Perfecte hattrick Patrick Joossens Knullige nederlaag Zeelandia Middelburg Matchwinnaar Padmos is blij met goede tweede helft 11 HOeK der seizoen schiet ik er meer bin nen met links", aldus Joossens. Dat zijn ongekende scorings drift in de afgelopen jaren ploegen is opgevallen, weet hij: „Ik speel nu acht seizoenen bij MZVC en ieder seizoen word ik gevraagd door andere ploegen. Afgelopen jaar ben ik gaan praten bij RSC, maar ik ben uiteindelijk toch bij MZVC gebleven om verschillende beloften. De 22-jarige Deen komt bij de eerste selectie nauwelijks aan bod en mag het nu tegen Hoek pro beren. Na een levendige openingsfase tikt Pohl in de zestiende minuut van dichtbij de 1-0 binnen. Dat er een overtreding op Gert-Jan van Leiden aan vooraf gaat, ziet scheidsrechter Veekamp niet en zijn assistent geeft geen krimp. Hoek heeft het daarna moeilijk. De jonge, gretige Gronin gers zetten vroeg druk en steken veel energie in de wedstrijd. Het tempo dat Hoek hanteert is te laag, een aantal spelers lijkt maar niet een versnelling hoger te kunnen schakelen. De Nooijer: „Die gasten van Groningen trainen acht keer per week. Ze zijn voetballend goed en conditioneel sterk. Maar dat zijn wij ook." Na rust laat Hoek weer eens een an der gezicht zien. Ruben de Jager raakt een voorzet van Rik Impens aan en maakt zo zijn eerste van het seizoen (1-1). Maar twee minuten later moet Hoek al een tweede Gro ningse treffer slikken. De handige rechtsbuiten Matthijs Hardijk pas seert Zinho Chergui op snelheid, zijn voorzet kan worden binnenge- kopt door Daniël Bouman (2-1). Ineens is Jonathan Constansia weg, op eigen helft. Hij kijkt, wacht even en verstuurt dan een briljante pass. Kyle Doesburg stoomt op richting het doel maar wordt neergelegd door linksback Amir Abselam. Rood, weet arbiter Veekamp met een. Maar was de overtreding er binnen of buiten? Zijn assistent geeft met zijn linkerhand aan dat de overtreding buiten de zestien me ter werd gemaakt. Alles en iedereen bij Hoek protesteert, inclusief Gé- rard de Nooijer, die 's avonds naar Heerenveen-Ajax gaat. „Die was er écht binnen scheidsie", maakt de tweelingbroer van de Hoek-trainer duidelijk. Et voila! Veekamp legt de bal op de stip, Rik Impens schiet raak (2-2). In de resterende 20 mi nuten speelt Hoek te gehaast en te voorspelbaar. Yves Nyemb kan het duel beslissen maar schuift de bal naast. „Jammer, er had wel meer in gezeten, zegt mijn gevoel", aldus Constansia. Bij Hoek is uiteindelijk wel sprake van berusting. Want 2-2 in Gronin gen is een prima resultaat, zegt ook de trainer. „Ook omdat dit allemaal nieuw is voor ons", weet Dennis de Nooijer. „Op vrijdag weg, een over nachting, samen ontbijten en naar de wedstrijd toeleven; dat zijn we niet gewend. We misten vandaag wat finesse en geluk, maar ik denk dat we tevreden moeten zijn met dit resultaat." Voor eten is dan al gezorgd. Gert- Jan van Leiden heeft om 12.00 uur 24 pizza's besteld, die nu bij de bus worden bezorgd. Zo hoeft niemand honger te hebben, tijdens de ruim 360 kilometer lange busreis rich ting Zeeland. Zaterdag volgt Ajax- thuis en dan over twee weken weer een uitwedstrijd, in Ermelo tegen DVS'33. Een reisje van zo'n 220 ki lometer. „Misschien gaan we dan weer op vrijdag weg", zegt de trai ner. „Dat moeten we nog bespre ken. Maar dit is wel goed bevallen." „Het ging allemaal heel goed. Ik kreeg veel ruimte, hoewel twee verdedigers mij in de gaten hiel den. Daardoor kon ik slim weglo pen en in de gaten duiken. Het ge beurt niet iedere week dat het zo goed gaat en dat ik zes doelpunten maak. Dat heb ik in het senioren voetbal nog nooit gedaan", ver telde de spits van MZVC. Hij scoorde bovendien met zijn rechtervoet, linkervoet én zijn hoofd. Een perfecte