Gevoel in nieuwe borst na hersteloperatie Lotto Voor €2 kun jij* ook miljonair zijn EUWS 11 met gebreken; de wagen stopt niet als het gas wordt losgelaten. Het bedrijf dat de melding doet rijdt zelf met de elektrische wa gentjes en heeft drie dagen na het ongeval in Oss zijn ervarin gen gedeeld met de politie. Ze hebben twee foto's meegestuurd van een gebroken veer in de gas hendel. Ook zijn er twee korte filmpjes gemaakt waarop is te zien dat een Stint blijft rijden als de gashendel wordt losgelaten. Het bedrijf ontdekt nog een mo gelijke ontwerpfout: bij vol gas blijkt de handrem onvoldoende te remmen. Opnieuw komt er een melding binnen van een op hol geslagen Stint. Een medewerker van een kinderdagverblijf in Midden-Ne derland liet het gas los, maar het karretje stopte niet. Ook het in drukken van de rem hielp niet. De medewerker heeft toen de sleutel omgedraaid. Er waren bij dit bedrijf al eerder twee exem plaren die regelmatig rem- en stopproblemen hadden en waren vervangen. De inspectie deelt met de fa brikant haar zorgen over de vei ligheid van het voertuig en wil dat hij zelf de nog rijdende Stints stilzet, bijvoorbeeld met een te rugroepactie. De fabrikant wil dat echter niet. De medewerker van de op hol geslagen Stint uit Midden-Ne derland wil haar verklaring in trekken, schrijven de inspecteurs in hun onderzoeksverslag. Ze heeft de indruk gekregen dat haar melding ertoe gaat leiden dat het voertuig van de weg wordt gehaald. De inspecteur vermoedt dat er mogelijk contact is geweest tussen de meidster en de fabrikant. De fabrikant blijft er volgens de inspecteurs bij dat hij de Stints niet wil terugroepen. Er is in zijn ogen geen verband tussen het ongeval en de mogelijk tech nische problemen die zich zou den kunnen voordoen. Minister Cora van Nieuwenhui- zen (Infrastructuur en Water staat) kondigt aan dat Stints voorlopig de openbare weg niet meer op mogen omdat er twijfels zijn over de veiligheid. „De meeste vrouwen hebben wei nig gevoel in hun nieuwe borst. Vergelijk het met een verdoofde lip bij de tandarts. Als je niks voelt, kun je je ook niet beschermen. Zo had een patiënte een brandwond op haar borst, doordat ze een kruik tegen zich aan had gedrukt." „Daar lijkt het wel op. We hebben een operatietechniek ontwikkeld waarbij we vet, huid en een zenuw wegnemen uit de buik van de pa tiënte. Daarvan wordt een nieuwe borst gevormd. De zenuw uit de buik wordt aangesloten op de ze nuwuiteinden van de oude borst. Onze promo vendus Anouk Cornelis- sen heeft onderzoek gedaan onder 32 patiënten. Wat blijkt: de patiënten die een reconstructie kregen mét zenuw gaven aan dat hun kwaliteit van leven beter was dan hun lotgenoten die met een hersteloperatie zonder zenuw." „De vrouwen gaven aan dat de borst meer 'eigen' voelde. Eén van hen zei: 'Er hangt geen dode pan nenkoek meer aan mijn romp.' En de tatoeëerder van het ziekenhuis merkte op dat 'er iets geks' gaande was bij mijn patiënten. Ze voelden pijn bij het tatoeëren van een nieuwe tepel op de borst. 'Dat is juist geweldig', zei ik." „Enkele patiënten gaven aan dat ze hun erogene gevoel terughadden. Een wonder, dat we nog niet kun nen verklaren." „In principe iedereen. Jaarlijks worden bij ongeveer 5500 vrou wen in Nederland een of beide borsten verwijderd. Lang niet ie dereen kiest hierna voor een re constructie met eigen vetweefsel. De nieuwe techniek is nu bij 250 vrouwen toegepast." 'Titel mbo'ers sympathiek' Assange daagt Ecuador Tiener vast voor terreur v "*- -> HnKHj zaterdag 20 oktober 2018 GO de straat Zaterdag 29 september Zondag 30 september Maandag 1 oktober Het is artsen gelukt vrouwen gevoel te geven in hun nieuwe borst na een borstkankeropera- tie. Plastisch chirurg Stefania Tuinder van het Maastricht UMC+ (foto) heeft dolblije pa tiënten op haar spreekuur. Hanneke van Houwelingen Maastricht Wat is de grootste klacht na een borstreconstructie? Maar er is nu een oplossing? Wat waren de reacties? Verbeterde ook het lief desleven? Hoeveel vrouwen komen voor de reconstructie in aanmerking? BABYGORILLA Tot opluchting van de verzorgers van de Amsterdamse die rentuin Artis heeft deze gorillamoeder haar jong dan toch opgepakt. Aanvankelijk toonde de westelijke laaglandgorilla weinig belangstelling voor haar nakomeling, waarvan nog niet bekend is of het een jongetje of een meisje is. foto artis DEN HAAG Een titel voor mbo'ers? Minister Ingrid van Engels hoven (Onderwijs) vindt het een zeer sympathiek idee van GroenLinks. Ze wil nu van mbo- leerlingen weten wat die er zelf van vinden. „Als zij vin den dat het hen helpt, zou dat een belangrijk signaal voor mij zijn." De minister reageert op het voorstel van GroenLinks-Kamer- lid Zihni Özdil. LONDEN WikiLeaks-oprich- terJulian Assange neemt juridische stappen tegen Ecuador, omdat het land aan zijn 'funda mentele rechten tornt'. Assange leeft al zes jaar in de am bassade van Ecua dor in Londen. AMSTERDAM Een 15-jarige jon gen blijft nog zeker twee weken vastzit ten op verdenking van onder meer het aanzetten tot een terroristisch misdrijf op sociale media. Dat heeft de rech- ter-commissaris be slist. De jongen is dinsdag aangehou den. Hij had contact met 'jihad-opruier' Mounim A. (27). Die stuurde berichten naar de 15-jarige, die de tiener verder moest verspreiden. s Een spel van Nederlandse Loterij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 11