'Een droom kwam uit' Stroom genoeg Rotterdam verandert bijstandsbeleid ouderen Walcheren 2019 Op een prachtig plekje bij een rivier in het Noorse Valldal steken 's nachts herten over, ontdekte fotograaf Vegard Lodoen najaren zoeken. Hij wist er deze foto te maken, met behulp van een camera met een bewegings sensor in een waterdichte doos. Lodoen won er een eervolle vermelding mee bij de prestigieuze wedstrijd Wildlife Photographer of the Year. Ook drie Nederlanders vielen in de prijzen.P14 Boudewijn bouwde zijn eigen windmolen „We moeten hen daar niet meer mee lastig vallen", zegt de nieuwe bijstandswethouder Richard Moti (PvdA). „Constante afwijzing doet echt iets met mensen hun eigen waarde." Het gaat om zo'n 5400 inwoners van Rotterdam en is een radicale koerswijziging van het beleid van de vorige coalitie met Leefbaar Rotterdam. Die hamerde op het principe van voor-wat-hoort-wat. Oud-vakbondsbestuurder Moti neemt met zijn nieuwe koers het advies van de cliëntenraad van bij standsgerechtigden over: stop met de sollicitatieplicht voor ouderen. „Ik sprak een oudere man die zo'n vijfjaar in de bijstand zat. Hij heeft 1400 sollicitatiebrieven gestuurd. Vijf per week, anders wordt hij ge kort op de bijstand. Dat betekent ook 1400 afwijzingen." De bijstandsouderen worden echter niet 'losgelaten'. „Met deze mensen gaan we een ander ge sprek voeren. Niet dreigen met sancties, niet weer naar de zoveel ste cv- of Linkedln-training stu ren. Nee, de vraag zal zijn: wat wil je wel? Vrijwilligerswerk bijvoor beeld." De VVD - coalitiegenoot in de Maasstad - en oppositiepartij Leef baar Rotterdam zijn kritisch op het nieuwe beleid. „Moti schrijft een hele groep Rotterdammers ca tegorisch af', zegt Leefbaar-raads lid Eshan Jami. „Dat is schandalig, dit zijn juist mensen met veel er varing, die nog heel veel voor de stad kunnen betekenen. De wet houder zegt dat hij niet gelooft in het granieten bestand, maar hij be wijst hiermee het tegendeel." Ook staatssecretaris Tamara van Ark (Sociale Zaken) is er niet hele maal gerust op. „Ik kan niet ge noeg benadrukken hoe belangrijk het is om mensen die in de bij stand zitten te ondersteunen en activeren. Dat hangt wat mij be treft niet af van leeftijd. Doel is en blijft dat mensen mee kunnen doen. Betaald werk geeft ook auto nomie en onafhankelijkheid." Gemeenten mogen alleen ont heffen van sollicitatieplicht op in dividuele basis, niet per groep. Dat doet Moti ook niet, stelt hij, want elke 60-plusser wordt individueel beoordeeld. De bijstandssenior die wel graag wil werken, krijgt alle begeleiding die andere werklozen ook krijgen. Moti heeft de zware opdracht om het aantal van 38.000 bij standsgerechtigden (ten tijde van de raadsverkiezingen) binnen vier jaar met 8000 structureel omlaag te brengen. 16°C Nieuwsmedia Vertrek Meer weten? Bel 070 30 76 700 of kijk snel op nrv.nl »ZEELAND2 60-plus vrij van sollicitatieplicht 60-plussers in de bijstand hoe ven in Rotterdam niet per se meer te solliciteren. Deze groep wordt vrijgesteld van de plicht vijf keer per week te rea geren op een vacature, als dui delijk is dat zij toch niet meer aan het werk komen. Monica Beek Antti Liukku Rotterdam vrijdag 19 oktober 2018 veel zon, koude nachten pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 Boek nu uw rondreis in 2019 Heeft u al reisplannen voor 2019 en kunt u snel beslissen? Boek nu 2019 t/m oktober vertrek: er is volop keuze! Kies uit 74 verre groeps- en 212 verre privéreizen. Kies voor de specialist in verre rondreizen. Kijk voor de voorwaarden op NRV.nl. Prijs incl. snelle beslisserskorting. Exd. reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1