Spanning Zorgen om parttime crimef ighter bij Openbaar Ministerie sr» rv I Walk for Freedom: 'Een kleine club, grote impact' 2 MARLEEN BLOMMAERT Column Van alle landsgrenzen in de wereld zijn de verschillen in cultuur nergens zo groot als tussen België en Nederland. Ik ben vergeten waar ik de wijsheid van daan haalde, dus misschien is het wel gelogen. Doordat ik hier in die grensstreek geboren en getogen ben, moet ik, cultureel gezien, over een meervoudige persoonlijkheid beschikken. Maar in alle eerlijk heid val je tussen wal en schip. Ik ben een Belg in de ogen van de Ne derlanders en nun Ollander in de ogen van de Belgen. Vlaamse vrienden. In mijn jeugd had ik dan ook vaak de Vlaamse ra dio aan. Ook de laatste tijd weer, omdat ik het geschreeuw, de zoge naamde lolligheid en het opdoe mend nationalisme op de Neder landse zenders slecht verdragen kan. De Vlaamse radio is qua toon, muziek en rust balsem voor de oren. Niet dat ze in Vlaanderen geen nationalisme hebben. Ze heb ben daar Schild en Vrienden, een enge jongerenclub en Forza Ni- nove, een nog engere politieke par tij. Daarmee blazen de Vlamingen hun deuntje mee in het grote Or kest van Onverdraagzaamheid. De klanken spreken momenteel velen aan en niet alleen in België. van een item over hun dreigende elektriciteitstekort als ik in de auto stap. Het gaat over de kerncentrales die hun beste tijd gehad hebben. Er is maar eentje van de zeven kern reactors operationeel deze winter. De oorzaak is betonrot maar ze ge bruiken het chique woord 'beton- degradatie'. Betondegradatie is een mooi, maar huiveringwekkend woord in relatie tot een kerncen trale. Na veel zoeken vonden ze een oplossing voor de koude en windstille dagen: Stroomschepen. Nog nooit van gehoord. Met Sin terklaas in aantocht struikelen mijn hersenen over dat woord, stroomschepen. Het zijn een soort drijvende 'kleine' energiecentrales die normaal gesproken alleen in ontwikkelingslanden zoals Siërra Leone worden ingezet. De beoogde schepen zijn van Ottomaanse oor sprong. De Turken helpen op deze manier de Belgen een lange koude winter door. Ironisch niet? Vrien den, met uw Schild en Forza. De Vlaamse radio is balsem voor de oren DESTELLING Vandaag: Ik geloof nog steeds Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters MEESTE VERMISSINGSZAKEN SNEL OPGELOST ZE IS AL fc>A<3EN NIIET OP WHATSAPP SEWEEST.' &AT IS HELEMAAL NIKS VOOR ANS... UW VRIENDIN HEEFT U SEELOKKEERb OP WHATSAPP Veroorzaker van schade aangehouden Aanhoudingen na mishandeling NIEUW-NAMEN Dronken vrouw met auto in sloot Afgelopen week stapte de top van het parket Zeeland-West-Brabant op - hoofdofficier Charles van der Voort, zijn plaatsvervanger Yolanda de Groot en directeur bedrijfsvoe ring Ruud Bloembergen - nadat uit een intern integriteitsrapport bleek dat de werksfeer bij het OM 'verrot' zou zijn. Hoofdofficier van het par ket Noord-Holland Bob Steensma is als tijdelijk opvolger aangesteld, maar blijft één dag per week zijn huidige werk doen. „Dat snel een tijdelijke vervanger is aangesteld is natuurlijk goed", zegt Lonink, „maar de hele top gaar weg. Het parket is onthoofd, terwijl het op een lijn zat die we hier in houdelijk willen. Ik kan onvol doende overzien hoe de bedrijfs cultuur was. Misschien was Van der Voort wel een heel vervelende man, maar hij stond wel voor zijn taak. Het lijkt me niet dat je hier dan ie mand moet invliegen die niet in dit gebied woont en zelfs niet voltijds aan de slag gaat." Van der Voort was een crime- fighter die ondermijning (vermen ging van onder- en bovenwereld) hard aanpakte. Ook in Zeeland werkt die 'ontwrichtend', aldus Lo nink. Hij hoopt dat die aanpak nu niet verslapt. Zijn Middelburgse collega Harald Bergmann ziet geen signalen dat het die kant op gaat. „Van interne problemen bij het OM hebben we hier maar beperkt iets gemerkt. In Zeeland werken we prima samen met gebiedsofficier Marco van Leeuwen. Ik hoop dat zich dat voortzet." 