rl Fi u Nog één weekend hinder door werk aan kruispunt in Goes rrr b-Pi *4 6 Bestuur De Meestoot gaat plannen bijstellen ïTu Jy5 Treinloos weekend itjtt] De verbouwing van het streekmuseum De Meestoot pakt een ton duurder uit dan verwacht. Oorzaak is de overspannen bouwmarkt. „Nu de economie floreert, kunnen aannemers vragen wat ze willen", zegt voorzitter Arie van der Zwan van het streekmuseum. Het geld komt bovenop de oorspronkelijke 290.000 euro, geraamd voor de ver bouwing van het museum in Sint- Annaland. „Een ton extra willen en kunnen we niet bekostigen", zegt Van der Zwan. Oorzaak De oorzaak is tweeledig. Voor de verbouwing is Europese subsidie aangevraagd. Het museum heeft lang moeten wachten op de goed keuring daarvan. Pas eind vorig jaar kwam de toezegging. In de tussen tijd is de economie aangetrokken, met een overspannen bouwmarkt als gevolg. De kosten van bouwma terialen rijzen de pan uit. „Nu zijn de rollen omgekeerd. Aannemers éi t' V ncansKncssi W W f fT tK kunnen vragen wat ze willen. Voor jou staan er drie anderen in de rij. Dat maakt onderhandelen lastig." Het bestuur van De Meestoof gaat opnieuw met de aannemer aan tafel voor een alternatief plan. Eind deze maand moet daar meer duide lijkheid over zijn, zegt Van der Voor jou staan er drie anderen in de rij. Dat maakt onderhandelen lastig Zwan. „De uitkomst kan zijn dat we de verbouwing uitstellen of anders gaan vormgeven. Dat moeten we met onze leden bespreken." De verbouwing van het museum moest dit najaar beginnen. Met als doel het vernieuwde museum vol gend voorjaar te openen. De Mee stoof wil tussen het hoofdgebouw en de expositieschuur een atrium bouwen. Met die voorziening worden in een keer meerdere problemen op gelost. Zo is er nu geen geschikte ruimte om grote groepen te ont vangen, is de toegankelijkheid voor rolstoelgebruikers beneden de maat en ontbreekt een winkeltje. Zowel ProRail als de gemeente Goes gaat in het laatste weekend van oktober aan de slag op de spoorwegkruising. Terwijl de spoorbeheerder de overgang ver breedt, legt de gemeente vrijlig- gende fiets- en voetpaden aan. Ook wordt de nieuwe afslagstrook aan gesloten voor verkeer dat vanuit de stad rechtsaf de Buys Ballotstraat in wil. Nu rijden die auto's nog over één van de twee rijstroken richting Kattendijke en Kapelle. Als gevolg van de werkzaamhe den, die dag en nacht doorgaan, zijn de Buys Ballotstraat en de spoor wegovergang afgesloten van vrijdag 26 oktober 17.00 uur tot en met maandag 29 oktober 13.00 uur. Be woners van de Buys Ballotstraat kunnen gewoon bij hun huizen ko men. Dat geldt niet voor mensen uit de Parallelweg. Hun straat is het hele weekend moeilijk bereikbaar, met name op zondag; dan is de weg helemaal afgesloten. Geluid, trillin gen, licht en stof behoren ook tot de mogelijke overlastscenario's. Ongemakken Treinreizigers en automobilisten krijgen eveneens te maken met on gemakken. Zo rijden er zaterdag en zondag bussen in plaats van treinen tussen Kruiningen-Yerseke en Vlissingen. Voor automobilisten geldt een omleidingsroute. De Pa- tijnweg is gewoon open, maar van wege uitgeschakelde stoplichten worden verkeersregelaars ingezet. De aanpak van de spoorwegover gang is het laatste onderdeel van de reconstructie Patijnweg/ Buys Bal lotstraat. De rest van het werk is af gelopen voorjaar gedaan. De nieuwe situatie moet de doorstro ming verbeteren en de veiligheid voor met name fietsers vergroten. WERKZAAMHEDEN IN DE REGIO Cabaret over depressie Cursus digitale fotografie Rommelmarkt MIJN DORP, MIJN STAD donderdag 18 oktober 2018 BE Renovatie museum valt ton duurder uit Timo van de Kasteele Sint-Annaland W -iM 'iS i 1 CÉ "i sQ De Meestoot, met hier een beeld van de expositie in 2017, kan nu geen grote groepen mensen ontvangen, archieffoto marcelledavidse -Arie van der Zwan, voorzitter De reconstructie van de kruising Patijnweg/Buys Ballotstraat in Goes nadert zijn einde. Met de afsluiting van de spoorwegover gang eind oktober staat omwo nenden en verkeersdeelnemers nog één weekend