Brand verwoest bistro Hengstdijk We vertrouwen erop dat er niets gebeurt Al een noodpakket? Absoluut niet! 3 Romy beleeft leerzaam bezoek aan Watersnoodmuseum °enk VOORU/T Noodpakket Bistro 't Jagershuis in Hengstdijk is gisterochtend door brand zwaar beschadigd. Rond 9.30 uur meldde de Veiligheidsregio Zeeland dat het vuur onder controle was. De eerste melding kwam kort voor 8.00 uur binnen. De brand woedde op de eerste verdieping van de bistro aan de Hengstdijkse Kerkstraat. De brandweer bestreed het vuur van buitenaf. Er werden drie blusvoertuigen en een hoog werker ingezet, waardoor de brand al snel in kracht afnam, meldde de Veiligheidsregio. De brandweer ging ervan uit dat er niemand in het pand aanwezig is. De rook trok in de richting van camping De Vogel; gasten kregen het advies om naar binnen te gaan en ramen en deuren te sluiten. In de omgeving van de brand werden metingen verricht. Daaruit werd duidelijk dat er geen gevaar voor de volksgezondheid was opgetreden. De eigenaren van 't Jagershuis waren tijdens de brand niet aanwezig. Ze waren op vakantie Rond 9.30 uur gaf de officier van dienst het sein 'brand meester'. Het vuur was nog niet geheel uit, de laatste resten moesten nog wor den geblust. Het nablussen en het onderzoek namen nog enkele uren in beslag, meldde Veiligheidsregio Zeeland. Aangeslagen De eigenaren van 't Jagershuis wa ren tijdens de brand niet aanwezig. Ze vertrokken maandag op vakan tie en zouden gisteren terugko men, vertelde een zichtbaar aange slagen medewerkster van de bistro, 't Jagershuis heropende mei vorig jaar, nadat het een paar weken had leeggestaan. Hengstdijk vreesde aanvankelijk dat het zonder café zou komen te zitten, maar die angst bleek ongegrond. De nieuwe eigenaren, die ook De Lunchbar in Kloosterzande uitbaten, breidden het concept uit met speeltoestellen voor kinderen en een kinderboer derij. zaterdag 20 oktober 2018 noodpakket is niet nodig er in een nood pakket' ofwel: wat moet je in Projectleider Eelco Kramer van het Watersnoodmuseum met de inhoud van een noodpakket. foto-s dirk-jan gjeltema „Mobiele telefoon, toilet papier, water, eten, ont smettende handgel, batte rijen, zaklamp, deken." Enno Cohen is verrassend snel met zijn antwoord op de vraag: 'wat zit huis hebben voor het geval dat. Zijn vrouw Hille voegt nog toe: „Radio, lu cifers, kaarsen." Bijna goed, maar dat is vooral te danken aan het bezoek dat de twee net hebben afgelegd aan het Waters noodmuseum. „Wij wisten het niet", geeft Hille eerlijk toe. Bij het echtpaar op zolder, in Hoek, ligt geen noodpakket. Ze zijn het niet van plan ook. Hille: „We vertrouwen erop dat er niks gebeurt." Enno: „De dij ken zijn be hoorlijk hoog. Hoewel je zo'n noodpak ket ook kunt gebruiken als de elektriciteit uitvalt, of als je geen water hebt." zijn. Ellen Stobbelaar uit Zuid- zande, met De Bree op bezoek in het Watersnoodmuseum, houdt hem bij de les. „Het is echt een noodpakket, hè. Wat voor voor stelling moet ik me daar eigenlijk bij maken? Een kartonnen doos? Een kist? Ik denk dat er een knijp kat in moet. Koekjes misschien. In ieder geval een gsm, zodat je kunt luisteren naar aanwijzingen en weet wat je moet doen." En, hebben ze al zo'n noodpakket? Harry: „Absoluut niet!" Waarom dan niet? „Omdat we in een tijd leven waarin je zegt: dat gaat wel goed." DENK VOORUIT Noodpakket Feilloos noemt ze op wat er in het noodpakket zou moeten zitten. Romy de Vlieger uit Scharendijke (11) heeft een leerzaam bezoek aan het Wa tersnoodmuseum achter de rug en weet nu precies wat je in huis moet hebben. „De wa tersnoodramp, dat was ge woon geschiedenis. Maar dat wij ook voorbereid moeten zijn op onverwachte dingen, daar heb ik eigenlijk helemaal niet bij stilgestaan." Arjen Nijmeijer Hengstdijk 7" De brand in bistro 't Jagershuis in Hengstdijk veroorzaakte veel rookontwikkeling, fotocamileschelstraete Wat moet je absoluut bij je hebben, als de dijken bre ken? Wc-papier, zegt Harry de Bree direct. En water, wc-papier, iets eet baars in elk geval. De opla der van de gsm. „Maar is er dan nog stroom?", vraagt hij zich af. En een petro leumka cheltje, dat zou ook fijn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 31