4. -T"l GOES Een kleine club actievoer ders heeft zaterdagmiddag in Goes de Walk for Freedom gelopen, om aandacht te vragen voor mensen die leven in slavernij. Dat gebeurde tegelijkertijd op dertien andere plekken in Nederland. Zes deelnemers is wat weinig, er kent organisator Mariet den Ouden uit Goes. Toch mag volgens haar de impact van de protestmars niet worden onderschat. In de drukke winkelstraten op een zaterdagmid dag valt een rijtje in het zwart ge stoken wandelaars op, zeker als ze borden meedragen waarop staat dat 27 miljoen mensen in slavernij le ven en elke 30 seconden iemand van zijn vrijheid wordt beroofd. „Dit is de derde keer", vertelt Den Ouden. „De eerste twee keer had den we wel meer deelnemers. Mis schien speelt de herfstvakantie ons parten. Maar mensen zien ons, we maken foto's, we verspreiden die via sociale media, dus we confron teren veel mensen met onze bood schap. Onvrijheid bestaat ook hier. Dat kan zijn in een werksituatie, of bijvoorbeeld in de seksindustrie. Het kan gewoon in onze eigen straat gebeuren. Dan mag het niet zo zijn dat Zeeland niet meedoet aan de Walk for Freedom." IBSjlBIIMIiHM 3 dagen 4*-Van der Valk hotel bij Den Bosch incl. ontbijt maandag 22 oktober 2018 Vlaamse familie, Vlaamse opa, Ik hoor nog net het laatste stukje Reageer op pzc.nl Gisteren: Iedere Zeeuw zou een overle vingspakket moeten hebben 1017 stemmen MIDDELBURG Een 33-jarige Oost-Sou burger is zaterdagoch tend aangehouden nadat hij doorgereden was na het veroorzaken van schade aan een gepar keerde auto in de Naere- boutstraat. De man pro beerde zijn auto te par keren. De eigenaar van de auto schrok rond 5.15 uur wakker van een klap. Toen hij naar buiten keek zag hij de bestuurder zijn auto parkeren. Daarbij raakte zijn auto bescha digd. De bestuurder be sloot om zijn voertuig er gens anders te parkeren. De eigenaar van de auto met schade schakelde hierop de politie in. De agenten konden de veroorzaker van de schade snel achterhalen. XH 4 AXEL De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag twee jongens aangehouden vanwege mishandeling. Het slachtoffer, een 16- jarige jongen, vertelde dat hij rond 01.00 uur in een café aan de Markt geslagen was door de twee jongens. Omstanders hebben in gegrepen en het slacht offer liep naar buiten. Later op de nacht werd de jongen opnieuw door het tweetal mishandeld. De verdachten, twee jon gens van 15 en 16 jaar oud, zijn aangehouden en ingesloten voor verhoor. Een 42-jarige vrouw uit Hulst is in de nacht van zaterdag op zondag met haar auto de sloot in ge reden in Nieuw-Namen. Op het politiebureau bleek dat ze te veel ge dronken had. De vrouw reed net na twaalf uur de greppel in, op de kruising Beerweg en Louisastraat in Nieuw-Namen. Daar is ze gevonden door voor bijgangers. Ze werd meegenomen naar het politiebureau waar ze een blaastest moest af nemen. Daaruit bleek dat ze te veel gedronken had. Burgemeester Jan Lonink van Terneuzen vreest dat de aanpak van de georganiseerde drugscri minaliteit in Zeeland lijdt onder de problemen bij het Openbaar Ministerie (OM). „Dat hier een interimmanager parttime een klus komt doen, daar maak ik me wel zorgen over." Ernst Jan Rozendaal Terneuzen Walk for Freedom met voorop Mariet den Ouden afgelopen zater dag in Goes. foto johan van der heijden Van der Valk Hotel Nuland - 's-Hertogenbosch 2 overnachtingen incl. ontbijtbuffet 1 x borrelplateau incl. drankje Gratis Wi-Fi en parkeren bij het hotel Op Zoover beoordeeld met een 8,1! Tip: ga een dagje naar Den Bosch hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2