13 Reünie met toertocht en quiz Martijn en zijn vereniging lijken de zaakjes dus aardig op orde te hebben. „We hebben absoluut nog een weg te gaan, maar ik ben blij dat de vereniging weer een toe komst heeft", zegt hij. „We hopen in de breedte zeker nog te groeien. Op die manier kun je ook voorkomen dat je als ver eniging in een spagaat te recht komt qua doelstelling. Aan de ene kant willen we natuurlijk zoveel moge lijk goede renners opleiden voor een eventuele profcarrière, terwijl we aan de andere kant een goede eigen beloftenploeg willen heb ben." Wollen trui Dat de vooruitzichten voor WV Zeeuws-Vlaanderen weer lang zaamaan positief worden, komt goed uit. 2018 is namelijk het jaar van het vijftigjarig bestaan. Het ju bileum wordt groots gevierd, met een volledig dagprogramma aan activiteiten. De dag wordt mede georganiseerd door oudgediende Henk Remijnsen, die al sinds 1978 lid is. In de loop der jaren heeft hij veel zien veranderen. „De sport is natuurlijk totaal anders geworden. Neem alleen al de materialen. In de jaren zeventig reden we rond in een wollen trui en broek, tegen woordig kunnen de outfits niet strak genoeg." Daar houdt het niet bij op. „Iedereen rijdt nu ook rond met een hartslagme ter en kilometerteller. Vroeger re den we eerst met de auto honderd kilometer rond om in te schatten welke route de juiste afstand had. Zonder te overdrijven vind ik het tegenwoordig niet per se beter. De sfeer binnen het wielrennen is minder gemoedelijk dan vroeger. Zelfs bij de jonge jeugd is het al ontzettend professioneel. Daar is niks mis mee hoor, maar het is wel wat onpersoonlijker soms." Op de viering van het jubileum komt behoorlijk wat volk af, zo'n 250 mensen in totaal. Onder de aanwezigen vooral veel oud-leden. Tot groot genoegen van Remijn sen. „Het gaat een feest der her kenning worden, met heel veel oude bekenden. We hebben ge probeerd zoveel mogelijk oud-le den te benaderen. En dat zijn er een boel, geloof me. Als vereniging hebben we in totaal veertien be- JUBILEUM roepsrenners afgeleverd. Denk bij voorbeeld aan Davy Dubbeldam, Brian van Goethem en Wim de Waal. Ook de grote concurrent van De Waal, Toine van de Bunder, zal trouwens aanwezig zijn. Hij was dan wel geen lid bij ons, maar ie mand als hij hoort op zo'n evene ment thuis. Man, dat waren tijden. Het waren de jaren zeventig, waarin de wielersport ontzettend groot was. Axelaar De Waal en IJ- zendijkenaar Van de Bunder wa ren eikaars grote concurrenten, met allebei een grote supporters- schare. Werkelijk gouden tijden waren dat, met in bijna elk dorp een koers. Ik hoop dat tijden als deze op den duur weer wat gaan herleven." zaterdag 20 oktober 2018 GO aan wielergeschiedenis Hans Moens kroont zich om streeks 1965 tot clubkampioen van voorloper Er op en Er over. REPRODUCTIE BOAZ TIMMERMANS Een oude groepsfoto van WV Zeeuws-Vlaanderen, genomen omstreeks 1983. reproductie boaz TIMMERMANS A Patrick van Passel schrijft om streeks 1986 de Hel van Mergel land op zijn naam. reproductie boaz TIMMERMANS Vandaag wordt het jubileum van WV Zeeuws-Vlaanderen op grootse wijze gevierd. De vereni ging, die ontstaan is uit het in 1968 in Aardenburg opge richte 'Er op en Er over' (afsplitsing van de vereniging met dezelfde naam uit Knokke), verwelkomt in totaal 250 gasten. Plaats van handeling is Cultureel Centrum de Halle in Axel. De dag is verdeeld in een middag- en avondgedeelte. Het middagpro gramma, met zo'n hon derd deel nemers, be gint om 13.30 uur en omvat onder meer een toertocht van 45 kilometer. De tocht wordt afgelegd in speciaal ge maakte retroshirts in de originele club kleuren uit het op richtingsjaar (foto). Rond 18.00 uur start het avondpro gramma, met als hoogtepunt de wie- Ierquiz. Die wordt gepresenteerd door wielerkenner Piet Eversdijk. Onder de aanwezigen zijn veel coryfeeën uit de Zeeuws-Vlaamse wielerwereld, waar van velen zijn uitge- zworven naar en bin- nen-en buitenland. Van de leden van het eerste uur geven mede-oprichters Bram van Lare en Eduard Corveleijn gt acte de pre- sence.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41