ismagawne Heeft u al een nood pakket? Vandaag bij deze krant Per Gessle Goed zicht op bloedvaten voorkomt volgens artsen missers bij injecties Bestuurder DENK VOORUIT Noodpakket Walcheren Het Magazine en weekendbijlage houdt muziek van Roxette levend P24 De meeste fouten worden nu ge maakt met fillers, de gel die wordt ingespoten om lippen en jukbeen deren voller te maken en rimpels weg te nemen. Als het verkeerde middel wordt gebruikt of filler in een bloedvat terechtkomt, kan het vreselijk misgaan. Patiënten krijgen last van ontstekingen, harde of rode bulten en jeuk. Soms sterft zelfs een deel van de huid af Twee weken ge leden werd in het Erasmus MC met spoed een vrouw geholpen. Ze dreigde blind te raken aan één oog, nadat het vulmiddel verkeerd was geplaatst bij haar neus. Afgelopen jaar behandelde het academische ziekenhuis in Rotter dam 750 patiënten bij wie de ver jongingskuur totaal verkeerd uit pakte. Het aantal klachten groeit zo hard dat het Erasmus MC sinds 2011 een speciaal complicatiespreekuur heeft en onderzoek doet naar de probleemgevallen. Sinds kort leidt het ziekenhuis artsen op om ge bruik te maken van de echo vóórdat ze een fïllerinjectie zetten. Volgens cosmetisch arts Leonie Schelke en dermatoloog Peter Velthuis, die on derzoek deden naar de echo, kan gebruik van de apparatuur honder den complicaties per jaar voorko men. De echo maakt de bloedvaten in het gezicht zichtbaar, waardoor missers bij het prikken bijna onmo gelijk zijn. Gebeurt dat toch, dan kan er direct een oplosmiddel wor den gegeven. Het onderzoek komt binnenkort in het Journal of Cosme- i Het Erasmus MC behandelde vorig jaar 750 mensen bij wie het misging tic Dermatology. De laatste cijfers dateren uit 2016. Toen werden in Nederland 390.000 botox- en filler- behandelingen uitgevoerd, waar van 86,5 procent bij vrouwen. Hoe vaak het jaarlijks misgaat, is niet be kend. Schelke en Velthuis schatten zo'n 2000 keer. Lang niet alle pro blemen worden gemeld bij de In spectie Gezondheidszorg en Jeugd. Van de 101 meldingen in vijf jaar tijd was er bij twaalf meldingen sprake van blijvend letsel, zoals ver minking of littekens. Schelke roept de circa 300 cosmetische klinieken in het land op om standaard te gaan werken met een echo. Ali Pirayesh, bestuurslid van de Nederlandse Vereniging voor Plas tische Chirurgie (NVPC), noemt de echotechniek 'onzinnig'. Cosme tisch artsen kunnen beter een bij spijkercursus anatomie volgen, vindt hij. «BIJLAGE Z, 15,16 17 PUBLIC SPIRIT 16°C Nieuwsmedia Slechts 18 procent van de Nederlanders heeft een noodpakket in huis. Dat moet beter, vindt het Rode Kruis. Romy de Vlieger uit Scharendijke (11) heeft net een bezoek aan het Watersnoodmuseum achter de rug en weet nu precies watje in huis moet hebben bij een SK overstroming.ZEELAND 2 ZONDAC Eerst een echo, dan pas f illers Wie de lippen laat opspuiten of rimpels laat vullen, moet eerst een echo van het gezicht laten maken. Dat stellen artsen van het Erasmus MC. De echo kan honderden complicaties per jaar voorkomen. Hanneke van Houwelingen Rotterdam li';» Onze Wijs Voor de elf scholen van Stichting Onze Wijs zoeken wij een Voor meer informatie kijkt u op onze website www.publicspirit.nl zaterdag 20 oktober 2018 Rustig herfst- weekend pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 7 11688 5 5 5 5 4 7 FOTO DIRK-JAN GJELTEMA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1