Hulde voor de oudste vrijwilliger Rode Kruis m HEMA Trein Dag retour koffie of thee en tompouce Museum Goes sluit deuren voor een betere ingang 7 NEL BIJL-VERMAAS 100 JAAR Het is druk op de honderdste verjaardag van Nel Bijl-Vermaas uit Tholen. Familie, de burgemeester, televisie en krant; ze komen allemaal feliciteren. Net als het Rode Kruis. Workshops Welkom Bouwen Wonenplein huis nu exclusief bij HEMA De jarige is met haar honderd jaar de oudste actieve vrij williger van het Rode Kruis. In 1967 werd zij lid, en nu is zij nog steeds actief. „Met haken", legt dochter Marijke de Wilde uit. „En nog fanatiek ook, hoor. Ie dere maandag gaat ze naar Da lemhof. Daar maken ze dekens of kussens. Die worden dan weer verkocht op een braderie of een verkoping in het Anker, waar ze woont. De opbrengst is voor het Rode Kruis. Vorig jaar heeft ze nog een speld van de organisatie gekregen omdat ze 50 jaar lid was." Mevrouw Bijl liep tot een paar jaar terug ook nog collectes. „Dat deed ze voor allerlei organisaties. Voor de Hartstichting, het Rode Kruis en de kankerbestrijding bijvoorbeeld. Maar toen is ze een keer ziek geweest en daarna is het opgehouden." Koffie schenken Dat wil overigens niet zeggen dat de eeuweling nu stil zit. „Ze is nog hartstikke goed. Ze puzzelt en gaat ook nog één keer in de week bij het Anker koffie schen ken. Bij de dagverzorging. Dat kan ze niet overslaan zegt ze, want anders is er niemand." De honderdjarige is een echte Thoolse. Ze is in 1918 geboren op een boerderij net buiten het stadje, en heeft er verder altijd gewoond. „Ze is wel eens met haar ouders naar Texel gegaan", vertelt De Wilde. „Dat was in de oorlog. Daar heeft ze maar een paar dagen gezeten, want ze kon den er niet wennen, vertelde ze." Sinds 49 jaar is mevrouw Bijl al weduwe, en nog veel meer jaren moeder van vier kinderen. Drie dochters en een zoon, die op hun beurt weer voor een heleboel klein- en achterkleinkinderen hebben gezorgd. Uit eten „Vanavond gaan we met alle kin deren, kleinkinderen en achter kleinkinderen wat eten in De Meulvliet", aldus De Wilde. „Ik zei 'dan doen we maar als toetje allemaal hetzelfde ijsje'. Maar dat vond mijn moeder maar niks. 'Is er dan geen toetjesbuffet?' vroeg ze meteen. Dus hebben we straks een toetjesbuffet." De jarige geniet intussen van haar verjaardag. „Twee nieuwe heupen, ze hoort wat slechter, maar verder is ze nog zo actief. Die wordt nog wel 110, zeggen wij wel eens." do. 25 t/mza. 27 oktober 13 -18 uur, za 10 -17 uur :raati3-iSB Goes do. 14-21 uur, vr TMC, Marconist (vol is vol) GOES - Het Historisch Mu seum De Bevelanden in Goes gaat ruim vijf weken dicht we gens werkzaamheden. In die weken wordt gewerkt aan een nieuwe entree. Vanaf maandag 22 oktober is het museum ge sloten. De entree gaat helemaal op de schop. Als de werkzaam heden klaar zijn, ontstaat er een nieuwe ingang die gedeeld zal worden met 'buurman' het VW. Daarnaast wordt ook het aantal zitplaatsen in het muse umcafé uitgebreid. Daardoor kan het museum straks beter busgezelschappen ontvangen. Vanaf 28 november gaan de (nieuwe) deuren van het mu seum weer open. Zie voor de openingstijden www.hmdb.nl. r geldig van maandag t/m vrijdag vanaf 9:00 uur en op zaterdag en zondag ae hele dag koop je Trein Dagretour t/m 28 oktober 2018 in een HEMA winkel of via hema.nl/tickets kijk op hema.nl/tickets voor Oe volledige actievoorwaarden Schrijf je in voor een workshop via de website zeeuwsewoonmarkt.nl donderdag 18 oktober 2018 BE Willem Adriaansens Tholen A Josina Bevelander (I) en Ester Geldenhuys van het Rode Kruis feliciteren de jarige Nel Bijl-Vermaas, fotojohan vanderheijden Heel veel creatieve workshops! Schrijf je snel in via zeeuwsewoonmarkt.nl I De 6e Zeeuwse Woonmarkt gaat weer van start! Nieuwbouw, huizen, tuinen, interieur en nog veel meer! Meer dan 35 Zeeuwse bedrijven tonen alles over en voor wonen. Dit alles natuurlijk onder het genot van hapjes en drankjes en natuurlijk de gratis wijn- en bierproeverij met uitleg van o.a. Jens van Stee, de bekende stadsbrouwer van het Slot Oostende. Met o.a. makelaars, gemeenten, aannemers, architecten en een hypotheekverstrekker. Met het actuele woonaanbod en nieuwbouwmogelijkheden. F. S EE5ÜMS5 Es ARCHIEFFOTO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 61