Nationaal kampioen op 46-jarige leeftijd 6 Ploeggenoten Yates en Van Vleuten winnen WorldTour Oranje pakt zevende EK-titel FORMULE 1 GP VAN VERENIGDE STATEN Lewis Hamilton moést het verhaal gaan schrijven in Austin, door zich van zijn vijfde wereldtitel te verzekeren. Maar de Brit moet nog een week wachten, na zijn derde plaats. Dé hoofdrolspelers in Texas: Kimi Raikkönen, die won. En Max Verstappen, die zich van plek 18 terugknokte naar plek 2. Met de Ronde van Guangxi zit de WorldTour er ook bij de mannen op. De Brit Simon Yates (26), winnaar van de Vuelta, bezorgde zijn ploeg Mitchelton-Scott de eindzege in het regelmatigheidsklasse ment waar het Australische team met Annemiek van Vleuten (36) ook bij de vrou wen de winnaar leverde. Tom Dumoulin (27) is op de tiende plaats de hoogst gerang schikte Nederlander bij de mannen. Van Vleuten, her stellende van een kniebreuk opgelopen in de wegrace van het WK, boekte dertien over- winningen waaronder de eindzege in de Giro Rosa. Ze sluit het seizoen ook af als nummer 1 van de wereld. Bij de mannen is dat Alejandro Valverde, met Yates op plek 2. De Nederlandse korfballers hebben gisteren voor de ze vende keer op een rij de Euro pese titel veroverd. In de fi nale in Heerenveen werd Duitsland met 21-8 verslagen. Suzanne Struik speelde haar laatste wedstrijd als interna tional. De 31-jarige speelster van PKC kwam ruim twaalf jaar uit voor het Nederlands team en veroverde voor de vierde keer de Europese titel. Daarnaast werd ze ook drie keer wereldkampioen met Oranje. Vijfvoudig finalist België ver loor eerder op de dag de strijd om het brons met 20-19 van Portugal. Winst Van der Poel en Vos Barca weken zonder Messi Bendsneyder breekt been UITSLAGEN In een land waar nog veel zieltjes gewonnen moeten worden voor de koningklasse van de autosport voerde het Formule i-circus giste ren wel een heel smakelijke verto ning op. Met dank aan een koele Finse kikker en een drieste Neder landse snelheidsduivel die nergens voor terugdeinst. Tot twee ronden voor het einde was er werkelijk geen zinnig woord te zeggen over de afloop. Het scena rio lag klaar. Sebastian Vettel zou nog een poging doen om zijn flin terdunne titelkansen in leven te houden in de Verenigde Staten. En Lewis Hamilton wilde meteen al toeslaan en niet op de volgende af spraak in Mexico wachten. Maar Max Verstappen en Kimi Raikkönen hadden geen zin om braaf een bijrol te spelen in de ver wachte uitvoering rondom de twee viervoudig wereldkampioenen. Raikkönen dook na de start in de eerste de beste bocht al binnendoor bij Hamilton, om wonderwel na 113 races zonder zege weer eens te win nen, voor het eerst sinds zijn over winning in Melbourne, 20t3. En Verstappen denderde in Texas als een soort rodeo cowboy hele maal van achteraan het veld terug naar voren, om tweede te worden. Zijn achtste podiumplaats van 2or8, een record in de nog altijd prille loopbaan van de Limburger. W Kimi Raikkönen won voor het eerst sinds de GP Australië in 2013 een race Daar kwam nog eens bij dat zo wel Vettel als Hamilton geen fout loos optreden verzorgden in de Verenigde Staten. Vettel belandde in de eerste ronde in een straatge vecht met Daniël Ricciardo waar hij helemaal niet in wilde zitten, met een spinnetje als gevolg. Hamilton dacht er op zijn beurt vervolgens met een éénstopper wel te komen, maar merkte twintig rondes voor het einde dat zijn banden toch niet meer vers genoeg waren om de titel nu al veilig te stellen. Kortste route Toen hij op nieuwe banden alsnog op zoek ging naar de kop van de wedstrijd en de kortste route naar wereldkampioenschap nummer vijf, besloot Verstappen niet mee te werken. In het fijnste gevecht van heel de Amerikaanse GP weigerde de Nederlander van Red Buil Ra- cing twee omlopen voor de zwart wit geblokte vlag ook maar een mil limeter aan de kant te gaan voor de grootste meneer van de konings klasse. „We hadden een prachtig ge vecht enkele bochten lang. Ik had echt last van mijn achterbanden, Kort nadat ze met een stralende lach over de fi- nish van de Amsterdam Mara thon was gekomen, vocht Miranda Boonstra tegen de tranen. Opge wekt door het denken aan de lange periode waarin ze niet op niveau kon hardlopen. „Dat