seizoen SS VAN HET Eerste klasse B Wekenlang was er de kritiek dat Kloetinge te weinig scoorde. Daar was zaterdagmiddag niks van te merken en vooral Can Özgan, die voor de tweede week op rij in de spits stond, antwoordde in stijl. De aanvalsleider maakte een hattrick en had op die manier een groot aan deel in de zege. toch had de kritiek ook invloed op hem. „Het is lastig om daar mee om te gaan, omdat je toch een beetje begint te twijfelen. De hon ger naar goals was enorm vandaag, dan is dit natuurlijk extra lekker." Ook Lourens was na afloop van zelfsprekend heel tevreden en zijn eerste woorden waren veelzeggend. „We scoren moeilijk he? Dat we er nu dan zes maken is leuk voor die gasten en voor het gevoel heel erg goed." Het publiek dat op de wedstrijd tegen het onbekende Honselersdijk was afgekomen, was vooraf duide lijk over de verwachtingen. „Het wordt tijd dat er weer eens gewon nen wordt", klonk het. Daar werd dus gehoor aan gegeven, al zag het daar in de openingsfase van het duel niet naar uit. Binnen vijf mi nuten kwam de thuisploeg goed weg, toen Joey Valstar een vrije trap schitterend over de muur krulde, maar de onderkant van de lat raakte. Lourens zag de bui toen alweer een beetje hangen. „Daar gaan we weer, dacht ik. Het begin van zo'n wedstrijd is bepalend. Het gevoel dat het wel even goedkomt, is er na tuurlijk nog niet." De thuisploeg had in het begin veel moeite met de beweeglijke middenvelders van de bezoekers. Maar nadat aanvoerder Jaap Esser geblesseerd naar de kant moest en vervangen werd door Va- lentijn van Keulen, was de grip op de wedstrijd er wel. Behalve wat af standsschoten had doelman Mit- chell Braafhart een rustige middag. Dat kon niet worden gezegd van zijn collega aan de andere kant. Bin nen tien minuten zorgde Jeroen de Jonge met een fraaie kopbal voor 1- o, terwijl de 2-0 van Luuk van Vos sen een counter uit het boekje was. Daarna was het de beurt aan De honger naar goals was enorm vandaag, dan is dit natuurlijk extra lekker Özgan. De fysiek sterke spits begon de eerste drie wedstrijden van het seizoen op het middenveld, maar is door Lourens nu weer in de punt van de aanval gepositioneerd. Voor hem maakt het eigenlijk niet zo veel uit. „Als ik duels kan spelen, ben ik van waarde voor het team." Dat was hij zaterdagmiddag zeker. Op aangeven van zijn twee buiten spelers zorgde hij voor de 3 en 5-0, tussendoor maakte hij ook nog de 4-0. „Er is nog voldoende ruimte voor verbetering, maar dat we de kansen nu afmaken is geweldig. Winnen was voor nu even het be langrijkste, dit geeft weer vertrou wen voor de komende weken." Jubileum Özgan was niet de enige die zater dagmiddag een bijzonder moment beleefde. Voor trainer Lourens was het alweer zijn 250ste wedstrijd als hoofdtrainer in het amateurvoetbal bij de senioren. Daar stond hij zelf van te kijken. „Zoveel alweer? Dan begin ik oud te worden", zei hij la chend. „Maar dan is het wel extra lekker dat je hem op deze manier wint." Over de uitslag en de ge maakte goals was de Middelburger tevreden, over de manier waarop iets minder. Al maakt dat in deze fase weinig uit. „Voetballend was dit misschien wel onze minste wedstrijd. Maar om het goede ge voel te krijgen, moeten we nu ge woon punten pakken. Verdedigend staat het goed, nu moeten we aan de bal stappen maken." De uitspat ting van vreugde van een Kloe- tinge-supporter beschreef het ge voel dat aan deze middag werd overgehouden als beste. „Zo lekker dit!" Vanwege blessures van Erwin Hui- bregtse en Delano Langezaal was Eikenhout genoodzaakt wisselin gen door te voeren. Daardoor had den Genaro Eikenhout en Alfaro Pentury voor het eerst dit seizoen Eerste klasse B een basisplek en werd er terugge vallen op het vertrouwde systeem van vorig jaar. „Voor deze ploeg geeft 4-4-2 nog steeds het meeste vertrouwen. Daar hebben we vorig jaar veel succes mee gehad en dat geeft toch iets meer houvast." Voor de wedstrijd tegen Deltasport had de trainer wat tips gekregen van collega Marcel Lourens (Kloetinge), met resultaat. De ploeg moest in de eerste helft nog wel een tegentreffer incasse ren, maar maakte in de tweede helft aanspraak op minimaal een punt. Die kwam er ook, toen aanvoerder Vincenzo Lorello een vrije trap bin nen wist te werken. Eikenhout was tevreden met zijn spelers. „Deltasport is een goede ploeg, maar wij toonden meer wils kracht. Alleen als we gediscipli neerd en met veel energie spelen, kunnen we het dat soort ploegen moeilijk maken." Door de tweede remise op rij, vo rige week werd het tegen SHO ook 1-1, staat De Meeuwen op twee punten. Dat zijn er evenveel als RWH en SV Poortugaal. 31 OKT T/M11N0V Geschenk door Peter de Jonge Cadeau bij aankoop van ten minste 15,- aan boeken maandag 22 oktober 2018 Özgan antwoordt met hattrick EU Kloetinge EB Honselersdijk 8. De Jonge 1-0 22. Van Vossen 2-0 43. Ozgan 3-0 55. Ozgan 4-0 58. Ozgan 5-0 62. Riepe 5-1 90+1. Janson 6-1 De opluchting was zaterdagmid dag duidelijk voelbaar op het Wesselopark en ook het feestje na afloop in de kleedkamer van Kloetinge maakte duidelijk hoe belangrijk de eerste overwin ning van het seizoen was. Op eigen veld scoorde de ploeg van Marcel Lourens maar liefst zes keer en werd tegen Honselers- dijk overtuigend de eerste drie punter bijgeschreven: 6-1. Daniël Wissel Kloetinge - Can Özgan De eerste wedstrijden in de eer ste klasse waren voor De Meeuwen een harde leerschool, maar die lessen lijken snel te zijn opgepakt door de ploeg van Daan Eikenhout. Zaterdag werd voor de tweede keer op rij niet verloren. Tegen Deltasport werd het in eigen huis 1-1. Daniël Wissel Zoutelande De Meeuwen Q Deltasport 27. Zimmerman 0-1 80. Lorello 1-1 Peter de Jonge Met biografieën van Wim van Gorset encyclopedievanzeeland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41