Jonge crossers leren van idool IJzendijke in beroep na penaltyreeks II 13 Rabobank Alles kon aan hem worden voor gelegd; van het rijden tot aan de voeding en hoe laat je naar bed moet voor een Grand Prix. Het werd een topmiddag met de Franstalige Belg, die daarnaast uit stekend Engels sprak. Dit seizoen werd de Kawasaki- fabrieksrijder derde in de sterkste klasse bij de motorcross, de MXGP. Alleen wereldkampioen Jeffrey Herlings en Tony Cairoli bleken sterker. Desalle kan dus wel wat en mocht dat in Axel overbrengen op tientallen jonge coureurs. Ruim dertig rijders van zes tot en met twintig jaar hadden een uitnodiging ontvangen. Gijs van Veen had geluk, de crosser uit het Brabantse Eethen wilde komen trainen. De baan was echter geslo ten, maar hij mocht vervolgens aansluiten bij de clinic. Ook de tienjarige Lorenzo Reedijk was van de partij. Hij ge noot volop. „Het is toch geweldig als je van zo'n topper les krijgt. Hij geeft aan hoe je beter een bocht kunt nemen en over de knippen kunt rijden." Voorzitter Rudy Adam van de Jeugd MX Zeeuw-Vlaanderen vulde de jongeling aan: „Naast de gebruikelijke trainingen aan onze leden door onze eigen trainers, or ganiseren we jaarlijks een clinic. Hij geeft aan hoe je beter een bocht kunt nemen en over knippen kunt rijden Het liefst met een wereldtopper die de jeugd aanspreekt. Daar paste Desalle feilloos in." Ook Ad Colijn van RES Axel was heel tevreden. „Maar nu rich ten we ons weer op de twee- en drie-uren cross van volgende week zondag." Sparta/JVOZ-trainer Niels Sla ger erkende dat de ABBA-me- thode niet werd gehanteerd. „Maar ik weet niet precies wat de regels zijn", zei hij. „We hebben ze om en om genomen en wij heb ben er één meer gescoord. Als dat niet de juiste methode was, horen we dat wel en stappen we nog een keer in de auto." Een nieuwe Zeeuwse penalty soap is dus mogelijk weer aan staande. Vorig jaar zaten de voet ballers van Hoek in eenzelfde si tuatie, na het bekerduel met FC Lisse. Toen werd juist wel de ABBA-methode gehanteerd, waar dat niet de bedoeling was. Hoek verloor en ging in beroep. Na veel gesteggel moest de strafschop- penreeks uiteindelijk over worden genomen. De tweede reeks werd gewonnen door Hoek. hoogst haalbare te bereiken. Dan ga je vanuit Zeeland zoeken naar een club die op een bepaald niveau speelt, maar nog wel enigszins aan te rijden is. Vaak zijn de grotere hockeyclubs besloten gemeen schappen, waar je niet zomaar tus- Vanuit Zeeland is er slechts een enkeling die op dit niveau kan aanhaken sen komt. De Pelikaan is wat dat betreft relatief klein en biedt wel ruimte voor talent van buitenaf." De drie Zeeuwse meiden heb ben volgens De Kubber dan ook echt een meerwaarde voor het team van De Pelikaan. Bos uit Heinkenszand en Gorsse uit Goes zijn afkomstig van GMHC Goes. De Vlissingse Kallemein is overge komen van HC Walcheren. „Het is mooi dat zij hier aan kunnen slui ten en op dit niveau mogen acte ren", vindt De Kubber. „Lot (kal lemein) is een hele degelijke ver dediger, die nagenoeg geen fouten maakt. Lieke (Gorsse) is juist het tegenovergestelde. Zij is een speelster die heel vrij speelt en creatiefis. Soms zelf té, maar ze is daardoor wel heel gevaarlijk en biedt veel moge lijkheden voor het team. Sophie (Bos) is de keepster, onze laatste strohalm. Zij heeft in de wedstrij den al bewezen dat ze zich goed staande kan houden en wedstrij den voor ons kan winnen." In Zeeland is er volgens De Kub ber ook wel geprobeerd om aan te haken op het landelijke niveau, maar daarvoor blijkt de basis toch vaak te smal. „Vorig jaar ging dat best aardig, met de C-meiden van Walcheren", zegt De Kubber over de formatie die hij destijds onder zijn hoede had. „Toen speelden we tégen De Pelikaan, maar bleek het niveauverschil uiteindelijk toch te groot voor ons. In Roosendaal wordt er al op jongere leeftijd op hoger niveau gespeeld, waardoor de weerstand veel groter is voor de talenten. Ze zijn een hoger bal tempo en meer tactische vormen gewend. In Zeeland is de leercurve eigenlijk te groot om daarbij aan te haken." „Volgens ons moeten de straf schoppen vanaf dit seizoen in het ABBA-systeem genomen worden. Dat gebeurde niet, beide ploegen namen om en om een penalty", aldus IJzendijke-trainer Eric Van- hijfte. „Wij gaan dus in beroep", voegde hij toe. extra trainingen verzorgt voor ta lentvolle spelers. „De basis van mijn training is de techniek, van waaruit spelelementen met zo veel mogelijk weerstand worden toegepast." Zeeuwse meiden In Roosendaal kreeg De Kubber onder anderen te maken met drie getalenteerde provinciegenoot j es; Lot Kallemein, Sophie Bos (beiden 14 jaar oud) en Lieke Gorsse (15). „Het is vrij uniek dat we hier met vier Zeeuwen bij één team zitten", glundert De Kubber. „Vanuit Zee land is er slechts een enkeling die op dit niveau kan aanhaken. Bo vendien heb je toch met een aan zienlijke reistijd te maken. Als je hier wilt spelen, moet je dat er wel voor over hebben." De Zeeuwse meiden hebben dat er volgens De Kubber zeker voor over. „Zij hebben alle drie de droom om het donderdag 18 oktober 2018 GO bestormt de top Topmotorcrosser Clément De- salle uit Gouy-lez-Piéton was gisteren te gast op het circuit Smitschorre aan de Lageweg in Axel. De 29-jarige Belg ging maar al te graag in op de uitno diging van de Stichting Jeugd Motorcross Zeeuws-Vlaande- ren en RES Axel om de jeugd een middag onderricht te geven. In de breedste zin van het woord. Herman Heuvink Axel - Lorenzo Reedijk A Clément Desalle (rechts) tijdens de clinic. foto boaztimmermans - Lars de Kubber Daniël Vervelde Rotterdam Het bekerduel tussen de vrouwen van Sparta/JVOZ en IJzendijke krijgt mogelijk een staartje. De wedstrijd op stadion Het Kasteel eindigde in 3-3, waarna strafschoppen de beslissing moesten brengen. De thuisploeg won de reeks, maar volgens IJzendijke werd die niet in de juiste volgorde af gewerkt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41