Party Laatste keer de Telefoongids Arbeidsmigranten weg van Marina Beach De Kamperduinen deels dicht door brand 2 MAIKEL HARTE WMW Column DESTELLING Vandaag: Iedere Zeeuw zou overlevingspakket moeten hebben Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters bUIZEN&EN RIJDEN ZONbER SELblS RIJEEWIJS JA... RIJBEWIJS! Zwaargewonde bij aanrijding MuZEEumin landelijk netwerk VLISSINGEN Vliegers met kunst op het strand Nog maar twee procent van de Ne derlanders vindt de Telefoongids onmisbaar, blijkt uit onderzoek van uitgever DTG. Dat zijn met name ouderen. Maar ook zij zullen zich vanaf 2020 in de digitale wereld moeten storten om telefoonnum mers te zoeken. „De verspreiding van de laatste papieren editie van De Telefoon gids Gouden Gids van Zeeland start op 15 november", laat Carlijne van der Tuijn van uitgever DTG we ten. „Het duurt vervolgens vier we ken om de ruim 120.000 Zeeuwse exemplaren te bezorgen. In 2010 waren dit er nog 193.000. De papie ren gids heeft dit jaar een speciaal ontworpen cover die duidelijk maakt dat het de laatste editie is." De landelijke oplage van DeTele- foongids Gouden Gids ligt op zo'n 3 miljoen. Op het hoogtepunt waren dit nog ruim 7 miljoen exemplaren. Het is moeilijk te achterhalen wanneer de telefonie en bijbeho rende gids in Zeeland werden geïn troduceerd. In De Vlissingsche Courant van 26 juni 1889 stond een mededeling over de openingstijden van de Rijkstelephoonkantoren. In 1901 waren Goes, Middelburg en Vlissingen opgenomen in de lijst van plaatsen die intercommunaal met elkaar waren verbonden. In 1881 werd de eerste Neder landse telefoonlijst gepubliceerd. In 1884 kwam er een telefoongids voor heel Nederland uit, met zo'n 2000 abonnees. In 1913 waren er in Ne derland zo'n 75.000 telefoonaan sluitingen. HOEK Alle arbeidsmigranten moe ten voor aanstaande dinsdag weg van Marina Beach bij Hoek. Geeft de Oostappen-groep daaraan geen gehoor, dan hangt de eigenaar van het vakantiepark een hoge dwang som boven het hoofd. De rechtbank in Breda bepaalde gisteren dat de gemeente Terneu- zen terecht heeft geëist dat alle ar beidsmigranten weg moeten van het park. Oostappen was naar de rechter gestapt om uitstel te krij gen. Dat verzoek is afgewezen. Volgens de rechtbank in Breda heeft Terneuzen correct gehandeld. Zo is Oostappen een termijn van zes maanden gegund om een einde te kunnen maken aan de huisves ting door arbeidsmigranten. Het bestemmingsplan staat deze bewo ning niet toe. Arthur van Loon van de Vereniging van Bungaloweigenaren op het park is opgelucht. „We dringen hier al sinds september 2017 op aan." Burgemeester Jan Lonink laat we ten dat het college van B en W zich snel op de volgende stappen gaat beraden. Jos Mennen, directeur be heer en ontwikkeling bij Oostap pen, wil nog niet reageren in af wachting van overleg met zijn ad vocaat. KAMPERLAND Hotel De Kam perduinen in Kamperland, waar donderdagnacht een felle brand woedde in het saunagedeelte, hoopt over een paar maanden weer helemaal open te gaan. Dat stond gisteravond te lezen op Facebook. Het weinessgedeelte, waar de brand ontstond, en het restaurant zijn verwoest. De verhuur van apparte menten gaat wel door. „We hebben heel veel schade. Dit betekent dat we vanwege de grote hoeveelheid roet en verwoesting onze hotelfaciliteiten moeten slui ten", schrijft het hotel. Mensen die al een reservering hadden gemaakt bij De Kamperduinen worden be naderd met het aanbod om naar een ander hotel van Amadore te gaan. Over de oorzaak van de brand is nog niets bekend. ZEELAND 5 O fik op wilde treden op de Gender Reveal Party van hun zoon? Op de wat? Ik wist niet wat ik las. Het mailtje le zende kwam ik er achter wat de bedoeling was. Het ging om een opa en oma in spe die hun eerste kleinkind verwachtten en een op treden van mij aan hun zoon en schoondochter cadeau wilden doen. Hun zoon en schoondochter zouden namelijk een