O O) CD O 12 ZE Lentink ziet geen goals bij Aruba llham Abali maakt de 14-0 voor Oranje HOCKEY TALENTEN Wintercompetitie start in warme week Lastig parkoers Hulsterloo-loop k Rabobank Lot Kallemein (14), Lieke Gorsse (15), Sophie Bos (14) en trainer/coach Lars de Kubber (35) spelen met De Pelikaan B1 op topniveau. Afgelopen weekend grepen de Zeeuwen net naast promotie naar de hoogste hockeyklasse van Nederland. Doelman Matthew Lentink uit Nieuwdorp heeft bij zijn terugkeer in de nationale selectie van Aruba doelpuntloos gelijk gespeeld op en tegen Guadeloupe. De 25-jarige goalie van Zeelandia Middelburg moest in het duel om de Nations League wel genoegen nemen met een plaats op de bank. Voor Lentink was het drie jaar geleden dat hij bij de nationale ploeg zat. Samen met enkele andere spelers stelde hij zich niet meer be schikbaar voor de ploeg uit onvrede met de in hun ogen gebrekkige organisatie rond de se lectie. Aruba won de eerste wedstrijd in de Nations League vorige maand met 3-1 van Bermuda. Voetbalster llham Abali en Oranje onder 17 hebben niets heel gelaten van de leeftijdsge noten van Georgië. In de eerste kwalificatie ronde voor het EK won Nederland met 16-0. Abali, uitkomend voor ADO Den Haag en eer der actief bij RCS en JVOZ, begon op de bank bij Oranje. Ze viel in de 58ste minuut in, bij een 8-o-stand. Daar kwamen nog acht Neder landse doelpunten bij met Abali binnen de lij nen. De Zeeuwse nam zelf de 14-0 voor haar rekening. Het was voor Abali en de Oranje-talenten de eerste wedstrijd in de eerste kwalificatieronde voor het EK. Zaterdag wacht Letland. Interland Hoewel er eerder deze week nog behoorlijk zomerse dagen waren en er warmterecords werden gebroken, gaat zaterdag op parkoers De Schelphoek in Wolphaartsdijk de ATB Wintercompetitie voor het seizoen 2018-2019 van start. De wedstrijdenreeks telt opnieuw tien wed strijden en om voor het klassement in aan merking te komen mogen maximaal drie wedstrijden worden gemist. De ATB Wintercompetitie is opnieuw een sa menwerking van de Zeeuwse wielerclubs en TMZ. De wedstrijd Wolphaartsdijk leverde vorig jaar een overwinning op Erik Boer. In Nieuw-Namen wordt zaterdag de tweede wedstrijd gelopen van het criteriumciercuit van de stichting Sportpromotie Zeeuws- Vlaanderen. De Hulsterloo-loop van de gelijk namige voetbalvereniging maakt al meerdere jaren deel uit van het circuit en trekt daardoor toch altijd wat meer deelnemers dan gebrui kelijk. De wedstrijd, die vorig jaar gewonnen werd door Liam de Mey uit het Belgische buurdorp Kieldrecht, kent een lastig parkoers. Zo zijn er beklimmingen van verschillende dijkjes in de polder. Old Stars vier wedstrijden werden gelijkge- Na vier bloedstollende play-off-wedstrijden heeft het Bi-meiden- team van hockeyclub De Pelikaan uit Roo sendaal net naast plaatsing voor de landelijke topcompetitie gegrepen. Nadat in de voorcompetitie Den Bosch nog te sterk bleek, ging het Zeeuws getinte team - met drie Zeeuwse speelsters en een trainer uit Zeeland - dit weekend in de play-offs strijdend ten onder. Voor de Vlissingse coach Lars de Kubber, die aan zijn eerste seizoen in Roo sendaal bezig is, was het een verras sing dat zijn team direct zo goed zou presteren. „Ik kwam hier met de verwachting dat we mis schien net de Super B (het niveau onder de landelijke competitie) zouden kun nen halen", vertelt hij. „Na twee wedstrijden in de voor competitie was dat doel eigenlijk al zo goed als be haald en dan ga je jezelf doelen bijstel len, want deze mei den willen het hoogst haalbare bereiken." Play-offs In de strijd om directe plaatsing voor de lande lijke topcompetitie bleek Den Bosch nog te sterk. „Dat is absoluut geen schande, want de helft van die meiden speelt ook in het Nederlands jeugdteam", schetst De Kubber een beeld van het niveau. De. tweede, plaats inde voorcompetitie bracht De Pelikaan naar de play-offs, waarin afgelopen weekend met Push (Breda) en De Warande (Oosterhout) werd gestreden om twee tickets voor de landelijke, top- speeld. Daarna moesten De Roos endalers twee keer met een doel punt verschil het onderspit del ven, waardoor de ploeg zich net niet wist te plaatsen voor het hoogste niveau van Nederland. In plaats van de landelijke com petitie zal De Pelikaan dit seizoen daardoor uitkomen in de Super B, het niveau dat daar net onder zit. „Zonde natuurlijk, want we zaten er heel dicht bij. Het viel in de play-offs net de verkeerde kant op", baalt De Kubber, voor wie de hockeysport een fulltime job is. Behalve bij De Pelikaan is hij ook als trainer en coach actiefin Zee land bij HC Walcheren, Hockey Schouwen-Duiveland (HSD) en in Bergen op Zoom bij MHC Tempo. Daarnaast runt De Kubber zijn ei gen hockeyschool, waarmee hij donderdag 18 oktober 2018 GO VOETBAL VOETBAL ATB ATLETIEK 3-1 De zaalvoetbal lers Youssef Ben Sellam (18, foto) en Nabil Azzanagui (17) uit Vlissingen hebben tijdens een oefentrip met Oranje onder 19 naar het Turkse An- talya de eerste oefenwedstrijd verloren. De leeftijdsgeno ten uit het thuisland waren met 3-1 te sterk voor de Zeeuwse ta lenten en hun ploeggenoten. Bij voetbalver eniging De Meeuwen in Zoutelande vindt morgen middag een bij eenkomst plaats van Old Stars Walking Football. Het programma be gint om 12.00 uur met een lunch. Daarna volgen rond 13.15 uur de opening en di verse wedstrij den. Zeeuws kwartet o. llham Abali (links), fotorubenoreel Menno Kole Roosendaal T Het Zeeuwse kwartet, met van links naar rechts Lars de Kubber, Lieke Gorsse, Lot Kalle mein en Sophie Bos. fotoerwin GOOSSENS/ORANGE PICTURES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40