Puzzelstukjes vallen op hun plek bij MZC Nieuwenhuijse groeit met zijn 's-Heer Arendskerke Kilometervreter is goudhaantje ZSC'62 ïfmê, 10 2 DERDE DIVISIE WEEKENDJE WEG Op vrijdag vertrekken, een overnachting in Friesland en dan voetballen in Groningen. De vijfde uitwedstrijd van Hoek in de derde divisie was een hele onderneming. Een verhaal over 28 uur van huis zijn, voor een potje voetbal van 90 minuten. „Het is terecht dat we niet meer onderaan staan. Twee keer achter elkaar winnen is zeker lekker na drie nederlagen. Dan doe je ook direct weer mee. Achterin staat het goed, twee keer op rij geen tegengoal", aldus de 18-jarige voetballer, die zelf twee keer scoorde tegen de Wal- cherse ploeg. „Serooskerke begon iets beter, maar wij konden op een gegeven moment wat hoger gaan spelen. Ik ben blij dat ik scoorde, maar ik ben nog blijer met de drie punten." Bij MZC'n was het voor de trai ners Arie van der Zouwen (foto) en Edwin Kriens in een overwe gend jonge selectie aanvankelijk zoeken naar de juiste formatie. Na wat omzettingen lijken nu alle puzzelstukjes op de plaats te zijn gevallen. Met Sander Backx als be langrijke pion. Zijn snelheid is een wapen. Backx: „Ik wil vaak en graag de bal hebben. Nu ik vanaf het middenveld voetbal, sta ik vaker met mijn neus richting het doel. En van uit daar ga ik graag de diepte in." Na vijf wedstrijden bezet MZC'n de tiende plaats op de ranglijst. Backx: „Handhaving was vooraf het doel. Wij gaan nog ge noeg wedstrijden winnen hoor en we moeten zeker voor het linker rijtje kunnen gaan. Maar in deze klasse kan iedereen van iedereen winnen." Adriaan Nieuwenhuijse rijdt elke keer met plezier naar de training in 's-Heer Arends kerke. Na het met 5-1 gewon nen duel met RCS in de derde klasse A ging hij zaterdag ook nog eens met een goed gevoel weg. „We doen gewoon bo venin mee", beseft de trainer. Nieuwenhuijse is voor het vierde seizoen op rij trainer bij Arendskerke, maar de start van dit seizoen beleeft hij toch an ders dan alle voorgaande. Met dertien punten uit vijf duels bezet zijn ploeg een keurige tweede plaats achter het tot nu toe foutloze Walcheren. „We deden het tegen RCS ook weer gewoon goed. Tegen Vlissin- gen uit hadden we het moei lijk, maar we kregen een enor me boost van de wedstrijd te gen Zaamslag. We wonnen met 2-0 en daarna was het te gen GPC ook prima." Nieuwenhuijse herkent het verschil met andere jaren. „Ie dereen is fit, op mijn aanvoer der Frank Davidse na. Ik heb een brede selectie, waarin ik vijftien of zestien spelers zo op kan stellen. Als er één gebles seerd raakt, dan staat er een ander op. Ik moet ook wel eens spelers teleurstellen. Maar Arendskerke is een echte dorpsclub en iedereen wil ook wel voor het tweede spelen. Er is een enorme beleving en ik heb het nog steeds prima naar mijn zin hier. Dat is heel erg belangrijk." De ontlading was groot, met nog twee minuten op de klok. Vaane, juist op de weg terug van een schouderblessure, zag het hele team op zich af stormen. „Ho, ho, jongens, rustig aan, dacht ik. Ik zag ze al boven op me springen, pre cies op die zere schouder. Dan zouden we verder van huis zijn geweest." Vaane kon er achteraf om lachen. Natuurlijk was hij blij het goudhaantje van de middag te zijn. „Een invalbeurtje kon net." Vaane woont in Rotterdam en wil zijn oude clubje niet in de steek laten. Op dinsdag traint hij altijd mee in Scharendijke. Een paar weken geleden werd hij op zo'n training, als dank, flink on deruit geschoffeld. „Van alles en nog wat in die schouder verrekt." Voor zijn wer rijdt Vaane dage lijks naar Den Haag. En al die ki lometers naar Scharendijke er nog bij. Maar hij doet het graag. Zeker als hij de winnende treffer scoort. De bus met de kleuren van de Zeeuwse vlag vertrekt uit Hoek en zal na korte tussenstops bij de car- poolplekken in Kapelle en Hooger- heide in één keer door rijden naar Oranjewoud, een klein dorpje bij Heerenveen. De rit duurt in totaal 3 uur en 45 minuten, waardoor het zestien spelers, zes stafleden en één bestuurslid tellende gezelschap te gen 22.00 uur op de plaats van be stemming is. Art van der Staal, de voorzitter, is er ook bij, al zit hij niet in de bus. Hij rijdt met de auto van Reguillo Vandepitte naar Friesland, omdat de vriendin van de aanvoer der hoogzwanger is. „Als het