Formule 1-coureur heeft afleiding buiten de sport nodig om te excelleren 22 Kom ijs proeven bij De Uithof Lewis Hamilton (33) kan morgen bij de GP Verenigde Staten zijn vijfde wereldtitel winnen. En dat na een seizoen waarin hij meer dan ooit ook een leven leidde naast de sport. len van de wereld groter dan de sport. Hij heeft meer in zijn leven nodig om ook nog geboeid te blij ven in de Fi-paddock die hij al een tijd ontgroeid is. „Ik hoop niet dat mensen mij straks alleen als For mule i-coureur blijven herinneren. Ik ben veel meer dan dat", zo sprak Hamilton eerder dit jaar. Zijn inte resses zijn breed. Mode, film, kunst, muziek. „Zoals jullie allemaal kun nen zien, heeft mijn leven buiten de sport geen effect op mijn optre dens. Als dat het al heeft, dan voegt het volgens mij alleen maar wat toe", zei Hamilton al eens. Geef de man die morgen zijn vijfde wereldtitel kan winnen maar eens ongelijk, na zo'n glorieus sei zoen. Met nog vier races te gaan staat hij alweer op matchpoint. in Abu Dhabi door met de razend populaire zangeres Nicki Minaj (93,5 miljoen volgers op Instagram, Hamilton heeft er zelf'slechts' 7,6 miljoen). De foto's waarop ze op een quad door de zandduinen scheurden, gingen de wereld over. Ontgroeid Twee weken eerder presteerde hij het om net voor de GP van Singa pore toch nog even de New York Fashion Week te bezoeken. Toen ook al met Minaj, om in het bij zijn van Hilfiger zijn herencol lectie TommyXLewis te lanceren. Daarna bracht hij 21 uur in de lucht door, om in Singapore misschien wel zijn beste kwalificatie ooit te rijden, met racewinst natuurlijk als gevolg. Hamilton, hij is de enige superster die de Formule 1 heeft. In de- Formule 1 had, is al jaren voorbij. Maar waar er jarenlang kritiek was op al zijn side projects, hoor je er nu amper nog iemand over. Vooral omdat hij op zijn 33ste nog maar eens een fenomenaal seizoen draait, zeker na de gevoelige neder laag in Silverstone. Nadien won hij zes van de zeven races en werd hij tweede op Spa. Vraagtekens Begin tijdens zo'n geweldige serie dan maar eens vraagtekens te plaat sen als hij weer eens een mode show bezoekt of de studio induikt voor een nieuwe rap. Voorafgaand aan de door hem gewonnen race in Rusland bracht hij een paar dagen The Daily Show. Lewis Hamilton (33) schoof woensdag nog even aan bij een opname in New York, de avond voordat hij zijn eerste medi- averplichtingen op het circuit van Austin had. Daar zat hij te shinen op Comedy Central voor een jeugdig miljoenenpu bliek tegenover de ko miek en presentator Tre- vor Noah. Niet in zo'n lul lig polootje en petje van Mercedes op zijn hoofd. Nee, gewoon zoals de we reld van hem gewend is. In een zwart-wit gestreepte en gevlekte haute couture coltrui van Givenchy. Blin kende oorbellen in zijn oren, de neuspiercing. Een armband rechts, dik horloge om de linkerpols. Getrimd baardje en de haren hip gestyled. Hamilton legde de meer in Nascar geïnteresseerde Amerika nen nog eens uit dat Formule ï-au- to's ook écht héél snel gaan. Daar kreeg hij precies vier minuten de tijd voor, tussen twee reclameblok ken door. Maar hij kwam maar wat graag naar de studio, want hij kreeg ook nog een paar tellen het podium om over de door hem ontworpen mannencollectie voor Tommy Hilfiger te praten. En toen gingen zijn ogen pas écht flonkeren. Het tijdperk dat Lewis Carl Davidson Hamilton uit het eenvou dige Stevenage nog alle focus op de Zoals jullie zien, heeft mijn leven buiten de sport geen effect op mijn optredens Van 8^5 VOOr 4,13* Bekijk alle uitjes op pzc.nl/najaarsuitjes zaterdag 20 oktober 2018 PC Lewis Hamilton, de enige superster van de Formule 1 GP Verenigde Staten. Morgen, 20.10 uur. TV: Ziggo Sport. Arjan Schouten Lewis Ha milton (rechts te gast bij The Daily Show) kan morgen met Mercedes wereldkampi oen worden. FOTO'S EPA/EPA Austin - Lewis Hamilton (33) In het grootste overdekte sportcentrum van Europa vind je drie ijsbanen. Op de semi-overdekte 400-meterbaan met krabbelbaan kunnen jonge talenten, recreanten en wedstrijdschaatsers terecht. De overige twee overdekte 30x 60 meterbanen zijn onder meer geschikt voor beginnende schaatsers, ijshockey, kunstschaatsen, shorttrack en curling. U Beleef I Ga naar pzc.nl/uithof Tickets zijn geldig t/m 21 december 2018 Verkoopperiode: t/m 28-10

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 22