3 Brei en de Hollanders 0 Cd Exotisch trio Culinair reisverslag fP Boek Overleven Lena volgt haar eigen weg Boek en cd Dvd lijk haalde ze mij over ook die stap te nemen." Jennie Lena was gedu rende de show de grote fa voriet. Ze haalde de finale, maar moest daarin genoe gen nemen met 'slechts' een vierde plaats. „Win nen van The Voice biedt geen garanties. Mijn doel was de finale bereiken en dat is gelukt. Miljoenen mensen zagen me weken lang op tv. Gezien worden is een must als je wilt sla gen als artiest." Verschillende verzoeken uit de muziekindustrie sloeg ze af. Jennie Lena boekte na The Voice zelf een ticket naar de Ver enigde Staten om in Los Angeles en New York aan haar album te werken. Ver weg van de dagelijkse sleur vond ze genoeg inspiratie. „Als ik thuis was, dacht ik al snel, 'oh, er staat nog een afwas'. Afleidingen waar ik niet op zat te wachten tij dens het schrijfproces." To Be Honest noemt ze haar muzikale dagboek en is het meest persoonlijke album dat ze tot nu toe maakte. „Ik hou van num mers die je raken in je hart. Van mij zul je niet snel een plaat horen met dertien liefdesliedjes. Dat komt misschien ook omdat ik weinig te melden heb op liefdesgebied." Ze combineert op het al bum klassieke soul met gospelkoren en akoesti sche instrumenten met hip-hopbeats uit de jaren 90. „Het gaat over de wor steling met volwassen worden, eigenwaarde, moederschap, leven, dood en de constante strijd tus sen pijn en hoop." Geen luchtige kost. Zo schreef ze het nummer Heaven Wins Again voor haar overleden vader. „Het duurde lang voordat ik dat lied goed in gezongen had in de studio. Steeds barstte ik tussen door in huilen uit. Ik ben trots op het resultaat. Het is een muzikaal schilderij waarin ik de liefde voor mijn vader bezing." Een ander nummer met veel lading is These Arms. „Dat gaat over een jeugd vriend die zichzelf van het leven beroofde. Dat vond ik zo confronterend en ik raakte enorm bewust van mijn eigen sterfelijkheid. Niemand heeft ons mor gen beloofd. Daarover moest ik een lied schrij ven." Emoties, die zullen ze ker terugkomen bij haar optredens, maar ook po wer en kracht zijn ken merkend voor de zangeres. Tijdens haar concerttour mogen bezoekers zowel nieuwe nummers als be kende hits uit The Voice verwachten. „Ik hou van avonden met humor en verhalen vertellen, maar bovenal draait het om de muziek. Dat is het mooie van nummers zingen waar ik helemaal achter sta. Ik zal elk liedje vol overgave brengen." CARRIERE donderdag 18 oktober 2018 GO Ter ere van de 40ste sterfdag van de Vlaamse chansonnier verschijnt het boek Brei in Nederland (en in het Nederlands) - inclusief lp, cd en twee dvd's - over zijn haat-liefdeverhouding met Ne derland. Henk van Gelder volgt de zanger van zijn eerste op treden in Haarlem tot en met zijn laatste in Bergen, waar Brei tot woede werd gedreven door het luidruchtige publiek. Verschijnt 24 oktober bij uitgeverij JEA My Baby is een van Ne derlands succesvolste bands over de grens. Het trio stond tweemaal op het hoog aange schreven Glastonbury Festival, en trad in 2017 - als eerste Nederlandse band - op op het Isle of Wight Festival. Op hun vierde album Mounaiki is weer volop ruimte voor hun opzwepende en exotisch getinte rootsdance. Verschenen bij Prehistorie Rhythm Re cords In deel 1 en 2 bezoch ten de Britse komie ken Steve Coogan en Rob Brydon restaurants in Italië en Engeland, in de film The Trip to Spain wordt het duo door The Observer naar Spanje gestuurd om recensies te schrij ven. En ook nu gaat dat gepaard met droogkomische dan wel filosofische dialo gen tussen de twee, en met mooie plaat jes van het landschap. Verschenen bij Sony Pictures In DWDD vertelde snow- boardster Bibian Mentel onlangs dat ze opnieuw (en sinds 2000 al voor de 10de keer) de diagnose kanker had gekregen. Maar Mentel is niet iemand die bij de pakken neer gaat zitten. Zo won ze dit jaar nog twee gou den medailles op de Paralympische Spe len in Zuid-Korea. In Leef wordt ze geïn terviewd door Lutske Bonsma. Verschenen bij Splint Media Na haar Voice of Holland- avontuur kreeg Jennie Lena vele liedjes aangeboden, maar ze ging niet mee in de waan van het succes. Ze vertrouwde volledig op haar eigen gevoel. „'Dit kan echt een grote hit worden', zeiden mensen uit de muziekwereld. 'Deze stijl is nu ontzettend hip, daarmee heb je gelijk succes.' Ik ben eigenwijs en heb al die mensen vriendelijk bedankt. Als ik liedjes uit breng, moeten die helemaal bij mij passen. Welke liedjes nu populair zijn, interesseert me niet. In de muziekbusi- ness is de druk groot om een makkelijk verkoopbaar product te maken. Maar ik koos mijn eigen pad en maak alleen muziek die ik in mijn hart voel." Jennie Lena, morgen, De Spot in Middelburg, aanvang 20.30 uur. Jennie Lena: Van mij zul je niet snel een plaat horen met dertien liefdesliedjes. Dat komt misschien ook omdat ik weinig te melden heb op liefdesge bied." FOTOALEJANDRASONE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 48