deed heel veel pijn. Ik doe het zó graag. Maar het scheelde weinig of ik was echt gestopt. Finito." Maar Boonstra knokte door. Ze werd geopereerd aan haar achilles pezen, bezocht fysio's en een acupuncturist. „Veel men sen zeiden: 'Doe eens normaal, je bent 46'. Maar ik houd niet van hokjes. De meeste men sen van 46 hangen op de bank, hebben overge wicht. Ze vergelijken mij met zichzelf. Maar ik rook niet, drink niet, leef gezond en houd van mijn sport. Ik ga gewoon door met wat ik leuk vind." En zo liep Boonstra na jaren van blessureleed gisteren onbedreigd naar de nationale titel in een tijd van 2.42.07. Potentiële concurren ten als Ruth van der Meijden (34), Andrea Deelstra (33) en Kim Dillen (35) waren afwezig. Na haar emotionele relaas klom ze het podium op, waar even eerder Michel Butter zijn titel bij de man nen had gevierd. Hij versloeg trai ningsmaatje Edwin de Vries on danks opkomende kramp in de hamstrings. Butter zal zich volgend jaar voor de Olympische Spelen willen plaat sen. Boonstra gaat geen limieten meer najagen. Zij wil de komende jaren naar de iconische marathons van Boston en Tokio waar ze nog nooit aan deelnam. „Dit is het begin van de voltooiing. Maar de ambitie blijft, daarvoor maakt het niet uit hoe oud je bent." maandag 22 oktober 2018 GO WIELRENNEN Annemiek van Vleuten FOTO ANP KORFBAL VELDRIJDEN Bij zijn eerste op treden dit seizoen in de wereldbeker won Mathieu van der Poel (23) direct. In het Zwitserse Bern was hij opper machtig. De eerste twee manches om de wereldbeker waren gewonnen door Toon Aerts. Bij de vrouwen won Marianne Vos (31), alweer haar tweede zege van dit sei zoen. Ze bleef land genote Annemarie Worst (22) voor. VOETBAL FC Barcelona kan ongeveer drie weken niet beschik ken over Lionel Messi, die dit week einde zijn rechter arm brak. Daardoor mist Messi in elk geval de duels met Inter (Champions League) en Real Madrid (La Liga). MOTORSPORT Bo Bendsneyder (19) heeft bij de GP Japan een open scheenbeenbreuk opgelopen. Dat ge beurde toen zijn motorblok tijdens de laatste ronde ontplofte en Bend sneyder werd ge troffen door een losgeraakt onder deel. Omdat hij min derjarig is, moest zijn vader naar Japan vliegen om toestemming te geven voor een operatie ter plekke. ATLETIEK Amsterdam. Marathon. Mannen: 1 Cherono (Ken) 2.04.06*. nooit eerder werd in Nederland zo'n snelle marathon gelopen. TENNIS Antwerpen (Bel). Mannen, halve fina les: Monfils (Fra/6) - Schwartzman (Arg/2) 6-3 6-4. Finale: Edmund (Gbr/1) - Monfils (Fra/6) 3-6 7-6(2) 7-6(4). Luxemburg (Lux). Vrouwen, halve fina les: Görges (Dui/1) - Bouchard (Can) 6- 7(3) 7-5 6-1, Bencic (Zwi) - Yastremska (Oek) 6-2 3-6 7-6(5). Finale: Görges (Dui/1) - Bencic (Zwi) 6-4 7-5. Moskou (Rus). Mannen, halve finales: Khachanov (Rus/3) - Medvedev (Rus/2) 6-1 6-7(5) 6-3, Mannarino (Fra) - Seppi (Ita) 7-5 7-5. Finale: Khachanov (Rus/3) - Mannarino (Fra) 6-2 6-2. Vrouwen, halve finales: Jabeur (Tun) - Sevastova (Let/5) 6-3 3-6 6-3. Finale: Kasatkina (Rus/6) - Jabeur (Tun) 2-6 7- 6(3) 6-4. Stockholm (Zwe). Mannen, halve fina les: Tsitsipas (Gri/3) - Fognini (lta/2) 6-3 6-2, Gulbis (Let) - Isner (VSt/1) 1-6 6-3 6-3. Finale: Tsitsipas (Gri/3) - Gulbis (Let) 6-4 6-4. WIELRENNEN Ronde van Guanxi (Chi). Zesde etappe: 1. Jakobsen (Qst) 3.42.53, 2. Ackermann (Dui/Bor) z.t., 3. Selig (Dui/Bor) z.t.; 13. Groenewegen (LJm) z.t. Vijfde etappe: 1. Trentin (Ita/Mit) 4.54, 2. Ackermann (Dui/Bor) z.t., 3. Stuyven (Bel/Tre) z.t.; 37. Tusveld (Sun) z.t. Eindklassement: 1. Moscon (Ita/Sky) 20.39.56, 2. Gross- schartner (Oos/Bor) 0.09,3. Tsjernetsky (Rus/Ast) 0.14; 18. Tusveld (Sun) 0.38. Saintt-Quentin-en-Yvelines (Fra). WB baan. Vrouwen, keirin: 1. Van Ries- sen, 2. Sjmeleva (Rus), 3. Sze (Hko). Omnium: 1. Wild 125 punten, 2. Pater noster (Ita) 116,3. Evans (GB) 109. Mannen, sprint: 1. Glaetzer (Aus), 2. Lavreysen, 3. Hoogland. Max en Kimi stelen show, Lewis niet Arjan Schouten Austin Drie jaar lang werd het lopen door blessures uit haar leven ge rukt. Gisteren sloeg Miranda Boonstra (foto) terug door in Amsterdam op 46-jarige leef tijd naar de nationale titel op de marathon te lopen. Pim Bijl Amsterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 34