d> De barman met de blauwe ogen: Opnieuw eerste plek voor dj Martin Garrix in top 100 22 M First Dates is weer terug. Vanaf vandaag is er elke avond weer een cocktail van romantische, ongemakkelijke en kolderieke momenten tussen twee vrijgezellen die op zoek zijn naar de liefde. Barman Victor Albeln stelt ze op hun gemak. NGELA (IJKT 1 BOEREN Dat keuzemoment blijft toch iets ver schrikkelijks. Ik heb als kijker al een steen in mijn maag, laat staan hoe het voelt als je daar schietgebedjes zit te prevelen of je - alsjeblieft, alsjeblieft - nog een rondje verder mag. De deelnemers weten van tevo ren waar ze aan beginnen, maar toch. Zeker voor types als Zeno, Marilyn en Kevin, waar geen greintje kwaad bij zit, vind ik het altijd een hard gelag. Stel je nou toch voor: het ene moment eet je nog appeltaart bij je - misschien wel - schoonouders en lonkt een toekomst met Michelle, Jaap of Steffi. Het andere moment sta je met Yvon je koffers te pakken met het vooruitzicht dat je 's avonds weer alleen in je eigen bed ligt. En in de wetenschap dat, zo dra jij het gaspedaal intrapt, het leven en de strijd op de boerderij gewoon verder gaan en ze jou vergeten zijn. Dooddoeners als 'met jou komt het zeker goed' zijn lief bedoeld, maar je koopt er geen snars voor, zeker niet op dat moment. Dat Marilyn met haar laatste restje trots de roos van Jaap liet staan, was stoer, maar brak tegelijk mijn hart. Het positieve van zo'n keuzemoment is dat er eindelijk wat gebeurt in het programma. Halleluja! Boeren komen een beetje los, zoals Wim. En het zet de zaak tussen de overgebleven rivalen meteen op scherp, zoals bij Jaap. Petra en Marian proosten zogenaamd nog gezellig samen, maar ondertussen rollen ze nog net niet, a la Krystle en Alexis, aan el- kaars haren trekkend door de kas van Jaap. Die overigens soiliciteerde naar een glansrol in Lucky TV met zijn goedbedoelde mijme ringen over wat Petra en Marian over een half jaar in zijn keuken aan het doen zijn, en Marilyn in de slaapkamer. Nu Marnix nog. Ik had gedacht dat ik me groen en geel aan hem zou ergeren deze reeks, maar niets is minder waar. Ik vind hem steeds leuker worden. Wanneer zegt een man nou ronduit tegen een vrouw: 'Ik denk dat het letterlijk en figuurlijk aan alle kanten gaat spetteren tussen ons, maar dat het niet lang duurt'? Bovendien is hij zo doorzichtig als glas. Onder dat knoestige voorkomen en die lompe vragen, schuilt een klein bang hartje. Hij kan het allemaal prima vertellen, maar is als de dood dat hij wat gaat voelen en dus kwetsbaar wordt, of dat hij de verkeerde keuze maakt. Dan is het makkelijker om Willemijn of Bertine zodanig op stang te jagen dat een van de twee zelf haar biezen pakt. Ondertussen zegt hij op zijn eigen onbeholpen, boude manier hartstikke lieve dingen. Nu alleen nog tégen de vrouwen, in plaats van óver ze tegen de camera. Wel één dringend advies. Houd het bij Janneke dat ze 'gewoon goed' is. Vergeet de riedel die volgde, over 'hoe dom dat klinkt, omdat gewoon goed niet sexy, niet hip, niet geil en eigenlijk gewoon niks is, maar dat niks ook iets is.' Hoe zeer dit mis schien wel de essentie van ware liefde vat, het werkt natuurlijk averechts bij een vrouw die ernaar hunkert om te horen dat ze de meest bijzondere van de wereld is. re. Schrijver Manuela overleden Meghan doet even rustig aan et geheim van First Dates1. „Liefde, iedereen zoekt dat toch?" Barman Victor Abeln zegt het met een veelzeg gende glimlach op zijn gezicht. We zitten in het First Dates-restaurant. Zowel blinddaters als 'achtergrond eters' - oneerbiedig: mensen voor de vulling - druppelen binnen voor de opnamen. Maïtre Sergio ontvangt de gasten als eerste en stelt ze op hun gemak. Bij barman Victor (34) aan de bar zien de twee vrijgezellen elkaar voor het eerst. Hij schenkt ze hun eerste drankje in en vervolgens gaan ze aan tafel voor het diner, met als doel de liefde te vinden. De sfeer is er een van zowel spanning als ontspan ning, in het restaurant hangt een ver- Ik heb gewoon auditie gedaan. Zonder verwachtingen, zonder ambities rukkelijke etensgeur, een mengeling van vlees en vis. Alle gasten zien er tiptop uit. Net als de gastheren, Ser gio in fraai donker kostuum, Victor in kraakwit overhemd met rode vlin derdas. De vele camera's aan de wand zijn dan wel zichtbaar, iedereen ver geet ze binnen een mum van tijd. First Dates is een bijzonder avondje uit. „En de mensen thuis mogen meekijken", vertelt Abeln. „Het is ook voyeurisme. Alsof je op een ter ras zit en je merkt dat er aan het ta feltje naast je een date aan de gang is. Wil je toch stiekem meeluisteren. Ik heb dat gehad in de kroeg waar ik werkte, De Wetering. Zaten er ook wel eens stelletjes voor de open haard. Als ik daar een blokje hout op het vuur ging leggen en ik hoorde 'Oh, dus jij komt uit Friesland?', wist ik genoeg: een date! Dan deed ik ineens heel rustig aan met mijn houtblokje..." De Nederlandse dj Martin Gar rix is voor de derde achtereen volgende keer uitgeroepen tot de beste dj van de wereld door het gezaghebbende Britse tijd schrift DJ Mag. Het tijdschrift maakte de top 100 van beste dj's wereldwijd bekend in de nacht van zaterdag op zondag. Op de tweede plek staat het Belgische duo Dimitri Vegas Like Mike. Dat was vorig jaar ook zo. In de top 5 is er ook een plek voor de Nederlanders Hardwell (nummer 3) en Armin van Buu- ren (plek 4). De Franse dj David Guetta is nieuw in de top 5. Hij neemt de vijfde plek over van Tiësto. Het nieuws werd bekendge maakt in Amsterdam tijdens het AMF, het grootste evenement tijdens Amsterdam Dance Event (ADE). Het is voor de derde keer op rij dat Garrix de ranglijst aan voert. Het is voor de dertiende keer dat een Nederlander op de eerste plek staat. Dj Hardwell kondigde overi gens onlangs aan een pauze in te lassen omdat hij tijd voor zich zelf nodig heeft. maandag 22 oktober 2018 TOON GISPEN Liedjesschrijver en ex-wethou der in Utrecht Toon Gispen is dit weekend overleden. Hij schreef mee aan hits ais Ma nuela (Jaques Herb) en Nie mand laat zijn eigen kind alleen (Willy en Willeke Alberti). ROYALS De zwangere vrouw van de Britse prins Harry, Meghan, doet het de ko mende dagen rustiger aan tij dens de reis die ze met haar man maakt. Ze bezoeken Aus tralië, Nieuw- Zeeland en de Stille Zuidzee. V ■u Liefde, je gunt het iedereen Dennis Jansen 44 Angela de Jong is al jaren fan van Boer zoekt Vrouw en schrijft elke week een column over de aflevering van zondagavond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 22