Moscow Nights 23 Het vierde seizoen van First Dates be gint vandaag. Liefhebbers van de liefde kunnen elke dag inschakelen bij het BNNVara-programma dat is overgewaaid uit Engeland. Overzees wordt al vanaf 2013 gedate op televi sie, Nederland is ruim een jaar bezig. „Het is allemaal heel herkenbaar", stelt Abeln. „Veel mensen gaan op date of hebben die wel eens gehad. Het is boeiend hoe twee mensen el kaar leren kennen. Met alle awkward- ness eromheen." Ongemak Die ongemakkelijkheid hangt voort durend in de lucht. Abeln tracht de twee kandidaten te ontdooien aan de bar. „Ik had laatst contact met Merlin Griffith, de barman van het Engelse programma. Hij zei terecht: alles is nieuw voor de gasten. Ze gaan op date in een restaurant dat ze niet kennen, worden als het ware door el- kaar geschud. Maar een bar kent ie dereen, dus daar voelen ze zich eer der op hun gemak." Anders dan de meeste mensen denken is de Amsterdammer geen acteur. „Sergio, Kelly, Maartje, ik, we werken allemaal in de horeca. Ik stond en sta nog steeds achter de bar in Sexyland. Dat is een sociëteit in Amsterdam die 365 eigenaars heeft, voor elke dag één met een ander con cept. Een dame die daar kwam, wees op dit programma. Ik heb gewoon auditie gedaan. Zonder verwachtin gen, zonder televisieambities. Ik wilde uit mijn comfortzone stap pen." Victor Abeln werd 't, tot zijn ver rassing. Zijn helblauwe ogen gaven hem een voorsprong; ze zijn onbe doeld zijn handelsmerk. Tik 'bar man' in op Google en je vindt Victor Abeln, die van First Dates, die met zijn blauwe ogen. Een bar kent iedereen, dus daar voelen mensen zich eerder op hun gemak Ruim drie decennia terug stond zijn moeder al bij de slager in Epse, het dorpje waar hij vandaan komt. Keken twee oude vrouwen in de kinderwa gen waar de kleine Victor de wereld inkeek. „Zei de één tegen mijn moe der: 'die kun je later wel aan de ket ting leggen'. 'Nee, hoor' zei ze, 'die laat zich niet aan de ketting leggen'. Twee wijzen uit het Oosten, zeg maar. De ogen heb ik van mijn pa, het gitzwarte haar van mijn moeder. Maar ja, dat is geen verdienste, het is niet iets waarvoor ik veel heb moeten doen. Ze doen het blijkbaar goed op televisie." De barman die in Amsterdam soci ologie ('De interactie van mensen heeft me altijd gefascineerd') ging studeren, wist niet wat hem over kwam toen hij vorig jaar voor het eerst op televisie was geweest. Dui zenden berichtjes kwamen binnen. „Kijk", zegt Abeln en hij laat zijn telefoon zien: 419 vriendschapsver- zoeken voor Facebook. „Wat moet ik ermee? Mensen die mij helemaal niet kennen. Ze zetten niet eens een be richtje bij hun verzoek. Ik begrijp het niet." Verhaal Vrijgezelle dates in het programma zitten er niet zomaar, stelt Victor. „Daar gaan weken van voorbereiding aan vooraf door ons matchmaketeam. Er is een vragenlijst, mensen worden opgebeld of soms naar de studio ge vraagd. First Dates gaat vaak verder Romanticus Dat hoefde hij zichzelf niet af te vra gen toen hij voor het eerst datete met zijn huidige vriendin. „Ze kende me niet van First Dates, maar gewoon van Sexyland. Het voelt heel goed om te levelen, maar ik ben ook een roman ticus. De eerste avond dat we samen waren, lagen we in bed Villa Felderhof te kijken. Die oude aflevering met Herman Brood en majoor Bosshardt. Schitterende televisie." De avond is begonnen. In de bar van het restaurant zorgt Abeln voor drankjes. Wijn, bier, iets sterkers. „Soms zitten vrouwen ineens met mij te flirten. Dat is niet de bedoe ling. Daar ben je niet voor gekomen. Ik heb overigens nooit in de gaten of het een match wordt. Dat hoor ik la ter wel. Weet je, liefde.iedereen zoekt het. Je gunt het ook iedereen. En je hebt er maar eentje nodig, hè. Als er nou toch allemaal mensen zijn die jou niks vinden, of niet snappen, maar dan net die ene die zegt: wat ben je leuk! Dat is toch top? Meer heb je toch niet nodig." dan de liefde. Veel mensen hebben echt een verhaal te vertellen. Ik vind het dan ook zonde als sommigen hun kaarten tegen de borst houden om dat ze bang zijn voor de vraag: wat vindt heel Nederland ervan?" Ga naar pzc.nl/moscownights Sopraan Olga Zinovieva neemt u mee naar haar geboorteland Rusland Profiteer nu en bestel tickets van 72,50 voor 49,95* maandag 22 oktober 2018 PC -4T Barman Victor van het First Dates-restaurant, foto pim ras fotografie 44 Kijk op de site bij /video voor een vooruitblik op dit seizoen. First Dates, vanaf maandag 22 oktober dagelijks om 19.25 uur te zien bij BNNVara op NPO 3. Samen met The Bach Orchestra of the Netherlands presenteert de in Novosibirsk (Siberië) geboren sopraan u de mooiste werken die door haar beroemde Landgenoten werden gecomponeerd. Naast de bekende 'Vocalise' van Rachmaninoff kunt u ook genieten van 'RossignoL' (De Nachtegaal) van Alabiev, waarbij de sopraanstem als een echte nachtegaal zal klinken. Heel bijzonder en teder is 'Maria's Wiegenlied' van Tchaikovsky. *Prijs excL. 6,- servicekosten per bestelling.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 23