Bousantouh is nog zoekende Lionel Fitsch heeft nu totaal ander gevoel BARRY VAN DER HOOFT Verdediger moet wennen aan nieuwe rol 15 Verdediger van Goes strandde vorig seizoen met Halsteren op Quick'20. Morgen krijgt hij in het shirt van Goes kans op genoegdoening. Verdediger Roycel James (26) neemt het morgen met Goes op te gen Quick'20. Vorig seizoen - als speler van Halsteren - kwam hij het elftal tegen in de finale van de na- competitie. De Brabanders bleven hoofdklasser en de tegenstander uit Oldenzaal handhaafde zich in de derde divisie. „Dat gaf een klotege- voel", blikt de Middelburger terug. Het tweeluik tussen Halsteren en Quick'20 kende een bizar scorever loop. De Brabantse formatie van James won het heenduel met 1-0. In de tweede wedstrijd kwam het elf tal op een o-2-voorsprong. Toch boog Quick'20 de stand. In de ver lenging werd alsnog handhaving gerealiseerd. Voor Roycel James - basisspeler in beide ontmoetingen - was het een bijzonder weekend. Halsteren liep weliswaar promotie mis, maar zijn nieuwe club Goes promo veerde wel. „De nederlaag zorgde voor een klotegevoel. Na de wed strijd hoorde ik het goede nieuws van Goes. Daar was ik natuurlijk blij mee." James kan zich de finalewedstrij den nog redelijk goed voor de geest halen. „Zij waren duidelijk beter. Ze waren voetballend sterk, fysiek goed, conditioneel beter en creëer- Dat jaar hadden we goede spelers, maar was het niet echt een team den de meeste kansen. Ik herinner me nog dat ze een balvaste spits hadden. Ik weet niet of hij er nog speelt." Mede door blessureleed was James niet altijd basisspeler. In de nacompetitie speelde hij wel. „Maar zou dat na de zomerstop nog zo zijn?", vroeg hij zichzelf destijds af. De Middelburger verwachtte bij Goes meer aan spelen toe te komen. Daar heeft hij gelijk in gekregen. De linkspoot bekleedt steevast de linksbackpositie. Voorheen acteerde James voor namelijk als centrale verdediger en af en toe als verdedigende midden velder. „Ik moest wennen aan mijn nieuwe positie", bekent hij. „Het kost me moeite om de voorzet eruit te halen. Ik was altijd degene die rugdekking gaf." De oud-speler van Vlissingen schikt zich in zijn rol. „Ik ben een voetballend ingestelde speler. We bouwen achterin vaak op met drie man. Dat betekent dat ik soms linkshalf of linksbuiten sta. Ik krijg de ruimte om naar voren te gaan. Wel moet ik blijven omschakelen natuurlijk." Een aantal jaren geleden droeg James - in het verleden actief bij Sparta Rotterdam - al eens het shirt van Goes. Hij was erbij toen de club in 2014 degradeerde uit de hoofd klasse. Van het huidige team maak ten enkel Ray Kroon en Rick de Punder toen ook deel uit van de se lectie. „Ook dat jaar hadden we goede spelers, maar was het niet echt een team. Deze jonge groep is erg gemotiveerd. We vechten voor elkaar. Ook op de training merk je dat. Iedereen is boos als er een par tijtje verloren wordt." De verdediger realiseert zich dat deze mindset nodig is om tot pres taties te komen. Opdracht één is het winnen van de eerste periode. Met nog vier wedstrijden te gaan is het verschil met koploper Jong FC Vo- Jendam bedraagt slechts een punt. „Het leeft enorm in het team. We hebben het er bijna elke dag over." Al het hele seizoen is Sofyan Bou santouh min of meer de verper soonlijking van Vlissingen. De 19- jarige vleugelaanvaller toont zo nu en dan zijn klasse, maar Karelse is nog niet dermate tevreden, dat Bousantouh een vaste waarde is. Hij wisselt grandioze acties in de kleine ruimte af met onnavolgbaar en onbegrijpelijk balverlies. Syn chroon aan het team dus, want Vlissingen heeft zich dit seizoen al meermaals tekort gedaan en is eer der een haperende tractor dan een geoliede machine. Bousantouh is zich ervan be wust. „We moeten meer rende ment halen", vindt hij. „Ik persoon lijk ook." Bousantouh kwam deze zomer over van het Belgische Lierse SK, waar hij zijn minuten maakte bij de beloften. „Lierse ging in de cember failliet", blikt Bousantouh terug. „Voor de spelers was het dui delijk: hier valt niets meer te halen. Dus kwam ik zonder club te zit ten." Veel opties had de vleugelaan valler niet. „John wilde me bij Vlis singen hebben", vertelt Bousan touh. „Er waren geen andere clubs." In de acht officiële duels die Vlis singen tot dusver afwerkte, ver scheen Bousantouh vier keer aan de aftrap. Slechts één keer mocht hij de negentig minuten vol maken. Verder draafde hij één keer als in valler op. „Het gaat niet zoals ik had gehoopt", baalt Bousantouh. „Ik heb niet genoeg laten zien. Ik be grijp dat de trainer voor iemand an ders kiest." De Vlissinger zoekt naar de juiste woorden. „Soms pakt het gewoon niet uit", zegt Bousan touh. „Als ik de bal lange tijd niet heb gehad, en ik krijg 'm na twintig minuten weer, dan wordt het echt moeilijk om in de wedstrijd te ko men. Dat heb ik vaak. Als de eerste actie mislukt, denk je bij de vol gende actie wel na. Dan moet ik geen domme dingen doen." Voor een speler die graag met de bal