flinke (ver- keers)hinder te wachten. Ellen Jobse-Smaardijk Goes GOES De spoor wegovergang bij de Patijnweg/Buys Bal lotstraat is niet de enige Goese over weg waar in het weekend van 27 en 28 oktober gewerkt wordt. Tijdens het treinloze weekend gebeurt er ook het één en ander bij de Van Hertumweg, waar de werkzaam heden voor de nieuwe spooronder- doorgang in volle gang zijn. De ver plaatsing van di verse spoorportalen (constructie waar aan de bovenleiding hangt, red.) staat ge pland. Ook gaan een aantal heipalen en damwanden de grond in die dicht op het spoor komen te staan. De spoorweg overgang bij de Van Hertumweg blijft wel open voor het ver keer. HEINKENSZAND 'Ik zie de bui al han gen' heet de nieuwe show van cabare tière Marjolijn van Kooten. Ze vertelt over depressie, suï- cidegedachten en de angst voor een terugval. De show komt naar Hein- kenszand en Ritt- hem. Marjolijn van Kooten leed jaren lang aan een angst stoornis, maar heeft die nu onder con trole. Nu wil ze an deren met angst klachten laten zien dat er hoop is. De voorstelling is van daag te zien in De Stenge in Hein- kenszand en mor gen in De Verwach ting in Ritthem. Kaarten reserveren kan via: www. theatersaanzee. com. HEINKENSZAND De Seniorenraad Borsele houdt in samenwerking met de bibliotheek Oos- terschelde een cur sus digitale fotogra fie. De cursus be gint maandag bij Bi bliotheek Heinkens- zand. Alles over composities tot be lichting en van por tretten tot natuurfo to's komt aan bod tijdens de cursus. Deelnemers dienen zelf een opgeladen camera mee te nemen. Kosten be dragen 37,50 euro. Aanmelden kan via 0113-562626. MIDDELBURG Bij de Nieuwe Kerk onder de Lange Jan in Middelburg wordt zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur een rommelmarkt gehouden. Er wor den spullen te koop aangeboden voor het interieur. Om 15.00 uur is er een veiling van kunst, huisvlijt en antiek. GOES Vredeskerk, 09.30-11.30 uur: Inloopochtend; Serviceflat de Schakel, 09.30-11.30 uur: Digitaal Café; Erasmuspark, 10.00-11.00 uur: Inloopspree kuur van wijkverpleging; 14.00 uur: Wandeling in groepsver band en scootmobieltocht; 'S-GRAVENPOLDER Sporthal De Zwake, 10.00-11.00 uur: Gratis sporten; HANSWEERT Dorpshuis, 10.00 uur: Wandeling; HEINKENSZAND V.d. Biltplein, 08.00-12.00 uur: Weekmarkt; 09.30 uur: Wandeling in groepsverband; Bibliotheek, Stengeplein, 09.30-11.30 uur: Digitale inloopochtend; Hoef bladstraat 1,11.00-12.00 uur: Gratis sporten; Bibliotheek, 14.00-15.30 uur: Taaicafé; 'S-HEER ARENDSKERKE Arendhuis, 19.15-20.15 uur: Fit ness Fun Party; KRUININGEN Hof Cruninghe, 10.00-11.15 uur: SeniorenYoga; SINT-ANNALAND Streekmu seum De Meestoof, 14.00- 17.00 uur: Kinderactiviteit 'vo- gelvoederrollen maken'; De Wellevaete, 19.30 uur: Lezing Wido Quist over 'Natuursteen in monumenten op Tholen, ori gineel, vervanging en repara tie'; THOLEN Stevinweg 2,10.00- 12.00 uur: Uitgeverij Boek- hout/AGF opent haar deuren voor rondleidingen; WAARDE Dorpshuis Meer waarde, vanaf 10.00 uur: Sport- en spel dag voor basis schoolkinderen; YERSEKE MFC Tehare, 09.00- 09.45 uur: Allevo lessen 'Be wegen voor 65+'; 09.45-10.15 uur: Vrij badmintonnen; 10.00- 11.00 uur: Yoga-gym voor 55+; 13.30-16.00 uur: Koersbalmid- dag; Bibliotheek Moerzicht, 10.00-12.00 uur: Digitaal in- looppunt; Haven, 14.30-16.00 uur: Sleepvis-tour met demon stratie vistechniek; Grand Café Moerzicht, 14.30-16.00 uur: Creamiddag; 16.00-17.00 uur: Borreluurtje senioren. WINTEROUTFIT MIDDELBURG Ondanks de zomerse temperaturen zoch ten tientallen inwoners van de gemeente Reimerswaal van daag een nieuwe winteroutfit uit bij de kledingbank in Mid delburg, zoals Yazan en Mousa (rechts) uit Hansweert. Ook vandaag mogen mensen die het niet zo breed hebben op uit nodiging van de gemeente gratis komen winkelen. Marisca van der Rande van Kledingbank Zeeland vertelt dat de kle- dingactie voor het eerst in de herfstvakantie valt. „We zien dat meer kinderen kleding komen uitzoeken." foto lex de meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 60