Heb je zin in een spelletje voor een stelletje? Ik speel liever met een groter gezelschap Samenwerken? Hints geven? 7 Wonders Santorini Patchwork Romantisch rollenspel? Tegen elkaar? «■■I €55^75^2 Houd je van Tetris en puzzelen? Schaken maar dan iets hipper? Slim kiezen tussen kaarten? €28 2 20X2-4 - €16^30X2 €20 60 X 2 Fog of Love zit vol onmogelijke liefdes. Je maakt je eigen karak ter als bijvoorbeeld een knappe zwerver of een busines-babe die iets te veel wiet rookt. Goed voor een avondje hilarisch on gemak en goede verhalen. Dit is een van de origineelste bord spellen van de afgelopen tijd, gemakkelijk te leren dankzij een briljant ontworpen handleiding. Strategisch spel waarin spelers samen een stad bou wen, maar waarin er maar een als eerste bovenop het hoogste ge bouw kan staan. En die gene wint. Je kunt elkaar dwarsbomen en goddelijke krachten aan roepen om het spel naar je hand te zetten. Maar voor je het weet, zie je iets over het hoofd en gaat je tegenstan der er met de winst vandoor. Eenvoudig te leren, en toch veel diepgang. Kun jij de mooiste lappen deken maken? In Patch work naai je tetrisvormige lapjes aan elkaar. Dat klinkt een stuk suffer dan het is, want het blijkt nog een hele uitdaging om het zo te doen dat je hele lapje vol is én je aan het einde de meeste punten over houdt. Tegelijkertijd moet je oppassen welke lapjes je neemt: sommige zorgen voor veel punten of verminderen het aantal beurten dat je hebt. Toegankelijk strategisch puzzelspel voor twee spelers. Dit vernuftig ontworpen spel voor twee spelers staat op de negende plek van de ranglijst met Beste Spellen Allertijden. In dit spel bouw je een stad, waarin gebouwen, legers en wetenschap punten opleveren. Maar voor je het weet heeft de tegenstander een mili taire macht opgebouwd waardoor je wordt over rompeld, of een weten schappelijke vooruitgang geboekt die niet meer in te halen is. Dit spel is bij zonder leuk omdat je goed moet plannen, en tegelijkertijd slim moet improviseren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 112