'Mijn exen hebben nooit iets gedaan' mij en mijn kinderen doet. Hij rijdt de hele dag heen en weer. En ik hoor hem nooit klagen." „Ik sta om kwart voor 6 op. Neem een douche, draai het eerste wasje en verschoon de kattenbak. Daarna maak ik de lunchpak- ketjes. Ondertussen verzamel ik de gym- spullen en wek ik de kinderen rond half 7. Dominique is er dan ook uit. Ik breng ieder een wat te drinken in bed, ga naar beneden voor het ontbijt. Dominique vertrekt naar boven om de kleintjes te wassen en aan te kleden. Kwart over 7 is iedereen beneden en dan staat het ontbijt klaar. De ene dag zijn dat gebakken eieren, de andere dag pap of pannenkoeken. Dan zitten we met z'n allen aan één tafel. Dat is groot geluk, hoor. Als ze bijna klaar zijn, kam ik de haren van de kleintjes, Dominique trekt de schoenen aan en dan staan ze om 10 over half 8 buiten om met z'n allen de bus in te gaan naar school." „Ik haal wel even adem, ja. Daarna ruim ik rustig alle troep op. De keuken doen. Schoonmaken. De kamertjes luchten. Dan begint mijn dag." „Die doen niks, hebben ook nooit iets ge daan. Eens in de zoveel tijd gaan de oudste kinderen naar hun vader, maar ze hebben ook hun eigen dingen. Sporten in het week end, of ze werken. Elijah, de een-na-oudste heeft de hele zomer bij Albert Heijn ge werkt, hier beneden. Ik heb gezegd: je blijft niet de hele dag op je bed liggen gamen." „Redelijk streng, consequent, ik zit er bovenop. Ik hou van normen en waarden. Spreken met twee woorden. Niet dat zeur derige 'jahaaa' als antwoord. Dan luister ik gewoon niet. En er wordt niet gescholden. Ze zeggen nog geen shit. Dat wordt chips. Dat pik ik niet. Als er een begint, dan doet nummer twee het ook. Ik scheld zelf heus weieens, maar minder dan vroeger. En al tijd buitenshuis." Dominique en Anouk kennen elkaar nu bijna vier jaar. Dominique was de basket baltrainer van de oudste twee. Ze straalt als ze de herinnering ophaalt en vertelt hoe ze elkaar leerden kennen. „Die gasten lieten een foto zien. 'Potverdomme, ik moet vaker komen kijken', zei ik. 'Grapje, grapje', zei ik er snel achteraan. Ik zat echt niet te wachten op iemand die zoveel jonger is. Hoe vaak ik niet tegen Dominique heb gezegd: ga gewoon een leuke jonge meid zoeken..." „Best wel. Ik had niet zoiets van: dat gaat mij weer gebeuren. Zeker niet omdat ik net in een fase zat waarin ik dacht: dit is eigenlijk wel onwijs lekker, zo alleen. Hoe ziet een gemiddelde dag eruit? En dan plof jij neer op de bank? En de exen? Hoe streng ben je? Was je het vertrouwen in de liefde niet kwijt? Niet alleen geeft Anouk zelden interviews, ook het aantal foto sessies probeert ze tot een mini mum te beperken. Daarom staan bij dit verhaal op haar verzoek foto's van modefotograaf Mare de Groot. ZATERDAG 20 OKTOBER 2018 11

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 99