Mastermind INHOUD VOORWOORD Tienduizenden cruisegangers strijken neer op Bonaire Toen collega Thomas Boeschoten zei dat we in het magazine 'eens iets met spel letjes' moesten doen, keek ik hem meesmuilend aan. Spelletjes? Het woord bracht me terug naar de eikenhouten tafel in de woonkamer van mijn ouders, waaraan we op winterse zaterdagavon den kaartspelletjes speelden. Ezelen, jokeren. Dat klinkt gezelliger dan het was. Mijn moeder verbood me stapeltjes te maken van de speel kaarten, ze vond dat ik ze in mijn hand moest houden - soort bij soort, zwart om rood. Mijn zusjes deden in mijn beleving ellenlang over hun beurt, het ging me te langzaam, het duurde te lang. Kortom: ik las liever een boek. Maar toen ik op een dag Zeeslag speelde met de broer van een vriendinnetje, vond ik dat ge-wel-dig. Als dat je bevalt, weet ik er nog wel eentje voor je, zei de broer, en hij haalde Mastermind voor me uit de kast. Hij had gelijk: ook dat vond ik een ontzettend leuk spelletje. Veel meer kwamen er niet bij, al heb ik me tijdens mijn studententijd wel eens bezondigd aan een weekeinde Risk (waarbij een politiek bewuste huisgenoot erop stond dat we geen legers de wereld over stuurden maar hulpkon vooien), en bleek ik - na een fles wijn - een zwak te hebben voor uitbeeldspelletjes. 8 Anouk moet er aan wennen om in het Nederlands te zingen Vrouwen over werken na je 60ste: „Stoppen? Hou op, zeg!" 4 Goeie zaak Van het hedendaagse spelletjesaanbod heb ik hoegenaamd geen idee. „Ik zou niet weten waar ik moet beginnen", zei ik tegen Thomas. „Dan help ik je", zei hij, enthousiast als altijd. En in derdaad: net als de broer van het vriendinnetje destijds, begrijpt hij precies welke vragen hij moet stellen om je naar het juiste spelletje te leiden. Toen ik zijn ultieme Spelletjes Special had gelezen (want daar draaide dat 'jullie moeten eens iets met spelletjes doen' op uit) wilde ik het liefst naar een winkel rennen om er eentje aan te schaffen. Moet ik bewaren, die spelle- tjesgids van Thomas, dacht ik. Voor december, voor (kin- der) ver jaardagen. En mis schien denkt u dat ook wel. Het kan: maak de nietjes los en haal 'm uit het hart van dit magazine. ZATERDAG 20 OKTOBER 2018 In dit magazine de ultieme, uitneembare spelletjesspecial. De foto is van Shutterstock. 6 Geld geluk 7 Egbert Jan 8 Anouk 14 Doorwerken 19 Monica 21 Spelletjes special 29 BV De Liefde 31 Fijn spul 32 Lezen 36 Reizen 40 Koken eten 43 Joost mag 't weten 44 Puzzelen Colofon Chef Anniek van den Brand Artdirection Natasja de Vries Redactie Theo den Boer, Merel Dado, Charlotte van Genderen, Sanne van der Kolk, Cathérine van der Linden, Suzanne Eijgenraam, Ruud Roodhorst, Mark Roos Vormgeving leke Kootstra, Jolanda Vogelaar, Annemarie Kleywegt Beeldredactie Bart Jansen, Janneke Koorevaar Sales salessupport@persgroep.nl 088 572 28 88 Marketing consumentenverkoop @persgroep.nl Reageren? magazine@persgroep.nl Instagram @admagazine_ Facebook @admagazine Anniek van den Brand

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 91