Ouders in een vechtscheiding die een knock-out verdienen 6 Nieuwe film van Roman Polanski Top 5 in de bioscoop Nu in de bios Everybody Knows Niemand in de stad AStar is Born erugkijkend be schouwt Ryan Gosling Blade Run ner 2049, Drive) zijn vertolking van as tronaut Neil Arm- strong als de inge wikkeldste rol in zijn carrière. De Ca nadese acteur voelde veel druk om de Amerikaanse held te spelen die bijna een halve eeuw na zijn maanlanding nog steeds tot de verbeelding spreekt. Vooral het karakter van de in 2012 overleden Armstrong was voor de acteur niet eenvoudig te grijpen. „Neil was in werkelijkheid een intro vert en bescheiden mens die erg op zijn privéleven was gesteld", vertelt Gosling na de wereldpremière van First Man op het Filmfestival van Ve netië. „Om hem zo goed mogelijk te portretteren, had ik alle denkbare hulp nodig. Ik wilde hem zo nauw keurig mogelijk neerzetten. Dat voelde als een verplichting." Hulp om zijn doel te bereiken, kreeg Gosling van alle kanten. „Het is zonder meer mijn best voorbereide filmrol. Ik heb uitgebreid met zijn beide zonen kunnen spreken. Ik kon alles aan ze vragen. Ik kreeg ook de Ik denk dat veel mensen van mijn leeftijd niet beseffen hoe groot de risico's waren die zij namen Vechtmeisje In dit jeugddrama kiest een tiener meisje met ouders in een vechtschei ding uiteindelijk voor zichzelf. Ze zoeken het maar uit! Terwijl Bo ra zend wordt als haar ouders weer eens tegen elkaar staan te kijven, trekt haar muzikale broer zich terug in zijn schulp. Bo maakt zich regelmatig zorgen om hem. De verhuizing naar een multiculturele buitenwijk biedt echter een onverwachte afleiding. Samen met haar streetwise buur meisje brengt Bo uren door in de lo kale boksschool. Het doel? Meedoen aan de Nederlandse kampioenschap pen. Tot op zekere hoogte is dit in nerlijke gevecht herkenbaar voor ieder kind met gescheiden ouders, hoewel de ouders in dit jeugddrama zich wel heel idioot gedragen - de hele film lang. Omdat de meeste per sonages vooral aangevers zijn voor Bo's belevenissen, komen zaken als vriendschap en verliefdheid niet he lemaal tot wasdom. Wel zijn vooral de boksscènes mooi en levendig in Brie Larson als super heldin kans zijn weduwe Janet te ontmoe ten voordat zij overleed. „Verder verleende Nasa alle mede werking. Ik mocht daar in de archie ven snuffelen. En er was natuurlijk de biografie van zevenhonderd pagi na's die door een vriend van Arm strong is geschreven. Ik ben zelfs naar de boerderij gegaan waar Armstrong is opgegroeid. Dat deel van zijn verle den zit niet in de film, maar heeft mij wel geholpen." Generatie Gosling (37) en zijn regisseur Da mien Chazelle (33) zijn beiden te jong om de maanlanding te hebben meegemaakt. De historische gebeur tenis wordt door hun generatie voor kennisgeving aangenomen, zonder te weten wat er precies aan drama, stress en tegenslagen aan voorafging. Het verfilmen van de Apollo 11- expeditie naar de maan, en vooral de beeld gebracht. Petje af ook voor Aiko Beemsterboer (2003), die pas toen ze gecast werd als Bo begon met kick boksen. donderdag 18 oktober 2018 GO 4 (3) Johnny English strikes again 223.000 DRAMA De nieuwe speelfilm van regisseur Roman Polanski heet J'accuse. Het verhaal van schrijver Emile Zola gaat over kapitein Alfred Dreyfus die ten onrechte wordt beschuldigd van spionage voor de Duitsers. In de hoofdrol de Franse acteur Jean Dujardin die een Oscar won voor zijn rol in de stomme film The Artist. Hoogste opbrengst afgelopen week 1 (1) Venom €600.000 2 (2) AStarisBorn €293.000 3 (-) Zwaar Verliefd 227.000 5 (-) Night School €182.000 THRILLER Penélope Cruz en Javier Bardem do mineren deze film over een ontvoe ring van een tienermeisje tijdens een bruiloft in een Spaans dorp. Familie geheimen spelen een belangrijke rol in deze thriller vol onverwachte wen dingen. DRAMA In zijn debuut als speelfilmregisseur volgt Michiel van Erp een groep Am sterdamse studenten die moeite heb ben om volwassen te worden. Het leidt tot enkele dramatische beslissin gen die hun leven voorgoed beïnvloe den. MUZIEKFILM Lady Gaga overtuigt voor de volle 100 procent in deze vierde remake van het verhaal over een jonge ster die haar ontdekker overvleugelt. Bradley Cooper speelt de oude rocker met een verslavingsprobleem. AbZagt Damien Chazelle, regisseur DRAMA Regie: Johan Timmers Hoofdrollen: Aiko Beemsterboer, Bas Keizer Op de planning voor maart 2019: Captain Marvel, het eer ste solo-avon tuur rond een vrouwelijke su perheldin. Carol Danvers alias Captain Marvel (Brie Larson) neemt het op tegen de Skrulls, aliens die van ge daante kunnen veranderen. Regie: Anna Boden en Ryan Fleck. Aiko Beemsterboer bokst er op los in Vechtmeisje. fotoseptemberfilm -Marieke Nieuwdorp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 51