boldErman.nl Alex en Luna Johnson zijn bereid om te knokken om hun onschuld aan te tonen 5-daags All-inclusive MUZIEKSPEKTAKEL Noord-Nederland 4 Alex Johnson, samen met zijn vrouw Luna verdacht van de moord op de Nederlandse Ivana Smit, laat eindelijk van zich horen. 'Ze is niet vermoord.' Het verhaal in een notendop: Ivana Smit (18) viel op 7 december vorig jaar na een nacht vol seks, drank en drugs in Kuala Lumpur van het bal kon van het appartement van de Johnsons op de twintigste verdie ping. Haar naakte lichaam werd 's middags gevonden. De Johnsons zeggen dat ze sliepen en niets ge merkt hebben. Een ongeluk, oor deelde de Maleisische politie. Maar volgens de familie Smit zijn de Johnsons verantwoordelijk voor de dood van Ivana. Het model zou zijn overleden in het appartement van de Johnsons, waarna Alex en Luna zich ontdeden van het lichaam door het over de rand van het bal kon te gooien. Politiefunctionaris sen zouden zijn omgekocht om het op een ongeluk te laten lijken. In Kuala Lumpur wordt al twee maanden een rechtszaak gevoerd om de waarheid te achterhalen. Grote afwezigen: Alex (44) en Luna (31) Johnson. Ze weigeren te getui gen en lijken zelfs van de aard bodem te zijn verdwenen. Op een interview in een Britse krant in maart na is er geen teken van leven vernomen van het echtpaar. Geen enkele poging tot contact lukt. Na maanden komt er een berichtje van Alex Johnson binnen. 'Wie zegt me dat jij niet hetzelfde bent als de rest van die journalisten?' Het contact is gelegd. Ze willen hun verhaal vertellen, zegt Alex, maar nog niet alles. Het is onbe kend waar Alex en zijn van oor sprong Kazachstaanse vrouw Luna zijn. E-mails worden versleuteld verstuurd via een beveiligde Zwit serse server. 'Je moet jezelf in ons verplaatsen. Ivana's familie heeft ons in een positie gebracht waarin we moeten waken voor onze veilig heid en onterechte rechtsvervol ging.' Kaalgeschoren Bijna twee weken zat het Ameri kaanse echtpaar vast. Eerst in een politiecel, daarna in de Sungai Bu- loh staatsgevangenis. Alex Johnson werd er kaalgeschoren en in een groepscel gegooid. 'Je verblijft daar onder de slechtst denkbare om standigheden. Iedereen begon over mijn werk in de blockchainhandel. Er gingen verhalen rond dat we schatrijk waren. We werden een doelwit.' Al de eerste nacht raakte hij in gevecht met drie criminelen. Luna kreeg in de bajes twee zenuw inzinkingen. Eenmaal op vrije voeten voelden ze zich niet meer veilig in hun ap partement. 'Binnen 24 uur nadat we vrij waren, werd geprobeerd onze dochter te kidnappen bij onze nanny. Drie maanden lang waren we doodsbang dat ons of ons doch tertje iets zou overkomen. We slie pen bij vrienden op een matras in de woonkamer.' Half maart pakten de Johnsons definitief de koffers. 'We hadden alles verloren. Ons werk, onze bedrijven, vrienden, ons leven in Kuala Lumpur. We hadden geen reden om te blijven, maar alle rede nen om te vertrekken. Allemaal door beschuldigingen zonder een spatje bewijs.' Ze kwamen niet opdagen toen de rechtbank ze opriep om te getuigen. Volgens de Johnsons kregen ze pas een paar dagen voor het begin van de zittingen een sms'je erover. 