nodig is, kan ik meteen terug", zegt Van depitte. In een vrije kamer op de eerste ver dieping wordt door zeven man ge pokerd, een andere groep speelt Fifa. Het gezicht van Dennis de Nooijer betrekt een beetje. De af spraak is namelijk dat alle spelers om middernacht op hun kamers moeten zijn, maar een klein half uur na die deadline komen er dood leuk nog een paar de trap af. Ze zet ten hun lege glazen en borden op de bar en krijgen van hun trainer te horen dat ze nu echt naar bed moe ten. „Ach", zegt de trainer als ze weg zijn, „ik denk dat ze thuis ook rond deze tijd naar bed gaan. Ik maak me daar niet zo heel druk om." Fabian Wilson en Rik Impens mel den zich als eersten aan het ontbijt. „Het was geloof ik 50 graden op onze kamer", zucht Wilson. „Niet uit te houden." Het is de enige wan klank in het verder uitstekende ho tel, waar het Jong Oranje van onder anderen Klaas-Jan HunteJaar, Royston Drenthe en Ron Vlaar in 2007 verbieef, toen het Europees kampioen werd. „Ajax, PSV, noem maar op, ze zijn hier allemaal al ge weest", vertelt de serveerster. De hele groep maakt een wande ling in het bos. Een bos dat voor Dennis de Nooijer bekend terrein is. „In mijn tijd bij Heerenveen moesten we hier op zondag altijd uitlopen", vertelt de oud-prof „An derhalf uur, Foppe de Haan liep voorop." Tijdens de wandeling wordt gelachen en passeren namen de revue van spelers die de afgelo pen jaren zijn geflopt bij Hoek. Voetballers die met veel lawaai werden binnengehaald, maar er soms geen hout van konden en snel weer weg waren. Hoe langer de wandeling duurt, hoe langer de lijst wordt. „Jongens, eerst uitchecken, daarna eten." De Nooijer laat zijn spelers weten wat de bedoeling is. Er staat soep klaar, spaghetti met tomaten saus, brood en er kan voor een sa lade worden gekozen. De bespre king voor het duel met de beloften van FC Groningen laat nog even op zich wachten. „Die doen we straks in de kleedkamer", zegt de trainer. „Het is nog onduidelijk met wie Jong Groningen gaat spelen. Ik kan wel al zeggen dat wij met dezelfde elf starten." Hij weet dat het belof- tenteam met drie spitsen zal aan treden. Op het tactiekbord laat hij aan een aantal spelers zien wat hun rol deze middag zal worden. Tegen één uur vertrekt de bus richting Groningen, een half uur later stapt de selectie van Hoek sportpark Cor pus den Hoorn op. Net als Dirk Kuyt, de trainer van Feyenoord On der 19, dat deze middag op het veld naast dat van Hoek aantreedt. Bij de uitwedstrijd tegen HHC huurde Bennie Langeraert in 2010 een helikopter en landde in Har- denberg op het hoofdveld. Nico Boussen, voorzitter van de spon sorstichting van Hoek, en sponsor Carlos van der Veeken kiezen deze middag voor een andere vorm van transport. Ze maken vanaf het cen trum van Groningen, waar ze het hele weekend verblijven, gebruik van paard en wagen. Voor niemand bij Hoek is dit een doorsnee uit wedstrijd. Danny Buijs, de trainer van FC Gro ningen, praat bij met Martin van Geel, de technisch directeur van Feyenoord die naar zijn Ai komt kijken. Op het dijkje aan de andere kant staat Sergio Padt, de doelman van FC Groningen, die nog niet zo lang geleden bij de selectie van het Nederlands elftal zat. Zou hij met de trein zijn gekomen? Padt ziet dat Jannik Pohl in de spits staat bij de maandag 22 oktober 2018 PM De 3-0-overwinning op Se- rooskerke kan MZC'11 de no dige vleugels gaan geven in de tweede klasse E. Na de knappe zege op NSW van vorige week betekende dit volgens midden velder Sander Backx alweer een opsteker voor zijn ploeg. Klaas Verspoor Zierikzee 'S-HEER ARENDSKERKE Het duel tussen ZSC'62 en De Fendert in de derde klasse B leek af te stevenen op een O-O- eindstand. Tot twee invallers de ploeg uit Scharendijke bij de hand namen. Ronald de Vrieze stiftte het balletje over de ver dediging en Justin Vaane kopte over de doelman binnen, mooi in de verre hoek: 1-0. Ben van den Aarssen Scharendijke Ver van huis een Barry van der Hooft Oranjewoud/Groningen Vrijdag, 18.00 uur: Zaterdag, 0.28 uur: 8.57 uur: 10.34 uur: 11.44 uur: 14.04 uur: 14.55 uur: De 'Zeeuwse' bus voor het hotel in Friesland. De spelers en staf wandelen door het bos in Oranjewoud. Dennis de Nooijer (midden) en Levi Mombarg steken over. fotos pzc

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 38