IÉ Ontdek bij Rabobank. De workshop 'Bereik meer met je geld' 4 Kom maar op met de toekomst IDE BARTEN KAMPIOEN LEGOËN Een verlanglijstje maken voor zijn verjaardag of Sinterklaas, dat is voor Ide Barten geen enkel probleem. De 10-jarige Middelburger is lego-fan. En hij is ook nog eens erg goed met de steentjes: Ide werd donderdag in Utrecht Nederlands kampioen lego bouwen. Dat Ide Barten zo van lego houdt, is niet zo gek. De liefde voor de steentjes is hem met de paplepel ingegoten. „De hele familie is lego-fan, zijn vader en moeder voorop", zegt vader Klaas-Willem. Dat blijkt ook gisterochtend, een dag na de bijzondere ervaring in Utrecht. De hele, toch niet kleine, keukentafel bij de familie Barten ligt vol met steentjes, poppetjes, wieltjes en ander lego-materiaal: los, in dozen of in zakjes. Ide zet een helikopter in elkaar. Die maakt hij keurig na van de bouwtekening. Maar zo werkt hij niet altijd. „Dat doe ik alleen de eerste keer", vertelt hij. „Maar ik bouw ook veel zelf. Dat is vaak nog leuker." Die creativiteit kwam Ide ook in Utrecht goed van pas. De deelne mers wisten vooraf niet met welke en met hoeveel steentjes ze moch ten bouwen en dus moesten ze het ontwerp op het laatste moment bedenken. Ide koos voor een draakje dat uit een ei kruipt. „Ik had wel een beetje een idee in mijn hoofd", vertelt Ide. „Toen ik vlak voor de start ergens een klein draakje zag, dacht ik: 'daar kan ik wel wat mee'." Papegaai De jury beoordeelde alle bouwsels op onder meer kleurgebruik, de tails, creativiteit en stevigheid. Ide wist eigenlijk al snel dat het wel goed zat. Tijdens de prijsuitreiking werden eerst de nummers drie en twee bekendgemaakt. „De pape gaai die ik erg mooi vond, werd tweede. Toen dacht ik: dan zal ik wel eerste zijn." Ide mocht meedoen aan de fi nale doordat hij vorige maand al Er was van alles te doen en daar door zou Ide ook zonder de hoofd prijs zeker een leuke dag hebben gehad. Directeur Als deelnemer was hij VIP-gast. Daar hoorde bij dat hij een vraag mocht stellen aan een directeur van Lego. „Ik heb gevraagd hoe je later bij Lego kan gaan werken, want dat zou ik graag willen. 'Je moet goed kunnen ontwerpen en goed je best doen op school', zei hij." En natuur lijk deed de familie Barten ook nog een rondje door Lego Worlds, al had dat eve nement weinig ge heimen meer voor Ide. „Ik was er al een paar keer ge weest, dus er wa ren geen grote verrassingen. Maar leuk was het wel." De overwinning le verde Ide, naast een hele boel aandacht een grote stapel met goedgevulde lego-dozen op. En dus hoefde hij zich gisteren, tijdens de laatste dag van de herfstvakantie, thuis niet te ver velen... Ik heb gevraagd wat ik moet doen om later bij Lego te kunnen werken een voorronde won bij speelgoedwinkel Intertoys in Middel burg. Aan de finale, waar i twee leeftijdscategorieën werd ge bouwd, deden zo'n vijftig kinde ren mee. De wedstrijd vond plaats in de Utrechtse Jaarbeurs, op de eerste dag van het evenement Lego Worlds. Een workshop waarin je leert meer met je geld te bereiken. Schrijf je in voor de workshop op Rabobank.nl/strakshebjehetnodig Growing a better world together. Rabobank zaterdag 20 oktober 2018 GO 'Zelf bouwen is vaak leuker' Martijn de Koning Middelburg Ide Barten is de beste legobouwer van Nederland. FOTO LEX DE MEESTER De winnende creatie: een draak die uit het ei komt. - Ide Barten, Nederlands kampioen lego bouwen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 32