Vergunning voor trouwstoeten water i specialist 7 OOSTKAPELLE BOMEN- EN BLOEMENBUURT De tuinen in de Bomen- en Bloemenbuurt in Oostkapelle zijn al tientallen jaren bij bewoners in gebruik. En nu wil de gemeente Veere delen opstelen sprong terug. De hardheid van uw drinkwater bepaalt uw korting op een waterontharder Cees Zuidhof kan er met zijn verstand niet bij. Hij woont al meer dan drie decennia aan de Rozen- laan in Oostkapelle. Het haagje dat zijn voortuin scheidt van het trot toir en de openbare weg staat er bijna net zo lang. Maar voor het eind van het jaar moet hij de heg en de ruim twee meter border aan de voorkant van zijn voortuin weghalen. Dat een meter of twee van zijn voortuin aan de gemeente toebe hoort, is Cees bekend. Er lopen ri oleringen en andere kabels en lei dingen voor zijn huis langs. Mocht er een buis kapot springen of er gens een kink in een kabel komen dan moeten ze in zijn voortuin graven. Maar zo lang dat niet ge beurt, moet hij toch van zijn bor der kunnen genieten, vraagt hij re torisch. „Toen mijn vrouw en ik het huis kochten, was het een grote troep voor mijn tuin. Onderhoudsme dewerkers van de gemeente deden er nooit iets. Als ik een tak uit een boom zaagde, omdat-ie voor pas santen gevaarlijk overhing, kreeg ik te horen dat ik bomen ver minkte, maar zelf onderhoud ple gen, was er nooit bij." Cees Zuid hof besloot toen maar om de paar loze 'onkruidmeters' bij zijn tuin te trekken. „De voortuin is toch het visite kaartje van je huis", zegt hij met Adri Vreeke. Vreeke woont in de Margrietenlaan en heeft zijn tuin nog veel luxueuzer ingericht. Hij moet voor Nieuwjaar ook twee meter van zijn voortuin leeghalen en moet daarvoor niet alleen een haagje weghalen, maar ook kunst zinnig aangelegde perkjes en paadjes opbreken. Brief De gemeente Veere stuurde een brief waarin ze bewoners er op wijst dat ze gemeentegrond in ge bruik hebben. Kees de Kok, ook woonachtig in de Rozenlaan, deed al een beroep op de verjaringster mijn. Als burgers gemeentelijke grond langer dan tien of twintig jaar beheren en gebruiken, is het van hen. Zuidhof zou met die regel zijn border behouden. „Maar de gemeente verplicht me wel te be wijzen dat ik al dertig jaar tuinier op hun grond. Ik weet niet of ik die bewijzen kan opduiken." Vreeke weet ook zeker dat er al lang een afscheiding was, voor hij zijn huis kocht. Maar of 'ie dat kan bewijzen? Veel andere bewoners zitten in hetzelfde schuitje, blijkt uit een rondwandeling door de Bloemen- en de Bomenbuurt van Oostkapelle. Ze voelen zich over vallen door de gemeente, terwijl die de afgelopen veertig jaar (ook al in de tijd van de gemeente Domburg) nooit iets heeft laten horen en zich aan onderhoud van haar grondeigendom niets gelegen liet liggen. Een woordvoerster van de ge meente meldt dat het 'project grondgebruik' is opgezet om de rechtsongelijkheid een halt toe te roepen. Veere inventariseert het gemeentelijk grondeigendom en kijkt of ze nutteloze overhoeken kan verkopen en eist openbare grond - waar bijvoorbeeld lei dingen door lopen of die voor af watering van belang is - terug. Verantwoordelijk wethouder Arie Schot is deze week op vakantie. Vóór de bewoners een gang naar de rechtbank overwegen, doen ze eerst een beroep op de dorpsraad. „Wij zullen niet de enigen zijn die tegen deze gang van zaken protes teren", verzekeren Zuidhof, Vreeke en De Kok. VLISSINGEN Bruidsparen die in een trouwstoet door Vlissingen willen rijden, moeten een vergun ning aanvragen. Ook zouden pro fessionele begeleiders de stoet in goede banen moeten leiden. Die suggesties doet het Vlissingse raadslid Coen van Dalen (Chris tenunie). Hij vindt dat bruidspa ren vrolijk de boulevards over moeten kunnen rijden met hun gasten, maar stelt ook dat zo'n feestelijk tochtje geen overlast mag veroorzaken en/of de (ver keersveiligheid in gevaar mag brengen. Van Dalen vraagt zich af of de bruidsparen een band met Vlissingen hebben, maar eist niet dat er geen vergunning mag wor den afgegeven als kersverse echt paren die band niet hebben. Gehoon fersoonfy* Een waterontharder in huis biedt u gegarandeerd comfort, is snel geplaatst, is al leverbaar vanaf 1.650,- en heeft bij ons 15 jaar garantie. Voor iedereen die wil profiteren van de (financiële) voordelen van een waterontharder hebben we nu iets leuks: een GRATIS Waterbepaling! Deze actie houdt in dat we graag bij u langskomen om het water uit uw eigen kraan te testen op de hardheid. Nieuwsgierig naar de hardheid van uw water (en dus uw kortingspercentage!)? Plan dan voor eind november een afspraak op www.water-specialist.nl of bezoek ons op: Smithweg 1.32, Goes T 085 - 30 30 961 W water-specialist.nl zaterdag 20 oktober 2018 WA Onmin over het afstaan van tuinen René Hoonhorst Oostkapelle iJOOSSE ACCOUNTANTS BELASTINGADVISEURS Accountancy Bedrijfsadvies Belastingadvies Belastingaangiften JOOSSE PERSONEELSDIENSTEN Salarisverwerking Detachering Loonadvies Online diensten HR Diensten T 0118 612 774 T 0118 S83 010 IAIIAIIAI lAACCT Ml E middelburg® joosse.nl E oostkapelle®Joosse.nl W VVvV.JUUjoL.INL De heg, alle struiken en planten achter en naast hem moet Cees Zuidhof weghalen, foto lex de meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 35