t O) 0) O 12 ZEELANI Istvan Bakx maakt weer 's het verschil Tolhoek weer op jacht in Japan Thuisduel met kans voor Oemoemenoe Lotje Schoots met afstand de beste WV Zeeuws-Vlaanderen bestaat vijftig jaar. Een periode van ups en downs, die vooral mooie herinneringen opleverde. De mijlpaal wordt vandaag gevierd met een groot feest. JUBILEUM WIELERVERENIGING ZEEUWS-VLAANDEREN Voetballer Istvan Bakx uit Vlissingen maakte gisteravond het enige doelpunt in de topper van Go Ahead Eagles tegen Almere City. Kort voor rust kreeg hij de bal in het zestienmeter gebied, draaide om zijn as en schoot met links raak. Door de overwinning kwam Go Ahead Eagles alleen aan de leiding in de Keuken Kampioen Divisie. Met twee doelpunten en vijf assists (in tien duels) speelt Bakx een pro minente rol in de koppositie van de Eagles. Trainer Gérard de Nooijer (Oost-Souburg) en invaller Siebe Schets (Vlissingen) speelden t-i met FC Dordrecht tegen Jong AZ. Hetzelfde resultaat behaalde Augustine Loof (Koe wacht) met FC Eindhoven tegen Volendam. Wielrenner Antwan Tolhoek uit Yerseke mag zich weer laten zien in Japan. Hij is door zijn ploeg LottoNL-Jumbo geselecteerd voor de Ja pan Cup, die vandaag wordt gereden. Vorig jaar werd hij in diezelfde koers vierde. Dat is nog altijd de prestatie waarmee hij de meeste UCI-punten uit zijn carrière haalde (too). Dat waren er nog meer dan met zijn tiende plaats in het eindklassement van de Dauphiné en zijn elfde plaats in de Clasica San Sebastian. Tolhoek zat vorig jaar in Japan in een kop groep van vijf renners, van wie de Italiaan Marco Canola uiteindelijk met de winst ging strijken. De rugbyers van Oemoemenoe krijgen van middag een uitgelezen kans om de eerste zege van het seizoen binnen te slepen. De formatie van trainer Reweti Montgomery krijgt hek kensluiter Waterland op bezoek. Deze ploeg uit Purmerend boekte net als Oemoemenoe dit seizoen in de ereklasse nog geen enkele zege. Montgomery kan geen beroep doen op Deniël van der Waal, die al weken met een schouderblessure kampt. TeAho Morrice, die vorige week tegen The Dukes nog met een blessure naar de kant moest, kan wel aan de start verschijnen. PAARDENSPORT Dressuuramazone Lotje Schoots maakte gis teren meteen de verwachtingen waar bij de start van de vierde editie van It's All Dressage in Nieuw- en Sint Joosland. Terwijl de num mers twee tot en met zes tegen elkaar aan schurkten in de Lichte Tour Prix Sint George liep de international uit Abcoude met Equitop Favorit naar een afgetekende overwinning (69,000 procent). De zeventienjarige Annemijn Boogaard uit Oudelande liep in de landenproef voor junio ren met de ruin Fullspeed TC naar de derde plaats (67,515 procent). Tresonie Tieleman Schaken et is ergens aan het eind van 2016 als Ed- wald Martijn bena derd wordt door de Vestingcross Hulst. „Hoe de vlag er bij Wielervereni ging Zeeuws-Vlaanderen eigenlijk bij hangt", luidt de vraag. Martijn, op dat moment niet betrokken bij de vereniging, besluit de voorzit ter van dat moment te benaderen. Nog voor hij het ook maar beseft, is hij ineens zelf voorzitter. En één met een duidelijke visie. „Om heel eerlijk te zijn; de ver eniging was op sterven na dood. Ik loop al heel wat jaren mee in de wielerwereld en kon dit niet laten gebeuren", vertelt Martijn over de situatie. „Ik besloot in de vereni ging te stappen en te helpen de boel weer wat op gang te krijgen. Alles valt of staat met het hebben van een degelijke jeugdwerking, waarin talentvolle wielrenners kunnen doorgroeien. Wat je veel ziet gebeuren, is dat talentvolle Zeeuws-Vlaamse jongeren naar bijvoorbeeld ploegen in België trekken. Dat mogen we natuurlijk niet laten gebeuren. Ik heb mijn contacten in de wielerwereld ge bruikt om een nieuwe junioren en nieuwelingenploeg op te star- Om eerlijk te zijn: de vereniging was op sterven na dood ten. Hier zitten nu vooral jongens van buiten de streek in, maar het is de bedoeling dat Zeeuws-Vlaamse talenten zich op den duur weer gaan aansluiten." Sponsor Op dit moment heeft WV Zeeuws-Vlaanderen acht junioren en negen nieuwelingen rondrij den. Dit doen ze onder de naam van hoofdsponsor Cervélo- Goodzo. Het belang van sponso ring is zeker in de wielerwereld van groot belang. „Onze jongens hebben bijvoorbeeld koersen in Denemarken en Oostenrijk gere den. Maar denk ook aan Belgische klassiekers als Kuurne-Brussel- Kuurne. We hebben gezorgd voor een ploegleider, verzorger en me canicien. Zonder een goede spon sor valt dit natuurlijk moeilijk te realiseren." zaterdag 20 oktober 2018 VOETBAL WIELRENNEN Antwan Tolhoek (midden) vorig jaar in de kopgroep in Japan, fotocorvos RUGBY GO J Ronnie Treso nie heeft om gezondheidsre denen zijn functie als trai ner van voet balclub Terneu- zen tijdelijk neergelegd. Remco van Leeuwen neemt de hon neurs waar bij de zondag-der deklasser. Voetbalster Sharona Tiele man uit Terneu- zen heeft de smaak te pak ken met ADO Den Haag. Ze won gister avond met haar team voor de derde keer op rij (4-1 van Alk maar), en is de eerste belager van leider PSV. Een halve eeuw Bas Dingenouts Axel H - Edwald Martijn Voor de tiende keer wordt van daag het Open Zeeuws kampi oenschap ra- pidschaken ge speeld. In Oost-Souburg staat de opvol ging van vijf voudig winnaar Joey Grochal uit Goes op het spel. o a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40