Zware poule voor Bertens 21 Wimbledon: tiebreak bij 12-12 Run op tickets Oranjeduels Lorenzo zegt geblesseerd af TENNIS WTA FINALS IN SINGAPORE Op het gala aan de vooravond van de WTA Finals trad Kiki Bertens gisteren toe tot de elite van het vrouwentennis. Al was ze blij toen ze de hoge hakken uit kon schoppen. UITSLAGEN in Moskou. Daar dacht Bertens haar kans op de Finals te hebben gemist, om de volgende ochtend door de afmelding van de gebles seerde Simona Halep toch een plekje op te schuiven. Zo gaat het leven van Bertens al heel het jaar. Ze heeft amper tijd om te genieten van een toernooi zege of te balen van een nederlaag. Het vliegtuig staat alweer klaar. Het besef dat haar carrière dras tisch is veranderd, zal pas veel later indalen. Het meisje dat zenuwach tig werd als bij ATV Berkenrode een paar mensen kwamen kijken, speelt nu probleemloos in de grootste tennistheaters ter wereld. Met het bereiken van de WTA Fin als, het miljoenentoernooi aan het einde van het jaar, trad Bertens de finitief toe de fine fleur van het vrouwentennis. Vooruitgang En dan kreeg ze ook nog de prijs van Most Improved Player 0/2018, de speelster die de meeste vooruit gang boekte. Vanwege het berei ken van de top 10 en het winnen van drie toernooien dit jaar: in Charleston, Cincinnati en Seoel. „Ze is geen gravelspecialiste meer, dat is duidelijk", aldus de WTA. Sluiter zag gisteren tot zijn te vredenheid een verbeten Bertens, bij de eerste training in het Singa pore Indoor Stadium. Die niet meer pruilde over het feit dat ze dat seizoenstoetje eigenlijk niet op eigen kracht had verdiend, maar die het had over het winnen van het toernooi. „Nu ze er eenmaal is, en de spulletjes kreeg met haar naam erop, is er ook het besef dat ze dit wel verdient. Ik zag een blik van iemand die er klaar voor is", aldus Sluiter. Galajurk uit, tennisjurkje aan. Zo ziet Bertens het graag. Het toetje, hoe smakelijk het er ook uitzag, haalde Kiki Bertens (26) niet meer. Helemaal total loss stortte ze gisteravond op haar ho telbed. Met goedkeuring van de WTA mochten Bertens en haar coach Raemon Sluiter het ope ningsgala van de Finals in Singa pore vroegtijdig verlaten. Zelfs even praten over de keuze voor haar jurk, de catwalk of de loting zat er voor Bertens niet meer in. Ze was óp. Toen ze een paar uur eerder in het Sands Expo Convention Centre de paarse loper betrad, kon Bertens de vermoeidheid nog prima verbergen. Losjes gooide ze haar vlecht over de linkerschouder en zette bij het poseren voor de horde fotografen haar ene voet schuin achter de andere. De eti quette was keurig op orde, alsof ze nooit anders heeft gedaan. Maar haar gezicht, vol in de spotlights, vertelde: dit is een moetje, voor mij hoeft het allemaal niet. Bescheiden Nee, zie dan Caroline Wozniacki en Elina Svitolina. Dat zijn halve modellen. Zij zijn op zo'n avond vol glitter en glamour zichtbaar in hun element. Bertens blijft het be scheiden meisje uit Zuid-Holland, ook al wordt ze elk jaar iets minder schuchter. „Van zo'n avond krijgt Kiek geen extra kick, nee", zei Slui ter aan het einde van de avond. RODE GROEP „Integendeel, dit kost haar energie. Maar we begrijpen hoe het werkt. Op dit toernooi zijn een hoop centjes te verdienen. Logisch dat de sponsors die dat mogelijk ma ken, er een feestje omheen willen bouwen. Dus het hoort erbij. En het is haar ding misschien niet, ze is er wel beter in geworden." Maar om