hattrick dus. „Voor mij is dat echt uniek, het was mijn aller eerste kopdoelpunt ooit. Ik ben rechtsbenig, maar ie- »MZVC-spits scoorde met rechts, links én zijn hoofd tegen Apollo'69 redenen." Spijt heeft Joossens daar niet van. „Ik heb het enorm naar mijn zin en het niveau is, in combinatie met mijn werk, ideaal. Af en toe moet ik door werkzaamheden weieens een training overslaan." En welke goal vond hij het mooist? „De 6-1, met de binnen kant in de verre kruising." KERKWERVE De Schouwse derby in de vierde klasse B tussen WIK'57 en FC de West hoek was er één waar alles in zat. Bovendien viel de win nende treffer ook nog eens in blessuretijd: 2-3. Lennart Padmos (foto) was de gelukkige. „We kregen een vrije trap op een gevaarlijke plek en Kevin Veerhoek ging achter de bal staan. Door zijn schot stond de keeper van WIK'57 aan de grond genageld. De bal ging al leen via de binnenkant van de paal tegen de andere paal en belandde zo voor mijn voeten. De tegenstander stond erbij en keek erna en ik kon makkelijk de 2-3 binnenschieten. De scheidsrechter floot daarna ook meteen af', zei hij. Makkelijk ging het niet in Kerkwerve, maar uiteindelijk gingen de drie punten toch mee naar Burgh-Haamstede. „Het was een verschrikkelijke eerste helft, maar dat heb ben we in de tweede helft rechtgezet. Dat ik V de winnende maakte, Btl is niet belangrijk. Wie er scoort, maakt mij niet uit. Het is een team prestatie en ik ben vooral blij met het goede spel in de tweede helft", aldus Padmos. Voor FC de Westhoek was het al de vierde overwinning in vijf wedstrijden. „Maar wij richten onze pijlen op de na- competitie." De wedstrijd kon gezien worden als een topper. Zeelandia ging de vijfde speelronde in als nummer twee, Unitas'30 stond derde. Beide ploegen hadden zeven pun ten. Maar nuzijn de rollen dus omgedraaid. „Stom", vond Zee- landia-trainer Salim Ben Sellam. Toen zijn ploeg de achterstand van twee doelpunten had wegge werkt, door goals van Niels Lu- teijn en Collin van den Berg, had Ben Sellam het gevoel dat een zege er in zat. „Zij waren op dat moment de weg kwijt en wij voetbalden op hun helft." Toch ging het nog flink mis. „heel knul lig", vond de trainer. „We maakten domme overtre dingen en verkeerde beslissin gen", blikte de oefenmeester te rug. Maar boos was hij niet. „Je kunt er weJ van balen, maar deze week staan er gewoon weer trai ningen op het programma en zon dag weer een wedstrijd. Ik merk aan de spelers dat ze zelf weten wat er fout is gegaan." maandag 22 oktober 2018 PM E-aoussF* ir'ntien b'J punt en een pizza Middelburg In de vierde klasse A van het zaterdagvoetbal had MZVC er zin in. Het won met 8-1 van Apollo'69 én er gebeurde iets opmerkelijks in Middelburg. Patrick Joossens maakte er zes: drie voor rust en drie na rust. Robin Hamelink 15.16 uur: 16.09 uur: 16.25 uur: Reguillo Vandepitte, aanvoer der van Hoek, heeft zijn handen vol aan de Groningen-spelers Thijs Dallinga (links) en captain Marijn Ploem (rechts), foto jan WESTMAN/ORANGE PICTURES fl Jong FC Groningen-Hoek 16. Pohl 1-0 1-1 54. De Jager 56. Bouman 2-1 2-2 70. Impens (pen.) Opstellingen Hoekstra De Jonghe Sopacua Wilson Kramer Fitsch Wouters Van Leiden Absalem Chergui Ploem Tiebosch 73. Van de Kaap 61. Nyemb Postma Vandepitte Bouman Impens 88. Riksman Constansia Hardijk De Jager Pohl 81. Wijkhuijs 67. Dallinga Doesburg Margaritha Scheidsrechter: Veekamp (Enschede) Toeschouwers: 200. 17.12 uur: Zeelandia Middelburg hield gis teren een zuur gevoel over aan het duel met Unitas'30. De Zeeuwse tweedeklasser kwam terug van een 2-0-achterstand (2-2), maar ging vervolgens alsnog ruim onderuit. In Etten- Leur werd het 5-2. Daniël Vervelde Etten-Leur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39