Heb je zin in een spelletje voor een groep? Ik heb vooral zin in een uitdaging Samenwerken? Benieuwd naar een van de beste spellen ooit? Tegen elkaar? Houd je van escaperooms? Strategie uitdenken? Lekker bluffen? Verborgen identiteiten? Dobbelen? €36 60 2-5 €18 JU 20 i 3-6 - €18 20 ^3-6 Net als je tegenstander moet je de route voor een trein uitstippelen, maar de spoorbaan van de tegenstander kan zomaar in de weg liggen. Je berooft een trein in het Wilde Westen, waarbij je uiteraard zoveel mogelijk rijkdommen wilt stelen. Maar de concurrentie is zwaar: ook je bandietenvrienden zijn uit op een stevige buit, en proberen niet in handen van de marshall te vallen. Wat dit spel in het bijzonder leuk maakt, is dat je je stappen van te voren moet plannen, zonder die van je concurrenten te kennen. Dat vraagt je om slim te anticiperen op wat je vermoedt dat je tegen spelers zullen doen. Toegankelijk spel van minder dan een uur. Vermakelijk spel dat ie dereen binnen een paar minuten kan leren. Een soort blufpoker, maar dan met heel veel dob belstenen. Leuk voor mensen die durven te bluffen en elkaar er graag bijlappen. Als spe ler heb je vijf dobbelste nen die je kunt bekijken, maar je hebt geen idee wat anderen hebben gegooid. Toch moetje raden hoeveel dobbel stenen met een bepaald aantal ogen in totaal zijn gegooid. Dat doe je door een 'bod' door te geven aan je buurman, die het bod verhoogt en weer doorgeeft aan de buur man naast haar of hem. Tenzij ze je niet geloven, natuurlijk. In een corrupte stad strijden jij en je tegenspelers een vuil spel om de macht. Bluffen speelt in dit spel een grote rol: je mag namelijk doen alsof je de gunsten van belangrijke mensen uit de stad voor je hebt gewonnen, ook al heb je die niet. Daardoor ontstaan razendspannende situaties. Je tegenstander weet name lijk niet of je hem belazert, maar kan je op elk moment ontmaskeren. Supersnel en spannend, het leukst met wat meer spelers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 114