een uur of half 10 ging het licht uit. Sluiter: „Dit was een bizarre dag. We kwamen vanoch tend aan vanuit Moskou, gingen snel naar het hotel, waar Kiki zich liet behandelen, zijn daarna gaan trainen en vanaf de middag was het: make-up, hakken, jurken, fo to's maken en naar het gala." En dat anderhalve dag na de pijnlijke nederlaag in een sfeerloos stadion zaterdag 20 oktober 2018 GO TENNIS Op het grandslam- toernooi Wimbledon wordt met ingang van komende editie ook in de vijfde set een tiebreak gespeeld. Bij een stand van 12-12 in de vijfde set (bij de vrouwen in de derde set) volgt straks een tiebreak. Door deze be slissing zullen marathonpar tijen op het heilige gras van Wimbledon voortaan niet meer voorkomen. VOETBAL De voetbalsters van Oranje spelen op vrij dag 9 november in een uit verkocht Stadion Galgen waard. Alle 23.750 tickets voor het heenduel in de play-offs voor een WK- ticket waren binnen 26 mi nuten uitverkocht. Ook het Nations Leagueduel van de Oranjemannen met Frank rijk in de Kuip (46.516) op 16 november is uitverkocht. MOTORSPORT Jorge Lorenzo (31, foto) doet niet mee aan de GP Japan. De Spanjaard van Ducati kampt met blessures sinds zijn crash bij een training voor de GP Thailand. Du cati heeft met de Italiaan Andrea Dovizioso de num mer 2 van de wk-stand in de gelederen. De Span jaard Mare Marquez (Honda) kan morgen in Tokio voortijdig de wereld titel in de MotoGP grijpen. TENNIS Antwerpen (Bel). Mannen, kwartfinales: Schwartzman (Arg/2) - Simon (Fra/5) 6-4 6-3. Moskou (Bus). Mannen, kwartfina les: Seppi (Ita) - Krajinovic (Ser/4) 6-4 7-6(2), Mannarino (Fra) - Gerasi- mov (WRu) 7-6(3) 6-3. Vrouwen, halve finales: Kasatkina (Rus/6) - Konta (Gbr) 6-4 6-3, Jabeur (Tun) - Sevastova (Let/5) 6-3 3-6 6. Stockholm (Zwe). Mannen, kwartfi nales: Fognini (lta/2) - Chung H (ZKo/6) 7-5 2-1 Opg, Tsitsipas (Gri/3) - Kohlschreiber (Dui) 6-3 7-6(4). WIELRENNEN Ronde van Guangxi (Chn). Mannen, vierde etappe: 1. Moscon (Ita/Sky) 152,2 km in 3.38.02, 2. Grossschartner (Oos/Bor) 0.05, 3. Tsjernetsky (Rus/Ast) 0.08, 4. Ve- rona (Spa/Mit) 0.11,5. Uran (Col/Edu) z.t.; 16. Tusveld (Sun) 0.28; 73. Sin- keldam (Grp) 2.44. Klassement: 1. Moscon (Ita/Sky) 12.02.29, 2. Gross schartner (Oos/Bor) 0.09,3. Tsjer netsky (Rus/Ast) 0.14,4. Cavagna (Fra/Qst) 0.17,5. Uran (Col/Edu) 0.21; 17. Tusveld (Sun) 0.38. Geen kick van gala Kerber neemt een selfie met alle deelneemsters aan de WTA Finals. Links: Bertens, met ernaast Pliskova,Svitolina, Kvitova en Wozniacki. Rechts van Kerber: Stephens en Osaka. FOTO'S REUTERS/ GETTY IMAGES Rik Spekenbrink Singapore SINGAPORE Kiki Bertens had zich een betere loting kunnen wensen. Ze werd in de 'rode groep' van de WTA Finals ge koppeld aan Angelique Kerber, Naomi Osaka en Sloane Ste phens. Oftewel: de regerend Wimbledon-kampioene, de win nares van de US Open en de verliezend finaliste van Roland Garros. Tegen alle drie heeft Bertens een negatieve head tot head. Van Kerber (1-2) won ze één keer, in 2016 op Roland Gar ros. De Duitse is bij afwezigheid van de geblesseerde Simona Halep als eerste geplaatst. Van Osaka en Stephens verloor Ber tens de enige onderlinge ont moeting. In de witte groep spe len Caroline Wozniacki, Petra Kvitova, Elina Svitolina en Karo- lina Pliskova. De beste twee speelsters gaan naar de halve fi nales. Bertens begint maandag met een partij met Kerber.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 21