'Ik kan niet het risico lopen dat hij straks zegt: ik heb het gehad met die ouwe taart' Ik hoefde geen rekening te houden met iemand, had m'n scharrels dus kwam ook aan mijn trekken. Ideaal, vond ik. Het heeft wel lang geduurd voordat het serieus wat werd. Ik had niet zoiets van: ik ga me hier totaal in storten. Hij heeft er heel hard zijn best voor gedaan. En het is zo'n bijzondere gast. Hij vond het prachtig. Kun je nagaan, ik woog geloof ik 95 kilo. Ik zei nog: nor maal zie ik er anders uit, hoor. Kijk, na je eerste en tweede kindje ben je redelijk snel weer in shape. Naarmate je meer kinderen krijgt, wordt dat moeilijker. Op een bepaald moment had ik zoiets als: het is ook zonde om all the way terug te gaan in kilo's, terwijl ik wist dat ik toch meer kinderen wilde. Vanaf de sterilisatie wist ik: nu is het klaar. Nu kan ik met mezelf aan de slag, zonder dat er een stemmetje meereist dat zegt: wie weet, nog één..." „Dat wil hij al een tijdje. Maar wat denk je: ik ben twee keer gescheiden. Wat dat niet heeft gekost. Hij begrijpt dat en zegt: 'Ik teken alles wat je wilt, als je mijn naam maar draagt'. Laatst waren we bij de trou werij van een van zijn beste vrienden. Stond hij daar met tranen in de ogen: 'Dit is toch wat je wil?' Zo aandoenlijk. Ik ken geen man die zo graag wil trouwen om de whole shabang. Superromantisch." „Zo werkt het niet, helaas. We zijn laatst naar een notaris geweest. Vroeger trouwde je op huwelijkse voorwaarden en werden ze nageleefd. Wat van jou was bleef van jou. Nu is er een tijdje geleden een zaak geweest waarbij door een rechter anders werd be sloten, ondanks de huwelijkse voorwaar den. Dan stopt het dus voor mij." „Het is anders als je jong bent, alles goed gaat en je elke keer in de top 10 staat, dan heb je nog een leven voor je. Ex-partners zeiden: ik zou nooit iets verlangen. Als het puntje bij paaltje komt wel dus. Moet je ex tra hard werken. En ik ben de enige die het geld binnen moest halen, al die jaren. Ik heb nog nooit een cent gezien, van wie dan ook. Dat is hoe het is. Niet erg, want ik heb het tot nu toe gered. Maar ik kan niet het risico lopen dat Dominique over zeven jaar zegt: ik heb het toch wel gehad met die ouwe taart. Ben ik 50. Ik kan niet opnieuw begin nen. Stel nou, en ik ga er niet vanuit want Dominique is superloyaal, maar stel nou dat hij toch met een ander zou gaan. Dan nóg moet ik betalen. Zoals bij een van de vorige vaders. Dan moet ik dus betalen aan iemand die mij heeft besodemieterd. Dat gevoel, die teleurstelling, dat was zo heavy; het heeft lang geduurd voordat ik dat gevoel kwijt was. Op m'n 50ste wil ik done zijn, of in elk geval rustiger aan kunnen doen." „Ik heb een appartement gekocht in Am sterdam-Zuidoost. Een prettige buurt. Ik wacht op het moment dat er eentje onder of naast vrijkomt. We passen er nu niet in. En dan een kleine hypotheek. Ik wil een potje opbouwen om straks de dromen van de kinderen te kunnen waarmaken. Meer opzijzetten. Ik heb nooit meer opgebouwd dan nodig was. Ik wilde thuis zijn. Daar ben ik het gelukkigst, hierboven (wijst naar huis). Ik heb het altijd moeilijk gevonden mezelf te verdelen tussen thuis zijn en artiest zijn. Ik heb dat altijd buitenshuis gehouden. Er hangt geen foto van mezelf als artiest in huis. Geen gouden plaat, geen prijs, geen cd. Ik heb alles weggedaan. Ge veild voor het goede doel. Die zelfverheer lijking, vreselijk. Ik doe er niet aan." „Zes Edisons. Die staan in de opslag. Voor als mijn kinderen later zeggen: ik had toch wel iets van je willen hebben. Krijgen ze er allemaal één." „Niet naar festivals, wel bij één grote show, als ik die doe. Ze vertellen me daarna wel hoe achterlijk ze me vonden bewegen. 'Mam, dat kan écht niet meer hoor, dat dansje.' Of ik heb weer iets gezegd. Phoenix zei vorig jaar: 'Mama, zei jij nou 'fuck' op het podium? Bad word.' Dan denk ik: dat heb ik dan in elk geval goed gedaan." En nu wil hij trouwen. Maar? Hoe bedoel je? Jullie gaan wel verhuizen. Heb je helemaal niets bewaard? Komen ze naar optredens? PASPOORT Anouk Teeuwe Geboren 8 april 1975 in Den Haag. Opleiding Conservatorium (niet afgemaakt). Carrière Eerste platencontract in 1996, breekt een jaar later door met Nobody's Wife. Brengt tussen 1997 en heden twaalf studio albums uit en scoort hits als Michel, GirlLost Three Days in a Row. Behaalt op 18 mei 2013 met Birds de negende plaats op het Eurovisie Songfestival. Wordt in 2015 coach in The Voice of Holland. Wint onder meer tien Edisons, een Gouden Harp en de Noorderslag Popprijs. Privé Moeder van Benjahmin Kingsley (2002), Elijah Jeremiah (2003), Phoenix Ray (2005), Jesiah Dox (2010), Sion Jethro (2014), Jelizah Rose (2016). Woont met Dominique Schemmekes. ZATERDAG 20 OKTOBER 2018 13

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 101