Wim Kok 1938-2018 Derde divisie First Dates Snelle exodus christenen, aantal moslims groeit licht Walcheren -ik Goes begaat misstap tegen nummer laatst Quick'20:2-3 sports Victor Albeln is de barman met de blauwe ogen Hij was misschien wel de laatste 'premier van alle Nederlanders'. Over een reus die vlijmscherp bleef tot zijn laatste dag. In 2012 was nog iets meer dan de helft (54 procent) van de Nederlan ders religieus. Nu is dat nog maar 49 procent, blijkt uit onderzoek van het Centraal Bureau voor de Statis tiek (CBS) dat vandaag verschijnt. Alleen al in 2017 daalde het aantal katholieken en het aantal hervorm den met 2 procent. Katholieken waren in 2017 nog wel de grootste groep gelovigen met 24 procent, gevolgd door pro testanten met 15 procent. Het aantal moslims steeg licht, met bijna een half procent naar 5 procent. De res terende 5 procent gelovigen is aan hanger van kleinere religieuze stro mingen. Het aantal gelovigen dat daad werkelijk een kerkdienst of gebed bezoekt, loopt ook terug. Slechts 16 procent van de bevolking gaat nog minstens één keer per maand naar de kerk. Een zeer kleine minder heid (3 procent) gaat elke week. Opvallend is het grote verschil in kerkelijke beleving tussen de ver schillende godsdiensten. De groot ste groep gelovigen, de katholieken, gaat het minst vaak naar de kerk. Slechts 14 procent van de katholie ken komt weieens in de kerk. Bij hervormden is dat ruim twee keer zo veel. Van de moslims in ons land gaat bijna de helft naar de moskee. De daling van het aantal gelovi- Jongerentussen18 en 25 jaar geloven minder dan andere leeftijdscategorieën gen zal zich nog wel even voortzet ten, voorspelt socioloog Tanja Traag van het CBS. Vooral onder ouderen is het geloof nog sterk: de helft van de 75-plussers gaat geregeld naar de kerk. Traag: „Die grote groep oude ren zal de komende decennia ko men te overlijden. Maar dan zou de ondergrens in zicht kunnen ko men. In bijna alle andere leeftijds groepen zien we dat zeker 40 pro cent van de Nederlanders nog steeds gelooft. Alleen bij jongeren tussen 18 en 25 jaar is dat lager." 14°C Nieuwsmedia P22 Wim Kok, thuis in Amsterdam (1994). fotogovertderoos/lumen P3 t/m 5 Ruim helft bevolking niet gelovig Voor het eerst is meer dan de helft van de Nederlanders niet gelovig. Vooral onder katholie ken en hervormden gaat de uit stroom razendsnel. Raymond Boere Rotterdam Tanja Traag, CBS maandag 22 oktober 2018 Meer wind en wolken pzc.nl Ook voor het laatste fn) regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1