Gérard de Nooijer traint Dordrecht 'Zet mij maar op de camping in Spanje, waar niemand me kent' 4 Paspoort pak ik vaak de trein. Dat vind ik lekker, want dan kan ik onderweg beelden van wedstrijden bekijken. Je moet niet alles mee naar huis nemen. Dat heb ik wel een beetje geleerd, om het thuis los te kunnen laten. Ben je verliefd op dit leven? Hij lacht en roert in zijn koffie. „Voetbal is eigenlijk mijn leven, ja. Ik heb mijn gezin, het voetbal en af en toe loop ik wel eens hard. Maar van mijn sociale leven valt wel heel veel weg. Ik probeer zoveel mogelijk naar de sporten van mijn kinderen te kijken. Van mijn dochters voetbalt Tenisha, de oud ste, bij RCS. Chantell basketbalt in het eerste team van BC Vlissingen en onze jongste dochter Richelle voetbalt ook. Deflin, onze oudste zoon, woont en werkt sinds deze zomer op Ibiza. Bradley speelt in Roemenië bij Viitorul Constanta en Yanilio speelt bij Sparta in de Onder 16. Ook van hem probeer ik zoveel mogelijk wedstrijden te zien. Ook al betekent dat dan dat ik op zaterdag naar Enschede moet rijden omdat ze tegen FC Twente spelen." VERVOLG VAN PAGINA 3 Op verschillende vlakken ziet hij wel verbetering. „Er is nu meer structuur binnen de club en de fa ciliteiten zijn ook verbeterd. Al leen ja, als je hier om je heen kijkt.In onze trainerskamer kan nog geen raam open." Vanuit die trainerskamer klinkt even later luid gejuich. Rody Hoe- gee, de in Goes geboren en opge groeide keeperstrainer van 'Dordt', heeft net de uitnodigingen voor zijn bruiloft uitgedeeld. „Daar gaan we eens een zootje van ma ken", zegt Scott Calderwood met een knipoog. De assistent van Gé rard de Nooijer richt zich daarna weer op het knippen van video beelden van de komende tegen stander. Hij bereidt een presenta tie voor, om de spelersgroep te la ten zien wat ze kunnen verwach ten. „We hebben sinds kort ook een videoanalist die beelden selec teert en dipjes maakt", legt De Nooijer uit. „Het is een volgende stap in de goede richting." Resultaten In Oost-Souburg is hij deze och tend tegen half 8 opgepikt door tweelingbroer Dennis, die drie da gen per week als spitsentrainer werkzaam is bij FC Dordrecht. Sa men rijden ze naar Zuid-Holland, onderweg vooral pratend over voetbal. „We werken bijna dag en nacht om resultaten te boeken", zegt Gérard de Nooijer vanaf de bijrijderstoel. „Deze club heeft zijn charmes, maar het is wel een nadeel dat je bijna alles zelf moet doen. Mensen onderschatten dat ook wel, denk ik. We werken met een klein groepje, van wie de meesten parttimers zijn. Met dat kleine groepje moeten we best veel werk verzetten." Soms, zo bekent hij, is hij na een wedstrijd op vrijdagavond hele maal leeg. „Dan ga ik na afloop ook niks meer drinken, hierboven in de brasserie. Je bent een hele week druk bezig en dat voel je dan wel. Ik kan gelukkig altijd goed slapen. Ik heb wel zeven, acht uur nodig, al komt dat er niet altijd van. Ik wil fit zijn, ook in mijn hoofd. Dat vraagt deze baan ook. Je moet snel kunnen schakelen, snel kunnen denken en beslissingen kunnen nemen. Ik ben verantwoordelijk voor de ploeg en de mensen om me heen." Contract Gérard de Nooijer heeft nog geen moment gevreesd voor zijn baan. „Daar sta ik eigenlijk nooit bij stil. Vorig jaar niet en nu niet. De club heeft een optie om mijn contract na dit seizoen met één jaar te ver lengen. Ik zie wel wat er gebeurt en wat