2-3 M O O) CD O 9 Derdedivisionist in eigen huis onderuit tegen hekkensluiter Hl Tolhoek Van de Ven 32 ETEN DRIN - rV'\' •••- „Scherp!", riep Goes-trainer Rogier Veenstra in de 59ste minuut naar zijn spelers. Quick'20, op dat moment laat ste in de zondag-derde divisie, slin gerde een paar tellen later een vrije trap voor het doel. Vogelvrij kon de bal terug gekopt worden vanaf de achterlijn. In een poging het projectiel weg te wer ken, schoot Sherief Tawfik de 1-1 in zijn eigen doel. Na de gelijkmaker zag de verdediger dat het spelbeeld veranderde. „Het laat ste wat je wilt, is dat de 1-1 redelijk vroeg na rust valt. Dat gaf een klap. Zij kregen het geloof terug." In de zeven minuten die volgden, tilden de bezoe kers de stand naar 1-3. Vlak voor rust kwam Goes nog op een t-o-voorsprong. Een vrije trap vanaf een meter of twintig werd door Ray Kroon laag in de hoek geschoten. Doordat de keeper een stapje naar rechts zette achter de muur, lag hij te laat in de linkerhoek. Ondanks de voor sprong kon de thuisploeg echter alles behalve een vuist maken. „Het liep niet zoals we wilden", bevestigde Tawfik. „Maar we gaven nul kansen weg. Waarom zou je dan je speelwijze aan passen?" Het elftal van Veenstra staat bekend om haar aanvallende intenties. Giste ren kwam deze manier van voetballen totaal niet uit de verf. „Het druk zetten ging niet goed", zag de oefenmeester. „Daar hebben we in de rust over ge sproken. In de tweede helft bleek dat mijn uitleg niet helemaal begrepen werd." Want ook na de pauze had Goes geen controle over het duel. „Zij voetbalden redelijk onder de druk uit", vond Tawfik. „Doordat wij doorstapten, cre ëerden zij telkens een mannetje meer op het middenveld." Dat kostte Goes energie, zag Veenstra. „We moesten telkens zestig meter terug sprinten." Normaliter is de manier van druk zetten juist een wapen van Goes. „Als één van de handelsmerken niet uit de verf komt, valt de houvast weg", stelde de oefenmeester. „Daardoor nam het vertrouwen af. We waren niet goed ge noeg vandaag. Het maakt op dit niveau We moesten telkens zestig meter terug sprinten niet uit of je tegen de koploper of de hekkensluiter speelt. Aanvallend, ver dedigend en in de omschakeling brach ten we te weinig." Toch vond Veenstra de nederlaag on nodig. „Door slordige momenten ach terin kregen we de doelpunten tegen. Zij kregen niet veel meer kansen dan wij kregen. Ook zij waren niet goed." Bij de tweede tegengoal ging Tawfik aan de linkerflank onder de bal door. Frank Eulderink kon bij de tweede paal vrij uithalen. Zijn inzet werd gekeerd, maar ook de rebound kon vogelvrij worden benut: 1-2. De 1-3 was vergelijk baar. Wederom werd er niet kort ge noeg gedekt. Veenstra zat zich het gros van de wedstrijd te verbijten. „Het spel kab belde voort tot de zestigste minuut. Het was een beetje gezapig. Er gebeurde niks." Tawfik constateerde dat de Goe- senaren aanvallend weinig uitrichtten. 7o,„ds" „Normaal gesproken creëren we veel kansen. Nu niet." Ruim een kwartier voor tijd kopte Ruben Hollemans op aangeven van in valler Ruben Besuyen de 2-3 raak. Er- win Franse was in de 82ste minuut nog dicht bij de 3-3. Zijn schot vanaf pak 'm beet veertien meter ging nipt naast. Door de nederlaag vergrootte koploper Jong FC Volendam de marge met Goes. Het verschil bedraagt vier punten. Tawfik zag het verlies als een gemiste kans. „Zonde. Wij hebben echt meer kwaliteit dan Quick'20. We hadden een goede stap kunnen zetten." maandag 22 oktober 2018 PM l Wielrenner Ant- wan Tolhoek (foto) uit Yer- seke was er in Japan wéér dichtbij. De ren ner van Lot- toNL-Jumbo werd in de Japan Cup tweede achter de Australiër Robert Power. Hij was samen met Power (Mit- chelton-Scott) ontsnapt en in de eindsprint moest hij zijn meerdere in hem erkennen. Vorig jaar werd Tolhoek vierde in Japan. I Amper twee weken nadat Rinus en Nancy van de Ven ope raties ondergin gen, deden de Vlissingse mo torcrossers al weer van zich spreken. Bij de strandcross in Lemmer haal den beiden de superfinale. Rinus kwam daarin in de 500cc als zesde binnen, zijn zus werd vijftiende in de 250cc. - V Sherief Tawfik (midden) was gisteren niet tevreden na het duel met Quick'20. „Het liep niet zoals we wilden." foto ernesta verburg Op mindere dag kan Goes van iedereen verliezen Len Wolters Goes >6-51815852 alo©Iimmerbedri|1tolhc mmefbedrijftolhoek.nl Goes-keeper Brian Meulmeester. foto ernesta verburg - Rogier Veenstra 42. Kroon 1-0 1-1 59. Tawfik (ed.) 1-2 61.Arslan 1-3 66. Van Breemen-S. 72. Hollemans 2-3 Opstellingen Meulmeester Bakker Dekker Van Houten 87. Bank Heskamp Tawfik Leenders Manuhuwa Zwienenberg James Kamp Hollemans Visscher De Vlieger 79. Ter Horst 68. De Kroo Van Breemen-Schneider De Winter Arslan Kroon Eulderink 68. Besuyen 74. Kemma Franse Degenaar Schalkwijk Scheidsrechter: M. Kok Toeschouwers: 450 o.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 37