REFURBISHED iPhone 7<32GB) 7 Jinek krijgt Sonja Barend Award oktober 2018 Er vliegen voor de tijd van het jaar uitzonderlijk veel muggen in ons land rond. Door het warme weer zijn ze toe aan een zesde of misschien wel zevende leg, legt een insectdeskundige uit. Pak de antimuggenspray er maar weer bij. Ze dansen weer in de tuin, de man netjesmuggen op zoek naar een vrouwtje. Het enige doel van het mannetje, herkenbaar aan hun veer achtige antennes, is om het vrouwtje te bevruchten. „Het feit dat er nog zo veel mannetjes leven, wijst erop dat er ook veel vruchtbare vrouwtjes muggen zijn en die vrouwtjes heb ben een enorme bloedhonger", zegt insectdeskundige Leendert- Jan van der Ent van de Ne derlandse Entomologi sche Vereniging. Bloedhonger betekent zoemen, steken, jeuk en slapeloze nachten. „De muggen bevinden zich nu vooral in waterrijke ge bieden." Dat de muggen niet weg te slaan zijn, heeft een eenvoudige reden: het warme weer. „Daardoor komen er nu hele nieuwe generaties mannetjes en vrouwtjes bij. Een heleboel insecten hebben last van de lange, warme zo merperiode. Ze vliegen tot laat in het jaar door of raken van slag en produ ceren naast een voorjaarsgeneratie ook een najaarsgeneratie. Normaal houdt het in de zomer op, maar nu zien we in het najaar ook een piekje." Actief Van der Ent verwacht dat de muggen nog wel even blijven. Het muggen- seizoen begon door het warme voor jaar bovendien al een maand eerder. „Ze zijn dus aan hun zesde of mis schien zelfs wel zevende leg toe", vertelt Van der Ent lachend. Volgens de entomoloog zijn er wel meer insecten die nog steeds actief zijn. Het zijn veelal exoten die de huidige warmere zomers hier goed kunnen doorstaan. Als voorbeeld noemt hij de Noord-Amerikaanse wantsen. „Die doet het goed, net als het Aziatische lieveheersbeestje. Het neemt echter niet weg dat het in de breedte slechter met de insecten gaat. Vooral met de 'bloemzoekers'." De muggen zijn er dus. Hoe kun je de overlast het beste beperken? Als het warm blijft, kun je in ieder geval 's nachts beter je ramen dicht doen, want dan komen de bloeddorstige vrouwtjes ten tonele. De klamboe kan ook wel weer uit de kast. Lavendel En natuurlijk zijn er tal van groot moeders huis-tuin-en-keu- kentips om de zoemers af te schrikken. Sloop de la- vendelplant in de tuin en leg een bosje in de slaap kamer. Muggen gruwe len van deze lucht. Het zelfde geldt voor een hoopje muntbladeren. Of Insecten raken van slag en produceren ook nog een najaarsgeneratie maak gebruik van de matige vlieg techniek van de stekerds en plaats een ventilator. De luchtstroom ont wijken ze. Wat ook scheelt is het voorkomen van stilstaand water, omdat daarin de eitjes worden gelegd voor weer een nieuwe generatie. Verder zijn er tal van antimuggensprays of-stiften in de handel. Veel mensen zullen die nog wel in huis hebben liggen, na de lange zomer. Het is volgens klimatologen waar schijnlijk dat er vaker warme en droge zomers gaan volgen. Het is dus niet ondenkbaar dat ook volgend jaar de steekmug lang bij ons blijft, ver wacht deskundige Van der Ent. Eva Jinek heeft voor haar inter view met Denk-Kamerlid Farid Azarkan de Sonja Barend Award gewonnen: een jaar lijkse vakprijs voor het beste televisie-interview. Eva Jinek kreeg de prijs tijdens de uitzending van De Wereld Draait Door uit handen van Sonja Barend. Ze reageerde blij verrast en had tranen in haar ogen. Dat laatste kwam niet door de award, maar door het feit dat ze na haar bevalling weer voor de eerste keer op tv was. „Ik heb mijn emoties nog niet helemaal onder controle." Jinek sprak Azarkan over de Denk-plannen voor een online campagne die uiteindelijk niet is uitgevoerd, maar wel via Fa- cebook is getest. In de nepcam- pagne werd aan PW-leider Geert Wilders een citaat toege schreven dat hij nooit had uit gesproken. „U spreekt zich zo vaak uit tegen nepnieuws en dat u dan zelf overweegt om een nepcampagne te gebrui ken. Ik probeer die gedachte gang daarachter te begrijpen", aldus Jinek in het gesprek dat op 20 juni 2018 werd uitgezon den. „Het is Jinek op haar best, Denk op zijn lelijkst", aldus tv- recensent Angela de Jong Dit is een zeer zwaar diplomatiek incident 'Politie infiltreerde in terreurcel' De politie was geïnfiltreerd in de groep die volgens het OM een grote aanslag in Nederland wilde plegen. Dat meldden RTL Nieuws en NRC op basis van anonieme bronnen. Vol gens NRC deed de politieman zich voor als 'aanslagplanner' van IS. RTL meldt dat de politie zelfs wapens leverde. De infil trant zou contact hebben ge legd met de zeven verdachten die eind september werden op gepakt in Arnhem en Weert. Let op! Geld lenen kost geld Forza Refurbished 2 GB Data 100 min/sms Ze zzzzijn niet weg te slaan: muggen* Rik Sneijder Leiden - Leendert-Jan van der Ent, entomoloog HILVERSUM Premier Geert Bourgeois van Vlaanderen, over het verbreken van alle diplomatieke banden van Spanje met Nederlandstalig België na kritiek over de arres tatie van Catalaanse politici die strijden voor onafhankelijkheid. ARNHEM 1207 Bergen op Zoom Breda Dordrecht Etten-Leur Goes Middelburg Oosterhout Roosendaal Rotterdam Terneuzen Tilburg Vlissingen Waalwijk Barendrecht 24 maanden garantie! Tot 60% goedkoper Op 50 punten gecontroleerd Totale toestelkosten Eenmalige bijbetaling Totaal kredietbedrag Termijn bedrag Duur overeenkomst Vaste debetrentevoet 360,00 360,00 €15,00 24 maanden Losse verkoopprijs: 449, 7,00 voor je abonnement 15,00 voor je toestel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 7