Karelse is na remise trots op zijn team 12 ZE Vlissingse derdeklasser is na vijf duels nog altijd foutloos v m. mm:»r Derde klasse A Terwijl zijn spelers in hosanna stemming verkeren en de zege vie ren met een pilsje, beseft de trainer van Walcheren even verderop dat het ook anders had kunnen lopen. De adrenaline zit nog in zijn li chaam. Letterlijk tot de laatste se conde was het spannend aan de Dorpsstraat in Heinkenszand, waar over de publieke belangstelling niet te klagen viel. „Ik heb genoten van de intentie van mijn ploeg", vertelde Hollan der. „Maar soms slaan ze daar een beetje in door, dan willen ze te veel voet ballen." Het eerste halfuur was er geen vuiltje aan de lucht voor Walcheren. De opbouw ver liep voorspoe- dig, het mid- denveld was voortdurend in beweging en spits Gino Zuppelli altijd aanspeelbaar. In de tiende minuut had Da- ryl Hollander al de openings treffer op zijn schoen, maar hij zag de bal via de binnenkant van de paal uit het doel verdwijnen. Een minuut later miste Zuppelli een levensgrote kans. Daartegenover stond een af zwaaier van Ramon van Leeuwen. De thuisploeg was aanvallend ver der onmachtig. In de 32ste minuut brak Zuppelli de ban namens de be zoekers. Hij was het eindstation van een flitsende aanval. Levi Swiers stuurde Louis Ponte de diepte in, die op zijn beurt Zuppelli in stelling bracht. De 21-jarige centrumspits kopte geheel vrijstaand raak: 0-1. „Een geweldige goal", oordeelde Hollander na afloop van het duel. Verlammend De openingstreffer bleek Wal cheren geen vleugels te ge ven. Het doelpunt werkte juist min of meer ver lammend. „We men na veel risico in de op bouw", analy seerde Hollan der. Luctor Heinkenszand werd meer- maals gevaarlijk, maar Corné de Jonge en Martijn Simonse hadden hun vizier niet op scherp staan. Halverwege leidden de bezoekers dus. „Dan weet je: ze gaan komen", aldus Hollander. „Ze hoeven maar één keer te scoren en het staat weer gelijk. Dat gaat dan echt wel in de koppies zitten." Het tweede bedrijf speelde zich inderdaad met name af op de helft van Walcheren. Luctor Heinkens zand werd vooral gevaarlijk via standaardsituaties. Barry Olierhoek krulde een vrije trap tegen de lat en Walcheren-goalie Youssef Ben Sel- lam had zijn handen vol aan de vele hoekschoppen. De fusieclub kwam niet tot scoren, waardoor het treffen in 0-1 eindigde. Eén man sprong er in de tweede helft bovenuit bij de koploper: Maarten van Rosevelt. De 32-jarige routinier rende, vloog, tackelde, kopte en schreeuwde zijn ploeg naar de overwinning. „Maarten is echt een winnaar", becomplimen- teerde Hollander zijn aanvoerder na afloop. „Iedereen van het team heeft respect voor hem. Zo'n type speler is fantastisch om in je team te hebben. Op het moment dat Maarten voorop in de strijd gaat, trekt hij de rest mee." Vijf gespeeld, vijftien punten en een doelsaldo van plus tien. Bij Walcheren lachen ze van oor tot oor. „Volgende week hopen we de goede reeks voort te zetten", be sloot Hollander. Hoofdklasse B Hoofdklasser Vlissingen heeft gisteren een punt gepakt tegen UDI'19. De ploeg van trainer John Karelse kwam in de tweede helft op voorsprong, maar moest na een hectische slotfase genoe gen nemen met een punt: 1-1. „Ik vond het een wedstrijd met twee gezichten", zei Karelse na afloop. De oefenmeester hield gemengde gevoelens over aan het duel met de Udenaren. In het eerste bedrijf had Vlissingen weinig te vertellen. „Tactisch stond het niet goed", zag Karelse. „Zij speelden toch iets meer 4-4- 2, waar we op 4-3-3 hadden gere kend." Karelse haalde Dangelo Martien een linie naar achteren, waardoor Vlissingen ook vanuit een 4-4-2-systeem opereerde. Dat leidde tot iets meer controle. Kansen waren echter spaarzaam aan de Irislaan. Zij speelden iets meer 4-4-2, waar we op 4-3-3 hadden gerekend Na de pauze nam Vlissingen het initiatief en creëerde het kans op kans. Martien en Vjeko Krezo deelden speldenprikjes uit, maar driemaal bleek scheepsrecht. Clubtopscorer Ab- doe Abdenbi zette na 59 minu ten de 1-0 op het bord. Drie mi nuten later verdubbelde Etienne Mallie bijna de marge, maar zijn poging van ruime afstand met links ketste via de binnenkant van de paal uit het doel. Renzo Roemeratoe tikte de rebound binnen, maar dat feestje ging niet door wegens buitenspel. Twintig minuten voor tijd moest Crucq inrukken. De acht tienjarige middenvelder kreeg zijn tweede gele prent en dus rood. Vlissingen was daarna nog één keer dreigend. Josimar Patti- nama raakte de lat. Vervolgens werd het tegenhouden en over leven. Dat lukte gedeeltelijk. In de 78ste minuut knalde Paul van der Vlist de gelijkmaker binnen. Daar bleef het bij. Krezo kreeg nog wel een rode kaart (eve neens twee keer geel), waardoor Vlissingen met negen man ein digde. Toch had Karelse lovende woorden voor zijn team. „Ik ben echt wel trots op de jongens. Ze hebben keihard geknokt. Ik heb een heel goede teamspirit ge zien." maandag 22 oktober 2018 PM Walcheren toont twee gezichten in topper A*1' 'T Ti ";if'v^*'".'V^k - :;;'S .i v •- '>fcf. .ii'ttHJ A Jeremy Spelier (blauw, Walcheren) probeert Rick Schuitert van Luctor Heinkenszand de bal afhandig te maken, foto johan van der heijden Luctor Heinkenszand Walcheren 32. Zupelli 0-1 „Nog steeds ongeslagen." De topper in de derde klasse A tus sen Luctor Heinkenszand en Walcheren (0-1) is krap een kwartier afgelopen als Kevin Hollander zijn licht laat schijnen over de wedstrijd die hij zojuist heeft gezien en die conclusie trekt. Zijn gezicht spreekt boek delen. Trots en blijdschap over heersen. Ook het vijfde competi tieduel werd in winst omgezet, waardoor koploper Walcheren nóg steviger in het zadel zit. Stefan Maas Heinkenszand Na vijf wedstrijden is Wal cheren koploper in de derde klasse A van het zaterdagvoetbal. Num mer twee 's-Heer Arendskerke heeft twee punten minder. de 1-0 A Gino Zu- pelli viert zijn doel punt. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Q Vlissingen Cl UDI'19 59. Abdenbi 1-0 78. Van der Vlist 1-1 Stefan Maas Vlissingen - John Karelse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40