'We zijn niet gedagvaard. Werden wij geacht terug te vliegen naar Malei sië met ons dochtertje om onszelf andermaal te onderwerpen aan de pijn?' Ze hadden al genoeg ver klaard aan de politie, vonden ze. Bovendien waren ze bang dat ze weer in de cel zouden belanden. De toon in de e-mails houdt het midden tussen zelfbeklag, woede en vechtlust. Concrete vragen over de zaak blijven onbeantwoord. De Johnsons uiten ook tegenbe- schuldigingen. Ze vermoeden dat de familie Smit uiteindelijk een schadeclaim bij de Maleisische overheid zal neerleggen en daarom zo'n mediacircus heeft gecreëerd. 'We hebben in de gevangenis gebeden dat de familie kracht zou krijgen. Na onze vrijlating lazen we haar verklaringen in de pers. Toen realiseerden we ons dat er waar schijnlijk nooit een dag zou komen waarop we de familie ons mede leven konden betuigen. De familie wilde veel meer.' Ivana en de Johnsons hadden een driehoeksverhouding, verklaarde het echtpaar. Dna-sporen op seks- speeltjes bevestigen die lezing. 'Ze was een geliefde vriendin voor wie we veel bewondering hadden. Mis schien dat de aard van onze relatie moeilijk te accepteren is voor de fa milie, maar de relatie was echt en wederzijds, gebaseerd op weder zijds respect en eerlijkheid. We schamen ons er niet voor.' Volgens Johnson gebruikte Ivana een halfjaar voor haar komst naar Kuala Lumpur al drugs. 'De harde waarheid is dat Ivana een leven leidde waar ze veel te jong voor was. We zijn zelf ouders. Het is moeilijk voor te stellen hoe zwaar het moet zijn om ook maar de min- Verblijf in De Bonte Wever in Assen van 12 t/m 16 november 2018 KORTING p.p.* MAANDAG 12 NOVEMBER 2018 Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! Inbegrepen zaterdag 20 oktober 2018 GO 'Ivana is niet over de rand van het balkon gegooid' Ton Voermans Kuala Lumpur/Rotterdam Alexander Johnson en zijn vrouw Luna waren vlak voor haar dood nog bij Ivana. Ivana Smit. Beeld van de bewakings camera van het appar tementen complex van de Johnsons. Ivana Smit op haar laatste avond uit. FOTO'S UIT PRIVÉCOLLECTIES Gebruik actiecode MUZIEK20 DUIJTS Altijd al gedroomd van een muziekspektakel met uw favoriete artiesten? Feest mee met Lee Towers, Og3ne, Frans Duijts en de Moeflons band, die in ons hotel komen optreden! Flotel De Bonte Wever in Assen staat garant voor een gezellig en goed verzorgd verblijf. Er is vertier voor iedereen en de all-inclusive-formule maakt deze reis compleet. Van uit Assen maken we overdag diverse interessante excursies. Zo brengen we een bezoek aan Friesland, maar ook Veenhuizen, Giethoorn en het Duitse Pa penburg staan op het programma, 's Avonds na het diner zullen de artiesten samen met u De Bonte We ver volledig op zijn kop zetten. Boek dit gezellige muziekspektakel bij Bolderman Excursiereizen! 'Niet geldig in combinatie met andere kortingen en op reeds geboekte reizen. Bolderman servicelijnen naar De Bonte Wever in Assen v.v. Optredens van Lee Towers, Og3ne en Frans Duijts Muziekband de Moeflons 4 overnachtingen in het 4-sterren Hotel De Bonte Wever in Assen Dagelijks een goed verzorgd ontbijtbuffet en dinerbuffet 3x lunchbuffet in het hotel (of lunchpakket tijdens dagtochten) Gratis koffie, thee, alcoholische en niet-alcoholische drankjes (huisassortiment) Gratis snacks en diverse lekkernijen Gratis gebruik van zwemparadijs, sauna, fitness en bowlingbanen Entertainment in het hotel Wifi in het hotel gratis Luxe Comfort Class touringcar met chauffeur/reisleider Toeristenbelasting, tol- en parkeergelden Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl 'Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 4