feestje gaan geven ter ere van de bekendma king van het geslacht (dat heet dus een 'gender reveal party'). Het zou volgens hen leuk zijn als ik dat kwam opleuken met liedjes en anekdotes, want ik was tenslotte ook vader. gaan, een taart zou laten bakken, waarbij dan de binnenkant roze of blauw zou worden gemaakt. Bij het opensnijden van de taart werd zo het geslacht duidelijk en kon er ge feest gaan worden. Oftewel het hele dorp weet al via de bakker of het een jongen of een meisje wordt, maar jij gaat er nog een feest voor geven. Met entertainment en al. moet niet gekker worden: een gen der reveal party. De babyborrel kende ik, die hebben wij zelf nog gegeven om niet constant kraam visite over te vloer te hebben en de laatste tijd hoorde ik al over een ba- byshower, waar mijn wenkbrau wen trouwens ook van fronsen. Een babyshower is een verras singsfeestje voor de zwangere waarbij ze al allerlei cadeautjes krijgt. zie eerst nog maar eens goed en wel te bevallen, voor er gefeest wordt. Ik vraag me zo langzamer hand af of het einde niet een beetje zoek is. Vieren dat iemand zwan ger is? Vieren wat het geslacht is, binnenkort zullen we wel moeten gaan vieren dat de baby wordt ge maakt. Dan staan we met z'n allen waarschijnlijk rond een bed. „Kom je zaterdag naar mijn verjaardag?" „Nee ik kan niet, ik moet naar de 'making-of bij Richard en Kim." Ik vraag me zo langzamerhand af of het einde niet een beetje zoek is »»1 -»r. «SB3ÉI 3 dagen top beoordeeld hotel op de Veluwe nabij Arnhem zaterdag 20 oktober 2018 Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik wil ook mijn eigen windmolen 467 reacties EEN FILMPJE VAN U IN EEN RIJt>ENC>E AUTO GRIJPSKERKE Een fietser is gisteravond op de Mariekerkseweg in Grijpskerke zwaarge wond geraakt bij een ver keersongeval. Het slacht offer werd rond 17.45 uur geschept door een per sonenauto. De fietser be landde via de motorkap en de voorruit op het wegdek. De aanrijding vond plaats voor de am bulancepost, maar omdat hier op het moment van het ongeluk geen ambu lance stond, duurde het toch even voordat een ambulanceteam ter plekke was. Het slachtof fer is ter plekke behan deld en daarna naar het ziekenhuis gebracht. 1 tt'rrr VLISSINGEN Het maritiem muZEEum in Vlissingen maakt vanaf volgend jaar onderdeel uit van het landelijke Ca nonnetwerk. Dat heeft Paul Schnabel, voorzitter van de raad van toezicht van het Nederlands Openluchtmuseum, be kendgemaakt. In het Ca nonnetwerk werken musea samen om de be langrijkste gebeurtenis sen in de Nederlandse geschiedenis op verschil lende plaatsen voor het voetlicht te brengen. Het Watersnoodmuseum in Ouwerkerk neemt al lan ger deel aan het netwerk, waaraan tientallen musea in Nederland meewerken. Vliegers met het werk van in totaal 20 kunste naars worden vandaag om 15.00 uur opgela ten op het strand voor Pier 7 in Vlissingen. Het project is een initiatief van Caesuur in Middel burg. Het is geïnspireerd op de duizenden kinde ren die in 2011 op de Ga- zastrook vliegers oplie ten. Tijdens de protes ten tegen de Israëlische bezetting speelt de vlie ger dit jaar ook een pro minente rol. Caesuur vroeg 20 kunstenaars een werk op een zes- kantig vel Japans papier te maken. Deze zijn om gebouwd tot vliegers. Binnenkort valt ie voor het laatst bij tienduizenden Zeeuwen op de deurmat: De Telefoongids. Na de floppy, de telefooncel en de typemachine verdwijnt weer een icoon waar veel Nederlanders mee opgroeiden. Maurice Steketee Vlissingen Blijkbaar was het de bedoeling dat het stel naar de bakker zou Ik heb vriendelijk bedankt, het Mij bekruipt toch het gevoel dat er wel erg vroeg gejuicht wordt, ■i. Hotel Gieling 2 overnachtingen incl. ontbijtbuffet 1 x 3-gangendiner t.w.v. 27,50 p.p. Gratis Wi-Fi en parkeren bij het hotel -/ Op Zoover beoordeeld met een 8,4! Tip: Kerstshow Intratuin Duiven hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2