Cor Swenne herleeft als standbeeld in Ouwerkerk I HEMA Trein Dag retour koffie of thee en tompouce 7 BEELDJE TIENDE OP RIJ Workshops Welkom Bouwen Wonenplein nu exclusief bij HEMA 39f nu PONY'S ZEEPEDUINEN I eester Swenne - zoals hij in de I volksmond wordt genoemd - is de I tiende in de reeks van beeldjes die de Stichting Re- nesse alle kernen op Schouwen- Duiveland cadeau doet. Het be gon met Pieter Mogge van Mari- anne van Puyvelde. Dat beeldje staat sinds 2009 bij de Nieuwe Kerk in Zierikzee. Sindsdien is er elk jaar in steeds een ander dorp een bron zen beeld van een betekenisvolle, inmiddels overleden bewoner onthuld. Na Ouwerkerk zijn nog negen kernen in afwachting van zo'n eerbetoon. Ze worden ge maakt door regionale of Zeeuwse kunstenaars, die zich hiervoor bij de Stichting Renesse kunnen aanmelden. Elles Hubers uit Zierikzee kreeg de opdracht het beeld van 'Meester Swenne' te maken. „Ik was er hartstikke blij mee en ook verrast, want ik maak wel beel dende vormen, maar heb er niet veel van brons op mijn naam staan", zegt Elles. Toch wilde ze deze uitdaging aangaan. Voor haar begint het immers met klei, en dat materiaal heeft al sinds haar kindertijd haar grootste voorkeur. „Ik wist niks van Cor Swenne", vertelt ze. „En ik kreeg maar twee niet zo duidelijke foto's en een wel erg jeugdig por tret: een man met een bril, een snor en borstelig haar. Ik wilde meer weten. Daarom ben ik gaan praten met Wim Kuyper, een ou dere dorpsbewoner die Swenne als onderwijzer en bevlogen mu sicus en dirigent heeft meege maakt." Opdracht Voor de kunstenares omvat deze opdracht meer dan alleen creëren. „Ik moest natuurlijk ook een be groting maken en alles regelen met de bronsgieterij. Dat is overi gens Steylaert in Waardenburg geworden." Elles is blij met de praktische begeleiding die zij kreeg van Re- gina Op de Beek, voormalig be stuurslid van de Stichting Re- nesse. Op de Beek vormt nu nog samen met Huib Uil en Aad van der Wouden de adviescommissie voor het Project Dorpsbeelden. Alles gebeurt in nauw overleg met de dorpsraden. De keus van een gewaardeerd of markant oud-bewoner die het eerbetoon toekomt, moet immers vanuit de bevolking komen. Ook over de locatie is overleg met dorpsraad en gemeente. z5 t/mza. 27 oktober 13 -18 uur, za 10 raat 13-15B G°es do. 14-21 uur, vr TMC, Marconist geldig van maandag t/m vrijdag vanaf 9:00 uur en op zaterdag en zondag de hele dag koop je Trein Dagretour t/m 28 oktober 2018 in een HEMA winkel of via hema.nl/tickets kijk op hema.nl/tickets voor Oe volledige actievoorwaarden Schrijf je in voor een workshop via de website zeeuwsewoonmarkt.nl donderdag 18 oktober 2018 SP Cornelis Adrianus Swenne (1880-1953) leeft als hoofdon derwijzer en oprichter van Mu ziekvereniging Nieuw-Leven voort in de collectieve herinne ring. Zaterdag 27 oktober wordt daar op de Ring een standbeeld van hem onthuld. Ali Pankow Ouwerkerk Elles Hubers bij één van haar andere kunstobjecten schermt de mini-uitvoering van het beeld van Swenne nog even af. Dit wordt zaterdag 27 oktober onthuld, foto dirk-jan gjeltema Zaterdag 27 oktober, vanaf 13.30 uur Dorpshuis Ouwerk erk, bijeenkomst onthulling standbeeld van Cornelis Adria nus Swenne. Heel veel creatieve workshops! Schrijf je snel in via zeeuwsewoonmarkt.nl (vol is vol) I De 6e Zeeuwse Woonmarkt gaat weer van start! Nieuwbouw, huizen, tuinen, interieur en nog veel meer! Meer dan 35 Zeeuwse bedrijven tonen alles over en voor wonen. Dit alles natuurlijk onder het genot van hapjes en drankjes en natuurlijk de gratis wijn- en bierproeverij met uitleg van o.a. Jens van Stee, de bekende stadsbrouwer van het Slot Oostende. Met o.a. makelaars, gemeenten, aannemers, architecten en een hypotheekverstrekker. Met het actuele woonaanbod en nieuwbouwmogelijkheden. BURGH-HAAMSTEDE De 94 pony's in de Zeepeduinen zijn weer klaar voor de winter. Natuurmonumenten gebruikt de gra zers om de openheid en plantenrijkdom van het gebied te be houden. Twee keer per jaar drijven boswachters en vrijwilligers de dieren bijeen om de hoeven te verzorgen. Ook wordt geke ken naar hun lichaamsgewicht, legt boswachter Aart Goedhart uit, zodat ze gezond de koude maanden in kunnen. „Het is ei genlijk een soort apk, maar dan voor pony's." foto aart goedhart 19?5

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 59