corendon corendon nl/Ci 10 RECONSTRUCTIE VERBOD Meerdere meldingen van op hol geslagen Stints na het tragische ongeval in Oss leidden mede tot het straatverbod, blijkt uit inspectieverslagen. 10 DAGEN The Regent Beach Resort II ©corendon.vliegvakanties Daags na het dramati sche ongeval staan twee inspecteurs van de inspectie Leefom geving en Transport in een politiedepot in Den Bosch. Voor hen ligt de zwaar bescha digde Stint waarin op 20 septem ber vier kinderen het leven lieten. Ze raken het felroze karretje met geen vinger aan om geen onom keerbare handelingen te doen waardoor de oorzaak van het on geluk wellicht nooit meer kan worden vastgesteld. Eerst moeten ze door onderzoek van andere Stints zien te achterha len wat er technisch allemaal mis kan gaan. De onderzoeksleider van de politie geeft ze een eerste aan wijzing; getuigen hebben waarge nomen dat de bestuurster van het voertuig niet meer kon remmen voor de gesloten spoorwegover gang. Er volgt een eerste gesprek met de fabrikant. Hij kan zich maar moeilijk voorstellen wat er is ge beurd, schrijven de inspecteurs in hun verslag. Er zijn vooral accu problemen met de Stint, vertelt hij. De accu's zijn snel leeg, waar door de wagentjes uitvallen. Maar dat is precies het tegenoverge stelde scenario van wat getuigen in Oss hebben verklaard. Ook is er een enkele keer een probleem geweest met de gashen del, geeft de fabrikant toe. De gas- veer kan afbreken, waardoor de hendel niet automatisch terug draait naar de laagste stand. Hand matig lukt dat dan nog wel. Uit voorzorg heeft het bedrijf zo'n vijfhonderd gasveertjes vervan gen, ook bij de Stint die veronge lukte. Dat gebeurde op 24 juli. 'Heeft de vervangen veer mis schien een rol gespeeld bij het on- geval?' tekent een van de inspec teurs later op in zijn onderzoeks verslag. Een te strakke veer kan breken. De inspecteurs en medewerkers van het Nederlands Forensisch In- situut (NFI) onderwerpen in to taal zes Stints aan een verkennend onderzoek. Medewerkers ontdek ken dat het wagentje 'op hol kan slaan' wanneer er iets mis is met de stroomkabel, bijvoorbeeld door een draadbreuk of doordat kabels loskomen van contactpunten. De elektrische bolderkar komt dan al leen nog tot stilstand als de gas hendel helemaal wordt terugge draaid. De NFI-medewerkers wijzen op een cruciaal onderdeel in de gas hendel, de microswitch. Dit scha kelaartje moet een foutmelding geven als er een draadbreuk is, waarna het karretje stilvalt. Maar als de microswitch niet werkt of de gashendel, om wat voor reden dan ook, niet helemaal wordt te ruggedraaid, gebeurt dat niet. „Het is daarom niet ondenkbaar dat bij een (klein) percentage van de Stints deze veiligheidsmaatregel niet werkt", schrijven de mede werkers. Via de politie krijgen de inspec teurs een melding van een Stint f\Wee\r\ te boe|<ey\ op. Puri Bambu Hotel Jambuluwuk Oceano Logies Ontbijt Anantara Hua Hin Resort Thailand Thailand PAeer v&k(Xvrt.ieiv"\spinxtie vind je op: 023 75106 06 W. zaterdag 20 oktober 2018 Zo verdween de Stint van Raymond Oss/Den Haag Een Stint staat werkloos voor de deur van een kin derdagverblijf. Sinds 1 okto ber mag de elektrische bolderkar niet meer de open bare weg op. FOTO ROBIN UTRECHT Donderdag 27 september Vrijdag 28 september Deze prijzen zijn nog slechts 3 dagen boekbaar, daarna gaat de prijs weer omhoog EXTRA KORTING VERTREK NOV.& DEC. K Vertrek oktober 'X v.a. €649 /V. JIMBARAN Logies Ontbijt SEMINYAK Op ca. 400 meter van het strand Zwembad in prachtige tuin Gratis shuttleservice naar Kuta Beoordeeld met een 8.5 HUAHIN Logies Ontbijt Gelegen in het hart van Seminyak Op loopafstand van het strand Zwembad met glijbaan Beoordeeld met een 8.4 HUAHIN Logies Ontbijt Corendon Vliegvakanties Direct aan het zandstrand Verblijf in ruime superiorkamer 2 a-la-carterestaurants en gezellige bar Beoordeeld met een 8.2 Direct aan het strand Prachtige tuin met zwembaden Diverse restaurants en bars Beoordeeld met een 8.9 Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 9 of 10 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 en administratiekosten €25 per boeking. De korting van €50 geldt per boeking, is nog niet in bovenstaande prijzen verwerkt en alleen geldig op corendon.nl of via ons Contact Center. Bekijk alle voorwaarden op corendon.nl/aktie. Druk- en zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 10