er op mijn pad komt. Ik ben niet iemand die lobbyt of gaat rondbellen", zegt hij na de trai ning in het hokje onder de hoofd tribune. Onder het schuine dak wordt koffie gedronken, er wordt gepraat en gelachen. Aan de balken han gen vaantjes van duels uit het ver leden, er staat een ronde tafel met vier oude stoelen eromheen en een paar meter verderop ligt alle kleding voor de spelers netjes op gestapeld. Jan van Zadelhoff loopt in en uit. De materiaalman, geze gend met een mooie Zuid-Hol landse tongval, wordt soms gek van de spelers die zich niet altijd aan de afspraken houden. Hij laat zien dat er modder op de tegels in de doucheruimte zit. „Eén van die gasten heeft dus gewoon zijn schoenen uit staan kloppen tegen de muur. Dat geloof je toch niet?", zegt hij teleurgesteld. „Kijk dan, er zijn zelfs wat tegels van de muur gekomen." De hoofdtrainer schudt het hoofd. „Heel belangrijk. Ze is mijn grote liefde en houdt het thuis draai ende. Lorita weet dat ik niet stil kan zitten. Dat is bij ons thuis wel - tussen haakjes - algemeen geac cepteerd. Als ik naar Dordrecht ga, „Deflin heeft weinig met voetbal. Bradley juist wel. Als ze weer even thuis zijn, dan is het een drukke boel bij ons." En dat is precies wat Gérard de Nooijer zo leuk vindt. Hij wil zijn kinderen graag dicht bij zich hebben. „Ik houd er van dat ze bij ons zijn. Tenisha is nu 25 maar zij gaat voorlopig nog niet het huis uit, denk ik. Ze studeert in Rotterdam en reist heen en weer. Soms zit het huis bij ons lek ker vol. Ze krijgen allemaal een vriend of vriendin. Dan wordt het weer drukker, maar ik merk dat niet eens meer. Ons huis staat al tijd open voor iedereen. Dat was in Heerenveen ook al zo. Dat past ge woon bij ons. Ik sluit ook niemand uit, waarom zou ik. Maar als er vriendinnen van mijn vrouw langs komen, dan hoefik daar niet bij te zitten. We hebben een tele visiekamer. Ik ga lekker daar zit ten, met de deur dicht." „Ik vind Netflix wel leuk, want ik houd van goede series. Black Mir- ror vind ik aardig. Net als de Scan dinavische series. Of Outlander, die kijk ik samen met Lorita. Dexter, Stranger Things, ik houd ook van Marvel. Daar maak ik wel tijd voor. Ik kijk ook graag naar de Champi- ons League of een topper in de ere divisie. Op zondag ga ik vaak naar Goes of Vlissingen kijken. Ook omdat je dan altijd oude bekenden tegen komt." Een paar jaar geleden heb ik eens als scheidsrechter een wedstrijd ZATERDAG 20 OKTOBER 2018 GO Gérard de Nooijer Gérard de Nooijer (4 april 1969) speelde tussen 1988 en 2006 betaald voet bal voor Sparta, sc Heeren veen, Feyenoord en FC Dor drecht. In 2004 richtte hij samen met broer Dennis en Dolf Roks de Jeugd Voetbal Op leiding Zeeland (JVOZ) op. Begin 2015 kwam het tot een breuk en namen de broers De Nooijer afscheid van JVOZ. Gérard de Nooijer was in het amateurvoetbal trainer van FC Dauwendaele en Goes en begon in 2013 als assistent trainer bij FC Dordrecht. Gérard de Nooijer is al 35 jaar samen met Lorita, met wie hij sinds 1997 getrouwd is. Samen hebben ze zes kinderen: drie mei den en drie jongens. De oudste is 25, de jongste is 12. Hoe belangrijk is Lorita voor jou? leder kind is anders, weet De Nooijer. Waar houd jij je naast het voetbal nog mee bezig? Je liep onlangs voor de tweede keer de Kustmarathon. De selectie bezig met de warming-up.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 52