Nieuwe show moest anders, maar niet te veel ïtl£ (A Over de grens en binnenkijken 2 GELOOF ONS MAAR De vierde van Emma Peel «ESI» In haar liedjes legt ze haar ziel en zaligheid. Ooit stond ze in de finale van The Voice of Holland. Morgen staat ze in De Spot om haar nieuwe album te laten horen: Uennie Lena. De Amsterdamse is ongevoelig voor wat populair is. „Ik maak alleen muziek die ik in mijn hart voel." Uitgelicht Cabaret is eigenlijk vanaf het begin vooral een zaak van één man tegen de zaal ge weest. Of bij vriendelijke, geruststellend aaiende voorstellingen als die van Toon Her mans misschien eerder een zaak van één man mét de zaal. Maar één man, dus. In de wereld van cabaret zijn duo's en trio's altijd in de min derheid geweest en die komen ogenschijnlijk ook steeds minder voor. Ergens vind ik dat jammer. Het is zo leuk om op het podium een aangever en een afmaker te hebben. Dat vertraagt én intensiveert de lol, als je de clou ziet aankomen, maar iemand hem er nog wel in moet koppen. En de underdog in le vende lijve voor je zien staan (een bekend pro cédé van duo's) kan ook iets heel bevredigends hebben. Of wat dacht je van een lekker scherp dialoogje zonder al die overbodige 'zei hij' en 'toen ik weer'-vermeldingen. Bij Veldhuis Kemper had je dat allemaal nog. Al vanaf 1997 kwamen ze samen in actie. Ze kenden elkaar door en door. Hoe vaak had Remco Veldhuis niet de vrouw van Richard Kemper gespeeld? Over underdog gesproken. Een beetje klassiek en voorspelbaar was het wel, hoe leuk ook. Hoe vaak had Veldhuis niet de vrouw van Kemper gespeeld? En toen waren ze het beu. Of elkaar beu. En namen ze een sabbatical, een jaar waarin ze ieder voor zich iets anders zou den doen. Dat was 2016-2017. Uiteinde lijk hebben ze allebei, met meer of minder schrik, inderdaad heel leuke dingen gedaan. Daarna terug samen een voorstelling maken was toch wel een beetje een shock. De gemakkelijke grappen deden het niet meer. „We hebben nu gezocht naar een nieuwe vorm: dit is ons meest persoonlijke programma tot nu toe geworden. Je moet veranderen. Maar niet te veel, want dan kent het publiek je niet meer." De tijd vliegt, want dit is al de succes-re prise van hun nieuwste: Geloof ons nou maar. MUZIEK TOP 3 5 REDENEN OM THUIS TE BLIJVEN Cd liedjes zingen vanuit het diepste van haar hart. Voor velen een droom, voor haar al vanaf jonge leeftijd rea liteit. Jennie Lena is de ar tiestennaam van Jennie Willemstijn en ze ont dekte al vroeg dat ze thuis hoorde op een podium. Ze groeide op in een muzikale familie. Van haar opa tot haar ouders, iedereen zong of speelde een instrument. Vanaf haar 5de verjaardag zat ze bij het Nederlands Kindertheater en zong ze op platen van het kinder koor. „Sommige meisjes zeggen 'ik wil later zange res worden', maar bij mij was het al een deel van mijn leven vanaf mijn ge boorte. Mijn moeder heeft als zangeres over de hele wereld getourd en ook haar broers waren stuk voor stuk muzikanten. Het was voor mij al snel duide lijk: 'zonder muziek kan ik niet'." Dat Jennie Lena een zan geres van hoog niveau is, bleef tot haar deelname aan The Voice of Holland in 2015 grotendeels geheim. Ze was vooral de achter grondzangeres van Anouk en ging mee naar het song festival als backing vocal van Trijntje Oosterhuis. The Voice zette haar ineens op de voorgrond, een plek die haar prima bleek te passen. De bekende Ameri kaanse showbizzblogger Perez Hilton schreef dat de auditie van Jennie Lena de beste was die hij ooit had gezien. Inmiddels is Lenas auditievideo - waarin ze het nummer Who's loving you zingt - meer dan 34 miljoen keer bekeken. „Ik had nooit gedacht aan zo'n talentenjacht mee te doen. In 2013 gaf een vriendin van me, Shirma Rouse, zichzelf op voor het pro gramma. Ik zei tegen haar, 'wat doe je nou, je gaat toch niet meedoen aan The VoiceV Dat werd echter een groot succes en uiteinde- I et passie, bloed, zweet en tranen, maar bo- I venal veel aandacht en liefde werkte Jennie Lena (40) twee en een halfjaar aan haar nieuw album To Be Honest. En nu is het moment daar om iedereen te laten horen waar ze al die tijd mee be zig is geweest. In De Spot hoopt de voormalig fina list van The Voice of Hol land iedereen te verbazen met een rijk pallet aan mu ziekstijlen. Recent lichtte ze al een tipje van de sluier op, toen ze de single Shine uitbracht. „Waar dat num mer over gaat? Dat nie mand je grenzen op kan leggen, want alleen jij be paalt je eigen leven. Zelfs als je geen erkenning krijgt: doe wat jou geluk kig maakt!" En Jennie Lena doet mo menteel precies wat ze wil: donderdag 18 oktober 2018 GO I y-f- Willem Nijssen is V jfc theaterliefhebber. Hij schrijft over A V'lM toneelvoorstellingen. Wat: Veldhuis Kemper, Geloof ons nu maar Waar: Scheldetheater Terneuzen Stads schouwburg Middelburg Wanneer: Morgen, 20.00 uur donderdag 17 ja nuari, 20.00 uur De keuze van onze redactie: John Hiatt The Eclipse Ses- sions De zonsverduis tering die vorig jaar augustus alles in Nashville eventjes donker maakte, inspi reerde John Hiatt tot dit album met elf liedjes die be wijzen dat hij nog steeds tot de beste Ameri kaanse singer- songwriters be hoort Ilse DeLange - Ilse DeLange Nieuw poppy so loalbum met po tentiële hitsingles waaronder het duet You are the Reason met zan ger Calum Scott. Bert Heerink - Officially (G)Old Dubbelelpee met een overzicht ven zijn carrière. Met o.a Jan Akker man, Kayak, Van- denberg, en Pink Floyd Project. Ponderosa Bibian Harmsen, de zange res en bassiste van deze Amsterdamse band, over leed in 2012 op 41-jarige leef tijd aan alvleesklierkanker. Met Emma Peel had ze tot die tijd drie albums opgenomen. Het vierde was op het moment van haar overlij den bijna klaar. Het eindresultaat heeft Harmsen echter niet meer kunnen horen. Op 12 oktober verscheen Ponderosa, een eclectische mix van rock, americana, jazz en psychedelica. Verschenen bij Concerto Records Veldhuis en Kemper vonden elkaar na een sabbatical weer terug, foto bob bronshoff Van opzwepende roots- dance tot Franse chan sons. En een reisverslag langs de Spaanse keuken. Machiel Coehorst biedt een eclectische mix van horen en lezen. Hans Puik

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 47