Heb je zin in een echte uitdaging? Niks gevonden? Cosmic Encounter Star Realms Trucker A Game of Thrones Plannen afwegen? Fantasy? Een onderzeeër besturen? Spanning tijdsdruk? Science fiction? Een ruimteschip bouwen? *■■1 €17 30 2 €43 g 6012-4 *■■1 €40 g 7512-8 Geen paniek! Ga eens langs bij een spelletjeswinkel voor advies op maat. Vertel wat je leuk vindt, en zij vertellen je welk spel bij jou past. Liever even rustig oriënteren? Kijk dan op boardgamegeek.com, een site met beoordelingen en reviews van ruim 15.000 spelletjes. Dit spel daagt je uit om steeds dieper af te dalen in een grot met waardevolle schatten. Wie te veel lawaai maakt, wordt genadeloos op gegeten door de draak die over de schat ten waakt. Kaartspel dat net zo leuk is voor twee als met meer (uitbreiding vereist). Elke speler begint met tien waar deloze ruimteschepen waarmee je grotere, ge vaarlijkere ruimtesche pen en basissen kunt kopen. Door die slim te combineren win je de slag in de ruimte en kun je je tegenstander ver nietigen. (Dit spel is de favoriet van mijn bijna 60-jarige moeder, die er veel plezier in schept haar zoons om zeep te helpen.) Waarom zou je ruimte schroot met dure schepen naar het einde van de Melkweg brengen om het daar te verkopen, als je van datzelfde schroot ook het schip zelf kunt maken? Van de hoop schroot, die midden op tafel ligt, bouw je onder tijdsdruk zo'n goed moge lijk ruimteschip. Daarmee ontwijk je meteorieten, overleef je epidemieën (of niet) en zet je aliens in om extra lasers af te vuren. Dit spel is de favoriet van spelletjes-kenner Tijn Rams. Captain Sonar is een uit de hand gelopen versie van Zeeslag, maar dan veel spectaculairder (en strategischer). Twee teams (van een tot vier personen) voe ren het bevel over een onderzeeër en probe ren eikaars schip tot zinken te brengen. Daarvoor moeten ze ontdekken waar de te genstander vaart en op het juiste moment een zeemijn droppen of tor pedo afvuren. Om het schip varende te hou den, is goede samen werking tussen team leden cruciaal. Zij heb ben elk een eigen rol: van kapitein tot radio man of engineer. Ze nuwslopend, chaotisch, maar vooral superleuk. Dit is een van de beste spel len die er is. Maar wees ge waarschuwd: je kunt dit spel beter niet spe len met men sen die je dierbaar zijn, want je moet bikkelhard zijn. En soms zelfs hoogverraad plegen. Trek minstens een middag uit voor dit spel, en vind een paar zeer geduldige men sen. Het duurt namelijk uren en is erg lastig

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 116