Verhalen als betaalmiddel of geschenk water 4 specialist CDA: zonnepanelen niet extra belasten 7 LINDA DUIN OP REIS Linda Duin (57) uit Zierikzee gaat op reis in haar gifgroene Fiat Quboenzij neemt in elk geval mee: haar hond Souzyenhaar laptop. Haar verblijf her en der gaat zij betalen met verhalen. De hardheid van uw drinkwater bepaalt uw korting op een waterontharder Over anderhalve week, begin november, trekt Linda Duin de wijde wereld in met als doel dingen te doen waar ze gelukkig van wordt. Zij wil haar verblijf in verschil lende landen, variërend van een week tot een maand, betalen met een persoonlijk verhaal over haar gastvrouw. Verhalen met foto's die in fraaie vormgeving worden afge drukt. Haar oproep onder 18.000 Wereldvrouwen op facebook heeft 20 uitnodigingen opgeleverd, uit onder meer Spanje, Frankrijk, Zweden, Aruba en zelfs Nieuw- Zeeland. Linda hoopt een jaar weg te blij ven, maar misschien komt ze tus sentijds even terug om haar auto in Zierikzee te stallen en haar hond tijdelijk op een goed adres onder te brengen. Voorlopig richt ze zich op bestemmingen in Eu ropa die ze met eigen vervoer en in gezelschap van Souzy kan behap pen. Maar er ligt ook een uitnodi ging om bij haar nicht in Ghana langs te komen. Ook zou ze graag eens in de woestijn in Jordanië vertoeven. Het knuffelen van apen staat ook op haar wensenlijst. Linda verbeeldt haar wensen met 'visionboards' die als kleur rijke schilderijen boven de trap in haar Zierikzeese appartement hangen. Ze laat zich er dagelijks door inspireren. Nu nadert het moment van vertrek. Daar is - na een drastische ommezwaai in haar leven, mede door haar scheiding en de economische crisis - een doordacht traject van voorberei dingen aan vooraf gegaan: „Ineens stond ik er alleen voor", zegt ze. „Angstig en ontredderd keek ik in een lege toekomst. Maar ik besloot aan mijn geluk en vrijheid te gaan werken." Zij stopte met haar bedrijf van onderwijsbedrijfsopleidingen in Den Haag, en zocht nieuwe moge lijkheden. Het werk dat zij nu doet, omschrijft ze als 'consulent aanbevelingsmarketing'. Het houdt - kortweg - in dat ze vanuit eigen ervaring promotie maakt voor producten die aan gezond heid zijn gerelateerd. Tevens ont wikkelt zij 'verdienmodellen' voor andere zelfstandig ondernemers. „Deze zomer las ik het boek 'Doe waar je gelukkig van wordt' van Esther en Jerry Hicks, en ben ik mezelf gaan afvragen wat dat voor mij zou zijn, maar ook waar ik dankbaar voor ben, waar ik goed in ben, waar ik nu sta en over een jaar zou kunnen zijn." De ant woorden brachten haar tot het be sluit van deze reis. Zij schreef als proef een levens verhaal over Joke Bot uit Bruinisse. En binnenkort vertrekt zij: rich ting geluk en mooie verhalen. ZIERIKZEE Het is ongepast eige naren van woningen met zonne panelen een hogere WOZ-waarde in de maag te splitsen. Desnoods moet de ozb-aanslag in Schouwen-Duiveland omlaag, vindt de CDA-gemeenteraads- fractie. De partij van wethouder fi nanciën Daniël Joppe vraagt het college te onderzoeken welke mo gelijkheden er binnen de belas tingverordening bestaan, om zon nepanelen buiten de ozb-heffing te houden. Aanleiding is een uitspraak van het Gerechtshof, waarin werd be paald dat de WOZ-stijging van 3.000 euro door zonnepanelen op een huis terecht was. Dat druist in tegen de duurzame gedachte, al dus het CDA. Gehoon fersoonfy* Een waterontharder in huis biedt u gegarandeerd comfort, is snel geplaatst, is al leverbaar vanaf 1.650,- en heeft bij ons 15 jaar garantie. Voor iedereen die wil profiteren van de (financiële) voordelen van een waterontharder hebben we nu iets leuks: een GRATIS Waterbepaling! Deze actie houdt in dat we graag bij u langskomen om het water uit uw eigen kraan te testen op de hardheid. Nieuwsgierig naar de hardheid van uw water (en dus uw kortingspercentage!)? Plan dan voor eind november een afspraak op www.water-specialist.nl of bezoek ons op: Smithweg 1.32, Goes T 085 - 30 30 961 W water-specialist.nl zaterdag 20 oktober 2018 SD Ali Pankow Zierikzee 1JOOSSE ACCOUNTANTS BELASTINGADVISEURS Accountancy Bedrijfsadvies Belastingadvies Belastingaangiften JOOSSE PERSONEELSDIENSTEN Salarisverwerking Detachering Loonadvies Online diensten HR Diensten T 0118 612 774 T 0118 583 010 |AI|AI|Af lAACCr KII E middel burg&joosse.nl E oostkapelle®)oosse.nl WvVVV.UUUoOL.InL I plriKt! Linda Duin met Souzy, haar Griekse zwerfhond, bij alle in beeld gebrachte wensen aan de wand langs de trap. foto dirk- jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 138