op avontuur gaat en op intuïtie speelt, zijn het geen kenmerkende woorden. Toch wil Bousantouh za kelijker worden. „Als ik de bal op ei gen helft krijg, moet ik slim zijn en de bal in de ploeg houden", geeft de tiener als voorbeeld. Hij hoopt op een basisplaats tegen UDI'19. „Maar ik denk dat ik wissel sta", aldus Bousantouh. „Als ik erin kom, wil ik mijn invalbeurt graag belonen met een goal of assist. Ik wil een meerwaarde zijn." Column Toen ik deze week las dat een jeugdtrainer de wed strijd tussen de vrouwen van Sparta/JVOZ en IJzendijke had gefloten en de strafschoppen vervolgens niet op de juiste ma nier waren genomen, moest ik aan woorden van John KareJse denken. Vorig seizoen speelde de trainer met JVOZ Onder 19 een oefenwedstrijd tegen de Onder 17 van Sparta, de opleidingspartner van de Zeeuwse opleiding. Karelse vertelde dat de Rotter damse scheidsrechter van dienst (volgens mij ook een jeugdtrai ner) die avond meteen duidelijk maakte dat alle clubgrensrechters partijdig waren. Die had hij dus niet nodig. Deze scheids kon alles prima zien en ging het wel in z'n eentje doen. Het werd een avond vol irritaties. Nu zorgen scheidsrechters daar vaker voor, op elk niveau. In de eredivisie hebben we er met de VAR een extra complicerende factor bij gekregen, in de divisies en klassen daaronder lopen arbi ters van uiteenlopend niveau. In de derde divisie heb ik er nu een paar gezien die lange tijd een prima wedstrijd floten, maar dan ineens met kaarten begonnen te strooien alsof ze voor iedere prent een cadeautje kregen. Tot vorige week, toen zag ik de tot nu toe beste van het seizoen in actie. Niet om te slijmen, maar het was een dame. Shona Shukrula was de baas op het veld en vormde een prima trio met haar twee assistente. De 27-jarige in woonster van Alkmaar straalde plezier en gezag uit, gedroeg zich niet als een betweter en dwong Shukrula was de baas op het veld respect af. Spelers die in de we ken ervoor vaak een grote mond hadden en gele kaarten kregen voor praten, sloegen nu een an dere toon aan. Even discussiëren over een genomen beslissing? Geen probleem, Shukrula ging kort in gesprek en daarna weer snel over tot de orde van de dag. Eén gele kaart gaf ze en die was terecht. Shukrula voetbalde in het verleden zelf en houdt er van om niet te veel fluiten. „Ik kan goed omgaan met emoties op het veld, ik begrijp die heel goed", zei ze eerder. Shukrula is al meerdere keren genoemd als de mogelijk eerste vrouwelijke scheidsrechter in het betaalde voetbal. Nadat ik haar zaterdag in actie heb gezien denk ik: dat zit er zeker in. Bibiana Steinhaus was vorig seizoen in Duitsland de eerste vrouw in de Bundes- liga, Shona Shukrula kan haar voorbeeld volgen, in Nederland. En mochten ze op een doorde weekse avond bij Sparta nog eens behoefte hebben aan een gedre ven, enthousiaste scheidsrechter; bel Shona Shukrula even, voordat de telefoonlijst van de trainers erbij wordt gepakt. Dat scheelt weer een hoop irritaties. HOEK De selectie van Hoek stapte gisteren aan het begin van de avond op de bus richting Hee renveen, om daar te overnachten. Vandaag wacht nog een reisje van zo'n 60 kilometer naar Gronin gen, waar de belofteploeg van de plaatselijke FC om 15.00 uur de te genstander is. „Het zou lekker zijn als we vanmiddag met drie pun ten op zak aan de terugreis kun nen beginnen", zegt Lionel Fitsch. De centrale verdediger kwam deze zomer over van Barendrecht, waar hij in april al stopte vanwege aanhoudend blessureleed. Na een periode van rust pakte hij de draad deze zomer weer op. Van zijn scheenbeen heeft hij geen last meer. Door een lichte - andere - blessure miste Fitsch in augustus de bekerduels met ADO'20 en Ge- mert. In het laatste duel kreeg Kim van den Bergh rood, waar door Fitsch een basisplaats in de schoot geworpen kreeg. Vanaf de eerste competitiewedstrijd, uit bij Dovo, vormt hij centraal achterin een duo met Gert-Jan van Leiden. „Sindsdien heb ik geen minuut gemist. Als ik het vergelijk met vo rig seizoen - toen ik soms bang was dat het misschien einde car rière was - dan sta ik nu met een totaal ander gevoel op het veld." Vandaag gaat hij met zijn ploeg de strijd aan met Jong FC Gronin gen. De beloften wonnen vorige week met 1-5 bij SJC, mede dank zij de inbreng van Mateo Cassierra (gehuurd van Ajax) en Uriel An- tuna (seizoenen gehuurd van Manchester City). Of het duo van daag weer in actie komt, is de vraag, omdat het eerste morgen tegen Heracles speelt. zaterdag 20 oktober 2018 PM Roycel James is uit op revanche Len Wolters Goes Roycel James actief met zijn vorige club Halsteren. - Roycel James Zondag-hoofdklasser VC Vlis singen leed tegen koploper Hal steren de vijfde nederlaag van het seizoen. De ploeg van trai ner John Karelse is terug te vin den op plek dertien. Morgen wil Vlissingen weer wat vet op de botten krijgen. Middenmoter UDI'19 is de tegenstander. Stefan Maas Vlissingen @Barryvdh9 Dame

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43