'Ik ben weer opengegaan, totleven gekomen' IV DE LIEFDE angt.h_ aoed v/oor elUflQP Alleen hij zat niet meer 4an haar. Jarenlang had Syl (48) een seksloze relatie. Met haar nieuwe liefde Chaïm (47) voelt ze zich eindelijk weer vrouw. 'Gisteren zei Chaïm nog tegen me: 'Eigenlijk had je 28 jaar geleden al voor me moeten kiezen'. Waarom ik dat toen niet gedaan heb? Uit schaamte, denk ik. Ik had een relatie en ging vreemd met Chaïm, die net zo verliefd was op mij als ik op hem. Maar ik voelde me schuldig, was bang om de stap te zetten en bleef dus bij mijn vriend. Chaïm verloor ik uit het oog. Fastforward naar achttien jaar later. Ik had een man, een kind, een fijn huis en al les leek goed voor elkaar. Hoewel mijn man van me hield, wilde hij niet met me vrijen. Vanaf het moment dat ik zwanger was, heeft hij me niet meer aangeraakt. Al mijn toenaderingspogingen wees hij af, tot mijn grote frustratie. 'Nu even niet', zei hij. 'Het komt wel weer.' Maar het kwam helemaal niet. Op een bepaald moment wilde hij zelfs niet meer zoenen. Ik bevroor, raakte uit contact met mijn lichaam en kwam kilo's aan. Waarop mijn man weer kon zeg gen dat hij me te dik vond en zich niet tot me aangetrokken voelde. Zo zag mijn liefdesleven eruit toen ik op een dag in de auto zat en ik Chaïm bijna van zijn fiets reed. Midden op straat hebben we elkaar wel een kwartier omhelsd, ik kon geen woord uitbrengen, maar heb hem wel mijn nummer gegeven. En hoewel we alle bei in een relatie zaten, was de beer weer los. Drie maanden heeft onze affaire ge- duurd, we zagen elkaar voor we naar ons werk gingen, deden het soms in Chaïms busje en hebben twee keer stiekem een hotel geboekt. Maar toen kwam het schuld gevoel weer, de buikpijn die deze stress volle situatie me bezorgde. Weer heb ik niet naar Chaïm uitgesproken wat ik werkelijk voor hem voelde, en weer besloot ik veilig bij mijn man te blijven. In de tien jaar die volgde, dacht ik elke dag aan hem. Iemand die mij wél zag. Me geliefd voelen, genieten van mijn vrouw zijn - ik snakte ernaar. Maar ik bleef gevan gen in de situatie, was niet bij machte eruit te breken. Het was niet zo dat mijn man een slecht mens was; hij wilde alleen geen seks met me. Daardoor leefden we op alle andere fronten langs elkaar heen, en pantserde ik mijn lichaam met nog meer kilo's. Toen kwam ik er een paar maanden gele den via Facebook achter dat Chaïm was ge scheiden. Oké, dacht ik, nu of nooit. Ik ben weggegaan bij mijn man en met Chaïm in het diepe gesprongen. Ik vond hem nog steeds zó knap, alsof er geen 28 jaar voorbij was gegaan. In bed was hij wel veranderd, merkte ik: van een onzeker jongetje in een doortastende man die het voortouw nam. Maar goed ook, want ik vond het doodeng om na zoveel jaar weer seks te hebben. Zou alles het nog wel doen? En ja, dat doet het. Vrijen met Chaïm is fantastisch. Ik vind het heerlijk om zijn handen op me te hebben, liefde in mijn lijf te voelen, mijn seksuele energie te laten stromen. Het is alsof ik weer ben opengegaan, tot leven ben geko men. Ik ben in korte tijd afgevallen: dat pantser heb ik niet meer nodig. 'Gaan jullie niet te snel?', vragen mensen. Ik vind dat ik lang genoeg heb gewacht. Ik heb de schuld en schaamte afgeworpen en eindelijk voor de liefde gekozen." De achternamen van Syl en Chaïm zijn bij de redactie bekend. Wil je ook praten over je relatie? magazine@persgroep.nl TEKST PAM VAN DER VEEN ILLUSTRATIE STUDIO SKI ZATERDAG 20 OKTOBER 2018 29

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 117