Ook in een klein huis kun je veel opbergen 7 Vooral in steden wonen mensen steeds krapper. BloggerTim Lommerse weet hoe je slim met ruimte omgaat. 'Bekijk sitcoms die zich afspelen in New York.' Maakkunst van je tassen door ze aan de muur te bevestigen Valkuil nummer 1 volgens Tim Lom merse, die blogt over ruimte bespa ren: kostbare ruimte volstouwen met spullen die je (bijna) nooit gebruikt. „Dingen die je bewaart uit schuld gevoel, of omdat er mooie herinne ringen aan kleven." James Wallman, auteur van Ont- spullen, bedacht een handige me thode: zet al je bezittingen in zakken en dozen in een kamer. Wat je nodig hebt, haal je eruit. Wat er na een aan tal maanden nog in zit, kan weg. Moeite om souvenirs weg te gooien? Maak er foto's van, zegt Lommerse: „Verzamel die in een plakboek en schrijf bij elke foto een verhaaltje. Zo heb je een boek vol herinnerin gen, in plaats van losse spullen." Benut alle oppervlakken Uiteraard kun je iets óp je koelkast zetten, maar ook de zijkanten kun je als 'opslagruimte' gebruiken. Lom merse: „Bekijk sitcoms die zich af spelen in New York. Daar wonen mensen nóg kleiner. Jerry Seinfeld, uit de gelijknamige comedy, heeft magnetische haken aan zijn koelkast waaraan je ovenwanten en theedoe ken kwijt kunt. En heb je weieens gelet op de keukenkastjes van Monica uit FriendsAan de binnenkant van de deurtjes zitten haken, waaraan koffiekopjes hangen." Show je spullen Zelfs muren kun je prima gebruiken in de strijd tegen chaos. Beschouw mooie bezittingen niet langer als ruimteslurpers, maar als kunst werken. Denk bijvoorbeeld aan een tassencollectie. Maak er kunst van door je tassen aan de muur te han gen. Het is een win-winsituatie: je hebt een unieke wanddecoratie én meer ruimte in de kast. Werkt ook met sjaals, hoeden en sieraden. Hang je fiets op Ook een glimmende racefiets doet het goed aan de muur. Zeker de trendy exemplaren zijn volwaardige kunstwerken, die meteen duidelijk maken dat in deze ruimte een spor tief en hip iemand huist. Lommerse: „Een fiets kan natuurlijk gewoon aan twee haken hangen, maar het kan ook stijlvoller, met bijvoorbeeld het ophangsysteem Bike Valet, de Bike Shelf waar je ook boeken op kwijt kunt of de Pedal Pod: een muurklem met plankjes en kleine kastjes die ook mooi is zonder fiets." Archiveer toiletspullen Een diepe la in een badkamermeubel wordt een overzichtelijke bergpiek door er, net als in kantoorlades, archi- veermappen in te hangen. In plaats van wanhopig te graaien in een la vol losse, rondslingerende spullen, archi veer je alles netjes in de mappen. Een map voor de föhn, voor de gel, voor borstels, enzovoorts. Gebruik je vensterbank als boekenplank Wie maakt zich er niet schuldig aan: een vensterbank volzetten met nut teloze rommeltjes, omdat het er an ders zo kaal uitziet? Ook hiervan is een win-winsituatie te maken, door de meuk (theelichtjes, boeddha beeldjes, vetplanten) weg te doen en de vensterbank te gebruiken als boe kenplank. Ook goed voor een 'bele zen' imago. Leer van slimmigheidjes uit tinyhouses Tiny houses (vaak niet groter dan 15 tot 20 m2) zijn hot. Bewoners benut ten de beperkte ruimte in deze mini- huisjes optimaal door gebruik te ma ken van slimmigheidjes. Kijk daarom eens hoe een tiny house is ingericht, tipt Lommerse: „Denk aan een tafel die je in een kast kunt wegklappen, een bijzettafeltje dat ook als bureau dient of een hoogslaper met aan het voeteneind een open hangkast. Op sites van bouwmarkten vind je meer slimme meubels en tips." Klapje bed overdag op Maak ook overdag optimaal gebruik van je slaapkamer, door te kiezen voor een opklapbed. Met één bewe ging (het bed opklappen) verandert de ruimte in een werkkamer, sport- ruimte of bibliotheek. Wie niet claustrofobisch is aangelegd, kan zijn bed ook wegwerken achter deurtjes, als een soort bedstee. Hang een letterbak op Voor wie gek wordt van kleine, rond slingerende troepjes is er de oud- Hollandse letterbak. Lommerse: „Ook een gaatjesbord is handig. Meestal wordt het gebruikt in de schuur, om gereedschap aan op te hangen. Maar het is ook ideaal om in de keuken messen, pollepels en an dere attributen op te bergen." Of bevestig bakjes aan het bord, waarin je bijvoorbeeld make-upspullen en sieraden opbergt. Gebruik ruimte buitenshuis Dan zijn er nog de items die nauwe lijks worden gebruikt, maar niet weg kunnen. Denk aan kampeerspullen, kerstversieringen en oude fotoboe ken. Vaak nemen deze spullen een zolder of logeerkamer in beslag. Maak daarom gebruik van externe opslagruimte. Er zijn bedrijven waar je een en ander zelf opslaat en weer ophaalt (Shurgard, Allsafe), maar er bestaat ook een soort 'cloud' voor spullen; via een app kun je regelen dat items thuis worden opgehaald en weer worden afgeleverd. Kijk voor meer informatie op inboxstorage.eu. GO ZATERDAG 20 OKTOBER 2018 DOMINIQUE PRINS Bekijk je spullen kritisch Weinig ruimte? Denk slim! Tim Lommerse neemt zijn fiets gewoon mee naar binnen. „Net als Jerry Seinfeld." V FOIOJEAN-PIERREJANS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 79