Met Nijntje op avontuur 9 CHECK DIT! Kees Wielemaker (59) is een van de motoren achter de Bluesroutes en -festivals in Zeeland. De Oost-Souburger vertelt over zijn liefde voor blues, toneel en Zeeland. Bluesroute Goes „Peter Kempe (The Juke Joints, red.) en ik organiseerden al twee jaar het Kwadendamme Bluesfestival. We gingen altijd samen naar evenemen ten: bandjes kijken die voor ons ook interessant konden zijn. Zo ook naar de Bluesroute in Giethoorn. We ver telden erover tijdens onze wekelijkse stapavond in café De Pompe in Goes. De toenmalige eigenaar kwam toen met het idee om ook zo'n route in Goes te houden en liep mee langs alle kroegen om ons voor te stellen aan de eigenaren. Binnen vier wer ken was de eerste Bluesroute Goes geboren." Meteen succes „Eigenlijk wisten we totaal niet waar we aan begonnen. Er moesten kaart jes en posters gedrukt worden en re serveringen werden toen nog via te lefoon en per brief gedaan. Peter zette op de avond zelf zijn busje op de Markt en dat gebruikten we als kan toortje. Halverwege de avond moes ten we extra kaarten maken, omdat ze uitverkocht waren. Het sloeg in als een bom. En dat doet het nog steeds. Het idee is na 25 jaar nog hetzelfde: je betaalt een keer entree en kunt dan in alle cafés de optredens bijwonen. We zagen een dip in het aantal be zoekers toen de euro en het rookver bod werden ingevoerd, maar het krabbelt nu weer op. We hebben jaarlijks zo'n achthonderd bezoekers. Sommigen zijn er al bij vanaf de eer ste editie, zij brengen nu hun kinde ren mee." Triangel „Voordat ik met Bluesroute Goes be gon, organiseerde ik busreizen vanaf Zeeland naar popfestivals als Torhout Werchter en Pinkpop. Op den duur kwamen daar ook optredens in het Sportpaleis en Vorst Nationaal bij. Zo ben ik terechtgekomen in de muziek wereld. Ik werk voor een havenbe drijf, dus doe al het andere in de avonduurtjes. Eigenlijk ben ik altijd met muziek bezig geweest. Zo stond ik vanaf mijn achttiende ieder week end achter de bar in een discotheek in 's-Heerenhoek. Maar ik kan geen Sommigen zijn er al bij vanaf de eerste editie, zij brengen nu hun kinderen mee enkel instrument bespelen. Een keer werd ik door Peter Kempe op het po dium gehaald, tijdens een optreden van The Juke Joints in De Piek in Vlissingen. Ik had gezegd dat ik trian gel kon spelen en moest dat maar eens bewijzen. Laten we het verder maar niet hebben over dat optre den..." Toneel „Naast muziek heb ik nog een andere passie: toneel. Ik ben al 42 jaar lid van vereniging Souburg Toneel en Caba ret (S.T.E.C.). Lange tijd als speler, maar de laatste jaren help ik meer achter de schermen. Vanwege een operatie aan mijn stem ben ik name lijk snel schor. Nu maak ik de posters en programmaboekjes en werk ik de website bij." Zeegeur „Ik ben geboren en getogen in Sou burg en ben er nooit weggeweest, en kel voor vakanties. Ik heb al 28 jaar een vriendin in Noord-Holland, we pendelen tussen haar en mijn woon plaats. Ik heb hier nu eenmaal mijn huisje, kennissenkring en de Blues routes en -festivals. Noord-Holland is leuk, maar ik ben altijd blij als ik weer terug in Zeeland ben en de zee kan ruiken." Scheele Lau „In mijn vrije tijd fiets ik graag over de Boulevard van Vlissingen of rij ik een rondje Walcheren met de auto. Een strandmens ben ik niet, ik ver veel me nogal snel. Vergaderen doen Peter en ik altijd bij 'Schele Lau', ofte wel café De Oranjeboom in 's-Heer Hendrikskinderen. Vaak onder het genot van een lekkere schnitzel met champignonsaus. 'Schele Lau' was de voormalig uitbater, de beste man is helaas overleden." Festivals „Als ik tijd heb, ga ik graag naar op tredens kijken in De Piek in Vlissin gen, 't Beest in Goes of De Spot in Middelburg. Uiteraard bezoek ik ook graag bluesfestivals, zowel in België als in Nederland. Ik probeer ook een keer per jaar naar zo'n festival in Amerika te gaan: in Chicago of New Orleans. Ik luister zeker ook graag naar andere muziek, zolang het maar met passie gespeeld wordt. Maar bluesrock is echt mijn ding. Deze 25ste Bluesroute in Goes is dan ook nog lang niet de laatste." donderdag 18 oktober 2018 GO 'Blij als ik terug ben en de zee weer kan ruiken' Gertie De Boey Kees Wielemaker: „Eigenlijk ben ik altijd met muziek bezig geweest. Maar ik kan geen enkel instrument bespelen." foto johan van der heijden Bluesroute Goes, 25ste editie, morgenavond in 10 cafés in Goes. Aanvang openingsconcert in 't Beest 20.30 uur. Naam voorstelling: Nijntje op de fiets Wie: Marianne van Houten Genre: kindervoorstelling Leeftijd: vanaf 2 jaar Waar: De Wegwijzer, Nieuw- en Sint Joosland Wanneer: zondag 21 oktober, 15.00 tot 16.00 uur arianne heeft een jurkje aan dat Nijntje ook zou kunnen dragen. Ze speelt op een piano waar Nijntje ook achter zou passen. En ze heeft een fietsbel waar een afbeelding van Nijntje op staat. Geen twijfel over mogelijk: deze voorstelling gaat over Nijntje. De decorstukken lijken zo uit de boekjes van Dick Bruna te zijn ge vallen: een bloempje, een bal, een beer. In dit geval komen ze uit een heel groot huis met draailuikjes. Achter elk luikje zit een attribuut, zodat het een beetje doet denken aan een grote spelshow van te levisie. Zo zie je maar weer, voor jong en oud blijft het spannend om te zien wat er tevoor schijn komt van achter een gesloten luikje. Maar wat nog belangrij ker is, de voorstelling voelt heel vertrouwd voor kinderen. Omdat alles ook zo klein en lieflijk is, durven ze mee te doen. En wie Nijntje Marianne van Hou ten in haar voorstel ling Nijntje op de fiets. FOTO WILLEMSCFIALEKAMP nog niet kende, sluit haar vanaf nu in zijn of haar hart. Marianne van Houten baseert haar spel en zang voor de voorstel ling Nijntje op de fiets op de verhalen van Dick Bruna. Hij verzon Nijntje in 1955 en er versche nen tientallen prenten boekjes over de avon turen van het witte ko nijn. Van Houten studeerde af op zang aan het Artez conservatorium en richtte zich daarna op theater. Ze schrijft en speelt haar eigen kindervoorstellingen. In Nijntje op de fiets neemt ze haar toeschouwers aan de hand van attri buten en liedjes mee op avontuur. Ze pakt haar fiets en gaat op pad, ze fietst langs het bos, de boerderij, de speeltuin en naar opa en oma Pluis. Wie zin heeft, mag mee. - Vaieska Nastaiy

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 54